Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині

ВІЙНА
15.11.2022, 17:00
Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині
Фото: Facebook

Правобережжя Дніпра більше не перебуває під російським триколором, низка населених пунктів зі славетною історією нарешті вільні.

Відповідний фотозвіт зі Зміївки на своїй Facebook-сторінці виклав боєць Інтернаціонального легіону територіальної оборони України етнічний швед Юнас Матерн.

Як з'ясувалося, він – перший уродженець далекого скандинавського королівства, хто за останні 80 років опинився з військовою місією у Херсонській області, а саме у колишньому селі Старошведське.

Вояк уточнює, реакція визволених від російського окупаційного пекла місцевих мешканців свідчить про небажання ставати частиною вигаданого кремлівською пропагандою "русскаго міра".

«Днями мав честь бути першим шведом, який відвідав поселення Старошведське (у Google Maps позначено частиною Зміївки) після деокупації! Прикметно, але селяни дуже зраділи, коли побачили мої 3 корони на нарукавній нашивці. Зі старими навіть вдалося поспілкуватися шведською мовою, а в одному з будинків дістали шведський прапор, який був схований під час окупації. Уявити той жах, пережитий цими людьми, мені особисто важко. Вони дуже хоробрі, але через російських агресорів позбавлені стандартних благ цивілізації.

У мене був генератор, який передав їм, аби нарешті запрацював сталий Інтернет-зв'язок і водяна помпа. Також вдалося передати необхідну їжу, воду, ліки, хліб та цукерки для дітей. Візит був занадто коротким, і нам довелося вирушити до наступного пункту призначення до настання темряви. У цьому районі досі заміновано багато доріг і з обох сторін Дніпра чутно артилерію», – написав Юнас Матерн.

Водночас шведський доброволець додає, у Зміївці московити зруйнували лише один будинок, але винесли все, що тільки бачили з хат, селянам же погрожували розправою, як у старі часи більшовицької навали.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російські загарбники закопуються в український чорнозем на Запоріжжі, а також бетонують підступи до Мелітополя.

Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині_1
Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині_3
Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині_5
Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині_7
Добровольці зі Швеції допомогли звільнити село Старошведське на Херсонщині_9
Читайте також:
Історія
Під час масштабного будівництва нового автошляху між містами Плоєшті та Бузеу неподалік Бухаресту робітники виявили середньовічне поховання.
28 січня, 16:48
Війна
Східний фронт у вогні, бо українські захисники нещадно випалюють у степах Донецької області російську нечисть, яка ніяк не вгамується.
28 січня, 07:48
Війна
Захисники України цілодобово продовжують виконувати поставлені командуванням завдання з відсічі російської масштабної збройної агресії.
25 січня, 19:12
Війна
Коли "говорить" ствольна і гусенична артилерія українських захисників, то зазвичай підступний ворог замовкає, причому – завжди.
23 січня, 18:27
Життя
Російська воєнно-терористична присутність на Півдні України спричинила природне лихо, вирішувати яке будемо десятиліттями після перемоги.
21 січня, 15:30
Війна
Українські захисники щодня вартують небо над Батьківщиною, адже загроза повітряних нападів зі сторони Росії не зникне до нашої перемоги.
17 січня, 21:55