Найпесимістичніший прогноз російської війни

ПОЛІТИКА
19 березня, 07:09
Найпесимістичніший прогноз російської війни
Фото: Facebook

Слід розуміти, що ресурсна федерація московії не чекатиме, поки її виморять економічно. Кремль хоче всього і прямо зараз без залишку.

Найбільш песимістичний прогноз стосовно нинішньої війни, який я зараз чую, — це те, що за кілька років РФ «може» напасти на якусь країну НАТО. Адже ключове слово тут не «напасти», а «може»... за кілька років.

Це автоматично передбачає очікування, що московія вочевидь вийде із нинішньої війни (1) цілісною, і (2) зберігши агресивність та військову потугу. А це автоматично означає, що автори таких прогнозів жодним чином не очікують завершення цієї війни поверненням України до кордонів 1991 року.

Бо поки РФ зберігає агресивність та військову потугу, вона не допустить цього в жодному разі. Відповідно, прогноз, що за кілька років московія «може» напасти на якусь країну НАТО, означає мовчазне очікування.

На Заході досі вірять, і дарма, що нинішня війна РФ проти України:

  • або триватиме ще кілька років (і не завадить московії зберегти достатню армію для нових нападів);
  • або завершиться перемир'ям на користь РФ(зі збереженням за нею бодай частини захоплених територій), але точно не завершиться розгромом московитської армії РФ.
Чи справді це так? Боюся, що ймовірність такого сценарію не просто велика, а дедалі більшає.

Бо всі країни Європи, взяті разом, не дадуть нам стільки зброї, щоби не просто відбиватися, а завдати армії РФ рішучої поразки. Локально так, стратегічно ні; визнаймо, що вони стільки просто не мають.

Єдина країна у світі, яка має стільки зброї, скільки для цього потрібно — США. Але вони нам стільки не дадуть ні за президентства Дональда Трампа, ні за президентства Джозефа Байдена, хоч і з різних причин.

Хоча одна причина спільна і цілком реальна: прагнення навіть і близько не підходити до ризику «третьої світової». Для них найбажаніший сценарій — «виморити» московію економічно, як «виморили» свого часу СССР, і спровокувати щось на кшталт повторення сценарію горбачовської «перебудови».

Так, знаю, що це дуже малореально, але я зараз про інше... Добра новина у цьому лише одна: стратегічної поразки України теж багато хто не бажає допустити (і президент Емманюель Макрон першим заговорив про це вголос серйозно, не просто на рівні порожньої риторики).

Ну, що ж, маневру у нас із вами небагато. Залишається керуватися принципом «роби, що мусиш, і хай буде, що буде», а всім, хто прогнозує напад РФ на країну-учасницю НАТО найближчим часом, нагадаю прописну істину: московія це зробить лише тоді, якщо вважатиме, що у грі «в довгу» вона стратегічно лише програватиме.

Тобто з тих же причин, з яких Німеччина почала Першу світову війну. В іншому разі путінський режим не чіпатиме НАТО, а виключно тиснутиме на Україну і чекатиме.

Автор : Олексій Панич
Читайте також:
Війна
Фронт, у цілому, тримається, хоча ворог просувається у деяких секторах Донеччини. Ключове питання — доукомплектації бойових бригад...
26 квітня, 07:19
Опінії
Здається на росію повертається дежавю кінця вісімдесятих та початку дев’яностих
25 квітня, 11:35
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57
Політика
Мало іноземців знають росію так добре, як досвідчений український розвідник Олександр Литвиненко. Замолоду він навчався у Москві.
17 квітня, 13:34
Політика
У позаамериканському інформаційному просторі панує шкідлива думка, мовляв, Конґрес хоче припинити підтримку України. Але правда складніша.
16 квітня, 07:01