Нардепи Надія Савченко та Іван Крулько агітували за Руслана Богдана

ПОЛТАВА
05.06.2016, 20:21
Нардепи Надія Савченко та Іван Крулько агітували за Руслана Богдана

4 червня в місті Лохвиця Полтавської області (центр 151 виборчого округу) відбувся захід на підтримку висунутого конференцією політичної партії «Батьківщина» кандидата в народні депутати Руслана Богдана. Захід відбувся за участі народних депутатів від «Батьківщини» Надії Савченко та Івана Крулька.

Захід зібрав близько 500 людей (населення Лохвиці близько 12 тисяч чоловік), яких, напередодні, закликали прийняти участь плакатами саме з зображенням Надії Савченко: «4 червня в Сквері героїв України в м. Лохвиця відбудеться мітинг за участі Героя України Надії Савченко».

Виступаючи перед громадою міста Надія Савченко закликала повірити Руслану Богдану, хоча й зізналась, що не так давно знайома з ним: «Я не скажу вам багато, тому що це вибори, агітація, і це для мене нове. Але я скажу вам, що не так давно знаю Руслана, проте, побачивши його я одразу йому повірила. Він такий саме як ми з вами – простий хлопець з народу. Тож якщо йому повірила я, повірте і ви».

Іван Крулько наголосив, що партія повністю впевнена в кандидатурі Руслана Богдана і зробить все необхідне задля його підтримки та перемоги у виборчому окрузі. Після чого й сам потенційний кандидат запевнив громаду, що працюватиме для округу і докладатиме для перемоги максимум зусиль.

Слід зазначити що згідно з статтею 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» згаданий захід є однією з форм політичної агітації. А згідно частиною 6 статті 68 цього ж закону: «Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється». Підставою для відкриття виборчого фонду, згідно з частиною 1 статті 48, може бути тільки копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі.

Нагадаємо що сам Руслан Богдан ще не є зареєстрованим кандидатом в народні депутати, а лише висунутий на цю посаду конференцією партії «Батьківщина».

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРА в Полтавській області Дар'я Черкашина: «У випадку якби Руслана Богдана вже було зареєстровано кандидатом, такі дії могли б розцінюватись як порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», оскільки це було б розцінено як фінансування агітації з-поза виборчого фонду. Проте на даний момент Руслан Богдан ще не зареєстрований ЦВК, а отже не має статусу суб'єкта виборчого процесу і не може нести відповідальності за це порушення».

Крім цього, ОПОРА трактує даний захід як маніпулювання виборчої думки.

За коментарями звертайтеся:

Дар’я Черкашина координатор громадського спостереження у Полтавській області

тел.+38 099 674 45 65,

електронна скринька: cherkashina.darija@gmail.com

Ігор Литвиненко прес-секретар громадського спостереження у Полтавській області

тел.+38 050 406 20 15,

електронна скринька: lytvynenkoigor.pl@gmail.com

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради 2016 року, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Служба моніторингу,

Останній Бастіон

Читайте також:
У приміщенні Зіньківської міської ради відбулося засідання орґанізаційного комітету з питань проведення медового ярмарку.
вчора, 13:17
У Глобинській міській раді відбулася зустріч чиновників із керівниками підприємств щодо важливості щеплення проти коронавірусу.
вчора, 12:05
На автошляху реґіонального значення Р-42 "Лубни-Опішня" пронеслася негода у вигляді сильного поривчастого вітру і короткочасного дощу.
вчора, 10:23
Залишаючи мінімум сміття після себе на горі Пивиха, туристи зберігають недоторканою природу даної перлини Полтавщини.
02 серпня, 12:53
Мешканцям Полтавської області пропонується покращити власні житлові умови, взявши участь у державній проґрамі "Власний дім".
31 липня, 10:12