Національна ідея перемагає: У Черкасах презентували стінопис на честь Романа Шухевича

ПОЛІТИКА
02.07.2021, 14:36
Локація муралу — фасад колишньої тютюнової фабрики
Локація муралу — фасад колишньої тютюнової фабрики
Фото: Фейсбук

“Шухевич віддав життя за право бути вільними людьми, а не рабами на нашій землі, за право виховувати дітей за нашими, а не чужими звичаями”.

У Черкасах створюють Стіну Національних Героїв. Символічно, до дня народження Романа Шухевича, презентували перший стінопис на честь головнокомандувача УПА. Це є свідченням того, що національна ідея в Україні перемагає.

Про це у себе на сторінці написав учасник україно-російської війни Дмитро Кухарчук, який також оприлюднив відео з презентації стінопису.

“Дуже часто я чую від різних людей що українцям потрібна національна ідея. Звучить це, як правило, у контексті того, що ми цієї ідеї не маємо. Тоді в мене головне запитання: за що воював Князь Святослав? Які мотиви були в Івана Мазепи? І якій справі віддав своє життя генерал-хорунжий, головнокомандувач Української Повстанської Армії Роман Шухевич? Я маю відповідь: за право бути вільними людьми, а не рабами на нашій землі, за право виховувати дітей за нашими, а не чужими звичаями й творити добробут, на який рівнятимуться перші світові держави”,  — переконаний Кухарчук.

Він зазначив, що люди, які завжди були провідниками цієї ідеї не просто заслуговують, а мають бути пантеоном для українців, щоб ми не забували, рівнялись і прагли ставати ще кращими.

Слід також зауважити, що учасники відкриття стінопису і надалі планують продовжити серією подібних артів.

А реалізувати проєкт взялись у відділі Національного-патріотичного виховання при Черкаській облраді.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
З перших днів російсько-української війни Андрій Стемпіцький за позивним "Летун" – у гущавині подій на передовій.
04 грудня, 19:12
Війна
Чотири дні тому Сергій Міщенко став повним кавалером ордена “За мужність”
02 грудня, 18:30
Війна
Широкомасштабна воєнна агресія РФ покликала в Україну тисячі іноземців, чиї пращури століттями тому теж били загарбника на нашій землі.
01 грудня, 16:51
Виміри
Після Стрия естафету меморіальної Хаммерізації простору підхопила Полтава.
01 грудня, 12:30
Війна
Пілот-винищувач Тарас Редькін загинув, відвівши літак від населеного пункту
22 жовтня, 11:15
Некролог
Етнічний мегрел Едішер Кварацхелія зі складу підрозділу для іноземців у лавах Сил оборони України віддав життя у бою проти окупантів.
12 жовтня, 09:12