Надійність бізнес-партнерів можна перевірити через електронні сервіси державних органів

ЕКОНОМІКА
19.03.2015, 07:26
Надійність бізнес-партнерів можна перевірити через  електронні сервіси державних органів

Ціла низка як юридичних, так і податкових ризиків для суб’єкта господарювання пов’язана з тим, наскількидобросовісними є його контрагенти.

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома платників податків які заходи слід вжити, перш ніж укласти договір та які ресурси для цього може бути використано.

Аби переконатися, чи справді існує суб’єкт господарювання, з яким підприємство має намір укласти договір, слід перевірити, чи є про нього відомості в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Для цього слід звернутися до електронного пошуку в ЄДР за посиланням http://irc.gov.ua/ua/poshuk–v– yedr.html. За допомогою цього ресурсу можна дізнатися повну та скорочену назву суб’єкта господарювання, ідентифікаційний код, організаційно-правову форму, місцезнаходження, перелік засновників, дані про розмір статутного фонду, дату і номер запису про взяття і зняття з обліку в органах Державної фіскальної служби України та інші відомості.

Щоб з'ясувати, чи знаходитьсяконтрагент на обліку в органах Державної фіскальної служби України користуємось податковим сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес–партнера»за посиланням http://sfs.gov.ua/businesspartner. За допомогоюцього ресурсу можна дізнатися дані про облік платника в податкових органах, про відсутність чи наявність податкового боргу.

Також на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України знаходяться корисні електронні сервіси: «Адреси масової реєстрації платників податків», «Реєстр платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку» (на даний час цей реєстр формується).

За допомогою інформаційно–довідкової системи «Банкрутство» за посиланням http://www.bankrut.gov.ua можна перевірити, чи не порушено справу про банкрутство щодо того чи іншого підприємства.

Торгово-промислова палата України веде Реєстр надійних партнерів, яким можна скористатися за посиланням http://www.ucci.org.ua/ru/servngrg.html. За даними торгово– промислової палати внесені до Реєстру суб'єкти господарювання мають стабільний фінансовий стан, є гарантією надійності та довіри.

Пам’ятайте й про те, що звернення за інформацією безпосередньо до можливого контрагента – лише один із способів отримати відомості про нього. Паралельно з цим незайвим буде скористатися відкритими джерелами інформації у вигляді державних реєстрів та іншихінтернет-ресурсів.

Інформаційно – комунікаційний відділ Державної податкової інспекції у м. Полтаві


вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Ймовірне обмеження чи цілковита зупинка допомоги США впливає на український військово-промисловий комплекс. Наші люди працюють у поті чола.
07:19
Економіка
Російські обстріли вітчизняної енергетичної інфраструктури суттєво вплинули на агробізнес. Найбільшого удару зазнали хлібовиробники.
вчора, 21:41
Економіка
Курс долара у наступні 12 місяців продовжить зростання.
09 грудня, 15:25
Економіка
Російська агресія погіршила продовольчу ситуацію у світі. Найпершими постраждали українці, які зводять кінці із кінцями, щоби прогодуватися.
08 грудня, 14:07
Економіка
Держборг США і майбутнє криптовалют. В США оголосили план формування державних резервів у біткойні.
06 грудня, 11:09
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06 грудня, 07:19