Нащадки воїнів з армії Карла XII воюють у ЗСУ на Курщині
Ні для кого не таємниця, що після 24.II.2022 до лав українського війська зголосилися тисячі іноземців. Із-поміж них — етнічні шведи та фіни.
Деякі добровольці, як от Юнас фон Матерн, спершу прибув до Львова як волонтер, згодом став військовим медиком, а нині — фронтовиком. 48-річний швед поділився світлинами з операції на Курщині, заявивши, що його миротворчий досвід в Іраку та Афґаністані не зрівняти із боями на українській землі.
Його підрозділ у складі Інтернаціонального легіону Територіальної оборони Збройних сил нині розквартирований поблизу Суджі. Разом зі шведами служать вихідці з Естонії, Норвеґії, Фінляндії, Данії, Латвії, Литви та Польщі, чиї родини у минулому постраждали від російської агресії.
«Переїзд в район Курська. Наша дорога прямує през поля, переважна більшість яких щільно нашпигована вибуховими пристроями, през розбитий прикордонний пункт і розбиті села. З іншого боку натрапили на колишню російську оборонну позицію, розташовану поблизу Суджі. Вона була дуже добре побудова, бо всередині знайшли сауну й пральну машину.
Російські солдати, які там базувалися, не очікували нападу, тому їхня доля сумна, самі розумієте. Зараз у нас дощить і через негоду ситуація для українських військових, які утримують цей район, ускладнюватиметься. Низька хмарність і дощ унеможливлять політ дронів. Ми всі повинні допомогти їм отримати те, що їм потрібно, щоби виграти цієї зими. Війна ще не закінчилася, війна триває», — заявив Юнас Матерн.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що Швеція хоче розмістити солдатів у фінляндській провінції, яка межує із московією. Нині у Лапландії формуються Сили стримування та оперативного реагування Північноатлантичного альянсу.