Європа готується до великої війни — El País

СВІТ
07 березня, 06:00
Європа готується до великої війни — El País
Фото: El País

Більше боєприпасів, більше виробництва зброї, більше інвестицій та координації в оборонний потенціал. Європа виходить на шлях війни!

До такого висновку дійшли журналісти з одного із провідних іспанських видань El País. Зазначається, що держави-учасниці Європейської спілки збільшують свої витрати на оборону та національну безпеку.

Керівництво ЄС уперше в історії існування блоку починає робити такий сильний акцент на оборону, оскільки прагне захистити себе від зовнішніх загроз у неспокійні часи. Причина цього — російсько-українська війна, але не тільки.

Українські захисники нині зазнають труднощів через брак боєприпасів та параліч допомоги, обіцяної урядом США. Натомість московський Кремль виявився стійкішим, ніж очікувалося, а його сюзерен — комуністичний Китай — стає все більш наполегливим у питанні примирення жертви з агресором.

Зростає занепокоєння із приводу того, що станеться у світі, коли Дональд Трамп повернеться до Білого дому й відмовитися фінансувати Північноатлантичний альянс. Старий світ усвідомив своє тендітне становище та відсутність коштів на випадок виникнення нового глобального конфлікту.

У 2014 році, коли РФ загарбала український Крим, європейські союзники НАТО витратили на оборону $235 мільярдів, або 1,47% ВВП. У 2023 році ця цифра зросла до $347 мільярдів (обидва розраховані у цінах 2015 року — прим. ред.), що еквівалентно 1,85% ВВП.

Згідно із відкритими даними НАТО, до кінця 2024 року витрати на оборону досягнуть $380 мільярдів = 2% ВВП. Усе вказує на те, що ці цифри й надалі зростатимуть, адже світ прямує до прірви війни.

«Перед нами «шторм занепокоєння». Ці занепокоєння викликають і майбутні вибори до Європарламенту у червні, на яких передбачається перемога правих і популістських сил, багато з яких підтримують росію. Неспокійні часи викликали почуття невідкладності. Європа хоче стати набагато спроможнішою до оборони, щоби підтримати Україну в короткостроковій перспективі та насамперед стримати РФ у середньостроковій перспективі», — заявляє старший науковий співробітник аналітичного центру CIDOB говорить Кармен Клодін.

Тим часом росія, економіка якої встигла переорієнтуватися на військове виробництво, отримує допомогу від Ірану та КНДР. Європейська ж промисловість збільшила свої потужності лише на 40%, але компанії заявляють, що їм потрібні довгострокові замовлення; країни-члени ЄС досі не досягли цієї позначки.

«Європа стикається не із «разовою кризою», як багато хто думає. Це не так. Проблема у росії! І якщо у нас не буде рішучості стримати її, вона знову нападе. Якщо європейці серйозно сприймуть питання оборони, росія не нападатиме. Ми вже давно мали зрозуміти, що росія атакує там, де відчуває слабість, а не там, де відчуває силу», — прокоментував ситуацію директор відділу стратегії, технологій і контролю за озброєннями Міжнародного інституту стратегічних досліджень Вільям Альберке.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, замість того, щоб обурюватись коментарями президента Франції про відрядження західних військ в Україну, треба подумати про гірше. На Європу насувається російська катастрофа.

Читайте також:
Війна
У зв'язку із перебуванням штатного журналіста у кремлівських катівнях, американське видання штампує апокаліптичні матеріали. Це на руку РФ.
07:10
Політика
Кодло сіоністів стрімко втрачає свій ексклюзивний недоторканний статус. Державне утворення Ізраїль програє дипломатичну війну Палестині.
26 травня, 07:59
Економіка
Вітчизняні олігархи за підтримки столичних чиновників і депутатів свідомо готували до здачі ворогу. Західні політики теж доклалися до цього.
20 травня, 07:12
Політика
Коротко про дві управлінські моделі, які у нас не працюють. А проблема у тому, що до влади дорвалися відверті профани.
19 травня, 17:20
Економіка
Сировинний тип економіки тягне на дно нашу Батьківщину. Цим користуються як олігархи, так і чиновники з депутатами різного рангу.
13 травня, 13:45
Війна
росія стверджує, що на території України вона воює з НАТО. Але насправді піти відкритою війною проти країн Альянсу не наважується.
11 травня, 18:35