Європа готується до великої війни — El País

СВІТ
07 березня, 06:00
Європа готується до великої війни — El País
Фото: El País

Більше боєприпасів, більше виробництва зброї, більше інвестицій та координації в оборонний потенціал. Європа виходить на шлях війни!

До такого висновку дійшли журналісти з одного із провідних іспанських видань El País. Зазначається, що держави-учасниці Європейської спілки збільшують свої витрати на оборону та національну безпеку.

Керівництво ЄС уперше в історії існування блоку починає робити такий сильний акцент на оборону, оскільки прагне захистити себе від зовнішніх загроз у неспокійні часи. Причина цього — російсько-українська війна, але не тільки.

Українські захисники нині зазнають труднощів через брак боєприпасів та параліч допомоги, обіцяної урядом США. Натомість московський Кремль виявився стійкішим, ніж очікувалося, а його сюзерен — комуністичний Китай — стає все більш наполегливим у питанні примирення жертви з агресором.

Зростає занепокоєння із приводу того, що станеться у світі, коли Дональд Трамп повернеться до Білого дому й відмовитися фінансувати Північноатлантичний альянс. Старий світ усвідомив своє тендітне становище та відсутність коштів на випадок виникнення нового глобального конфлікту.

У 2014 році, коли РФ загарбала український Крим, європейські союзники НАТО витратили на оборону $235 мільярдів, або 1,47% ВВП. У 2023 році ця цифра зросла до $347 мільярдів (обидва розраховані у цінах 2015 року — прим. ред.), що еквівалентно 1,85% ВВП.

Згідно із відкритими даними НАТО, до кінця 2024 року витрати на оборону досягнуть $380 мільярдів = 2% ВВП. Усе вказує на те, що ці цифри й надалі зростатимуть, адже світ прямує до прірви війни.

«Перед нами «шторм занепокоєння». Ці занепокоєння викликають і майбутні вибори до Європарламенту у червні, на яких передбачається перемога правих і популістських сил, багато з яких підтримують росію. Неспокійні часи викликали почуття невідкладності. Європа хоче стати набагато спроможнішою до оборони, щоби підтримати Україну в короткостроковій перспективі та насамперед стримати РФ у середньостроковій перспективі», — заявляє старший науковий співробітник аналітичного центру CIDOB говорить Кармен Клодін.

Тим часом росія, економіка якої встигла переорієнтуватися на військове виробництво, отримує допомогу від Ірану та КНДР. Європейська ж промисловість збільшила свої потужності лише на 40%, але компанії заявляють, що їм потрібні довгострокові замовлення; країни-члени ЄС досі не досягли цієї позначки.

«Європа стикається не із «разовою кризою», як багато хто думає. Це не так. Проблема у росії! І якщо у нас не буде рішучості стримати її, вона знову нападе. Якщо європейці серйозно сприймуть питання оборони, росія не нападатиме. Ми вже давно мали зрозуміти, що росія атакує там, де відчуває слабість, а не там, де відчуває силу», — прокоментував ситуацію директор відділу стратегії, технологій і контролю за озброєннями Міжнародного інституту стратегічних досліджень Вільям Альберке.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, замість того, щоб обурюватись коментарями президента Франції про відрядження західних військ в Україну, треба подумати про гірше. На Європу насувається російська катастрофа.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11
Світ
95% — саме стільки голосів набрав сирійський узурпатор на президентських «виборах» 2021 року. Нині ці відсотки його країна витравлює кров'ю.
04 грудня, 13:44
Війна
10 головних запитань про війну в Сирії.
04 грудня, 10:45