Народні депутати знову хочуть регламентувати сімейні відносини

ПОЛІТИКА
23.07.2020, 13:43
Народні депутати знову хочуть регламентувати сімейні відносини
Фото: Google

Обранцям кортить якомога більше стягнути грошей, запроваджуючи драконівські штрафи.

До Верховної Ради внесли проєкт закону №3908 «Про внесення змін до статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства». Авторами є представники депутатських груп «Довіра» і «За майбутнє».

Серед них: Анна Скороход (та сама, яку вигнали зі «слуг народу»), Ігор Колихаєв, Святослав Юраш, Тарас Батенко та інші. На думку авторів, метою законопроєкту є законодавче врегулювання питання збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства для відновлення запобіжної та каральної функції санкції за дане правопорушення.

Що пропонують народні обранці?

Пропонується внести зміни до статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачити наступне:

- збільшення штрафу за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення з розміру «від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» до «від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;

- збільшення штрафу за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, з розміру «від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» до «від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Тобто кривднику, або особі, яку назвуть кривдником доведеться викласти 17000-34000 грн, за повторні дії – 34000 до 68000 грн.

Що будемо мати?

Незрозумілою є ситуація взагалі із цим так званим законодавством стосовно домашнього насильства.

Наприклад, дитина вчинила якісь не розсудні дії, а батьки її карають позбавленням кишенькових грошей. Це, згідно з законодавством, є економічне насильство, то виходить батьки мають сплатити 17000 грн у бюджет за те, що не дали дитині коштів.

Зважаючи на те як переписуються шкільні програми у бік «всі мають права» (але чомусь ніхто не говорить про обов’язки), то такі ситуації можуть бути реальністю.

Природно, що це є грубим втручанням у сімейні відносини, а також спосіб наповнити бюджет користуючися з гаманців громадян, чим дуже люблять займатися депутати. Хоч очевидно, зважаючи на всі ініціативи парламентарів за останній рік, що в Україні влада стає засобом карального батога, яка прагне лише побити, обібрати й покарати свої громадян.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Під час війни потрібно заборонити фінансування політичних партій. А бюджетні гроші направляти на потреби ЗСУ.
15 квітня, 15:04
Політика
Обмеження також стосуються прокурорів, нардепів, урядовців, чиновникам НБУ
11.04.2023, 11:32
Політика
Для "української" влади саме зараз саме він став чомусь пріоритетним
15.02.2022, 14:07
Політика
90 депутатів-мільйонерів орендували житло за бюджетні кошти минулого року
06.02.2022, 13:55
Політика
Про це повідомив перший заступник голови ВР України Олександр Корнієнко
29.11.2021, 15:55
Політика
«Богообрані», які як на рояль клали і кладуть на ту конституцію!
24.09.2021, 20:55