Націоналізація «ЮКОС» по-китайськи: Сі Цзіньпін наслідує Путіна

СВІТ
08.11.2021, 07:51
Націоналізація «ЮКОС» по-китайськи: Сі Цзіньпін наслідує Путіна
Фото: Financial Times

Влада комуністичного Китаю має намір апробувати у себе в країні практику державного рейдерства прибуткових приватних корпорацій.

Прикладом для команди Сі Цзіньпіна є досвід банди Владіміра Путіна щодо так званої "націоналізації за борги" корпорації "ЮКОС" Міхаіла Ходорковського.

Про це йдеться у редакційній статті, оприлюдненій на передовій шпальті авторитетного видання "Financial Times", інформує аґенція "Останній Бастіон".

На тлі винесення Верховним судом Нідерландів сумнівного рішення щодо "ЮКОСу", іноземні інвестори побоюються, що влада КНР цілковито нівелює приватну власність у галузі великого і середнього бізнесу.

Першим і доволі гучним дзвіночком, швидше за все, стане одержавлення корпорації "Ali Baba" (заснована підприємцем-мільярдером Джеком Ма, якого вже переслідують на батьківщині – прим. ред.).

«Дедалі більше зростають побоювання щодо того, що Китай підходить до періоду, еквівалентного моменту з "ЮКОС". Тоді теж російський ринок був шокований після того, як уряд Путіна захопив нафтову компанію без негативних наслідків для себе, навпаки наростивши репутаційний престиж на Заході. Водночас основним рушієм падіння вартості китайських активів є невмотивована інтервенція з боку держави, яка посилює операційні та фінансові умови в ряді секторів», – йдеться у редакційні статті "Financial Times".

На загал порівняння західних експертів доволі умовні, але сам факт проведення подібних аналогій – показовий, з урахуванням того, що Пекін за прикладом Москви перестав відокремлювати політику від економіки.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", Кремль не платитиме колишнім акціонерам компанії "ЮКОС", бо так вирішив Верховний суд Нідерландів.

Читайте також:
Опінії
Економічна криза у комуністичному Китаї, як і лімітовані запаси ракет на росії, – досяжний сценарій, який одна розтягнутий у часі.
вчора, 19:36
Політика
Цьогорічна російська воєнна агресія проти України оприявнила глибоку системну кризу всередині державного апарату ресурсної федерації.
24 липня, 20:36
Опінії
Бункерний щур Владімір Путін відрядив на українську землю свою кишенькову гадюку. Екс-"технократ" Сєргєй Кірієнко став практиком рашизму.
15 червня, 09:16
Опінії
Багатовіковий процес самоідентифікації України не пов'язаний з РФ. Ось це і дратує всі режими у Москві, включно з путінським.
07 червня, 09:07
Опінії
Авторитаризм вже тут, бо інформаційне поле захопила агітбудка і її щупальця-ЛОМи, пихаті в своїй владонаближеності
30 травня, 14:25
Світ
Днями стався масштабний витік інформації з китайських концентраційних таборів, де роками відбувається геноцид уйґурського народу.
24 травня, 22:54