«Найбільш успішні» підрядники Полтавщини та їхні друзі

Виміри
11.12.2019, 16:11

Діяльність одного з підрядників уже стала предметом кримінального провадження.

Як повідомляв «Останній Бастіон», слідче управління ГУ Нацполіції у Полтавській області розслідує привласнення бюджетних коштів службовими особами Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

У документах кримінального провадження фігурує ТОВ «Будівельна компанія "Старт-Інвест"». Привласнення коштів посадовцями Агентства місцевих доріг могло здійснюватися через «Старт-Інвест» та субпідрядника ФОП «Проценко Г.В.», який у свою чергу перераховував бюджетні кошти на рахунки підприємств із ознаками фіктивності.

Як показав аналіз на основі відкритих джерел інформації, ТОВ «Старт-Інвест» – надзвичайно успішний підрядник. Принаймні, якщо говорити про успішність за обсягами виграних тендерів, а не за якістю робіт.

Товариство було створене у лютому 2018 року – майже у той самий час, коли тодішній очільник Полтавської ОДА Валерій Головко «дав добро» на створення ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Із жовтня 2018 року фірмою керує Владислав Слуцький – колишній старший інспектор штабу батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава».

«Найбільш успішні» підрядники Полтавщини та їхні друзі_1

Колишній поліцейський Слуцький досить легко знайшов спільну мову з колишнім співробітником СБУ Олексієм Басаном – директором Агентства місцевих доріг. Уже на початку 2019 року співпраця двох колишніх силовиків набрала масштабів чисел із шістьма нулями.

9 січня 2019 року очолюване Басаном держпідприємство замовило у ТОВ «Старт-Інвест» утримання місцевих автодоріг на 135 млн грн.

«Найбільш успішні» підрядники Полтавщини та їхні друзі_3

Під час торгів ТОВ «Старт-Інвест» мало лише одного допущеного конкурента.

Господарські відносини колишніх представників МВС та СБУ привернули до себе увагу ЗМІ. Звертала на себе увагу і розмитість обсягу та характеру замовлених послуг.

«На 2019 рік у невідомому обсязі замовили ліквідації вибоїн, тріщин, осідань асфальтобетонного покриття, заміну бордюрів, заміну і фарбування знаків та огородження, зимове утримання, озеленення, прибирання зупинок тощо. Підсумкову відомість ресурсів і кошториси не було оприлюднено, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення»,резюмували ситуацію «Наші гроші».

Видання також відзначило, що за неповний рік свого існування ТОВ «Старт-Інвест» отримало підрядів на 322,58 млн грн. Із них усі в Агентства місцевих доріг Полтавської області, крім одного в КП «Аеропорт-Полтава» Полтавської обласної ради щодо маркувальних робіт на 627 тис грн.

Пізніше ТОВ «Старт-Інвест» фігурувало у документах аудиту діяльності ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

ТОВ «Будівельна компанія "Старт-Інвест"» – не єдине підприємство на Полтавщині, яке вражає обсягом отриманих підрядів.

Так, ТОВ «Марк-Строй» відзначилося надзвичайною успішністю у співпраці з Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА за часів урядування Тимофія Голбана.

«Найбільш успішні» підрядники Полтавщини та їхні друзі_5

За даними Антикорупційного моніторингу впродовж 2018-2019 років ТОВ «Марк-Строй» отримало від очолюваного Голбаном департаменту понад тридцять замовлень.

Вартість деяких із них перевищує сотню мільйонів гривень, вартість інших становить десятки мільйонів. Засновником ТОВ «Марк-Строй» є Володимир Швайковський.

«Найбільш успішні» підрядники Полтавщини та їхні друзі_7

Наразі нам не вдалося з’ясувати, що, окрім господарської діяльності, яка стала предметом кримінального провадження, об’єднує Басана та Слуцького. Зате у випадку Голбана та Швайковського вимальовується більш зрозуміла схема. Ті, чиї підписи стоять під багатомільйонними угодами, є кумами.

Кумівство є більше, ніж достатньою причиною засумніватися у справедливості укладення угод між донедавна очолюваним Голбаном департаментом та ТОВ «Марк-Строй». Але існує чимало підстав припускати, що характер співпраці між департаментом та ТОВ «Марк-Строй» був приблизно таким самим, як і між Агентством місцевих доріг Полтавської області та ТОВ «Будівельна компанія "Старт-Інвест"», і незабаром таки стане предметом уваги правоохоронних органів.

Тимофій Голбан та Олексій Басан
Тимофій Голбан та Олексій Басан

На завершення слід відзначити, що й Олексій Басан, і Тимофій Голбан є елементами системи, збудованої Валерієм Головком.

Голбан уже подав у відставку і, судячи з його піару, може готуватися до самостійної політичної кар’єри. Поточна кар’єра Олексія Басана «висить на волосині». Політичні зміни вимагають принаймні косметичного ремонту кадрового фасаду. Втім, кадри змінюються, а схеми залишаються.

Наступного понеділка, 16 грудня о 10:30 у «Вимірах» з’явиться детальніша публікація про факти корупції, пов’язані з Полтавською ОДА.

Читайте також:
Виміри
Зеленський анонсував час відплати зовнішнім та внутрішнім ворогам.
вчора, 13:05
Виміри
Під час виконання бойового розпорядження загинув очільник "Правого сектору" Миргородщини Олександр Федорченко
26 березня, 12:15
Виміри
Чередніченко переховується на окупованій Херсонщині, а його поплічник Олександр Єрмак продовжує працювати у поліції Полтавщини
25 березня, 15:35