NASA запустило апарат до Юпітера у пошуках позаземного життя

18.10.2024, 08:29
NASA запустило апарат до Юпітера у пошуках позаземного життя
Фото: NASA

З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.

Приголомшливі відомості оприлюднило американське Національне управління з аеронавтики й вивчення космічного простору (NASA). Зазначається, що під крижаною поверхнею далекої планети ховається величезний океан із водою.

Астрономи та астрофізики зі США припускають, що на супутнику Юпітера цілком може існувати позаземне життя, принаймні у примітивній формі. Зі слів науковців, водойма взаємодіє із крижаною поверхнею, створюючи умови для обміну газами та мінералами, необхідними для підтримки мікробіомів.

Космічний прилад «Europa Clipper» подолає 2,9 мільярда кілометрів, щоби спершу досягти орбіти Юпітера аж у квітні 2030 року, затим наблизиться до Європи та здійснить 49 обльотів. При цьому на поверхню планети не сідатиме, адже на борту встановлено 9 наукових апаратів, які збиратиму дані на відстані.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що в атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Попспівачка Кеті Перрі разом із ще п’ятьма жінками успішно повернулася на Землю після польоту у космос на ракеті компанії Blue Origin.
15 квітня, 18:03
Світ
Це вже друга пропозиція про співпрацю з Маском за останній місяць.
28 березня, 15:22
Світ
На восьмій хвилині польоту відмовило декілька двигунів Raptor
07 березня, 09:46
Світ
Афромігрант і за сумісництвом найбагатша людина світу не припиняє дивувати. Підкорення «червоної планети» перетворилося на настирливу думку.
19 лютого, 12:36
Життя
Програма Artemis ознаменувала новий етап в освоєнні космосу.
08 лютого, 17:53
Життя
Космічний камінь, названий 2024 YR4, має 1,2% ймовірності зіткнення з нашою планетою, за оцінками вчених.
01 лютого, 09:29