Нащо РФ український кремній? – Для ракет, які нас убивають!

Опінії
17 лютого, 20:24
Нащо РФ український кремній? – Для ракет, які нас убивають!

ВАСУ нарешті задовольнив позов про націоналізацію підприємств, які належали російському олігарху і путінському другові Олєгу Дєріпасці.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

До 2022 року Глухівський кар'єр кварцитів 90% своєї продукції поставляв в росію, де її використовували для виробництва зброї. (Зізнаюся, цитату взяла у Павла Нарожного).

ВАСУ нарешті задовольнив позов про націоналізацію підприємств, які належали російському олігарху і другу Путіна Олєгу Деріпасці. Рішення суду стосується Миколаївського глиноземного заводу, а також надровидобувних компаній "Глухівський кар'єр кварцитів", "Хустський кар'єр" і "Жежелівський кар'єр".

Особливо цікава позиція два.

Отже, компанія російського олігарха Олєга Деріпаски видобуває унікальні високоякісні кварцити в Баницькому кар'єрі на Сумщині. Їх потім через його ж заводи у вигляді кремнію потрапляють на підприємства російського оборонного комплексу для виробництва зброї.

Із матеріалу РС "Схеми" півроку тому: «У 2018 році половину видобутої сировини купував один із найбільших виробників кремнію на Росії – завод "Кремній-Урал", що також входить до "Русалу"».

У свою чергу, у цей завод Дєрипаски протягом 2019-го відвантажив 12 тонн кремнію на виконання державного замовлення російському державному замовнику – "Новосибірському механічному заводу "Іскра". Журналісти звернули увагу на інший контракт на поставку кремнію.

Йдеться про співпрацю "Кремній-Урал" Дєріпаски із російським державним Конструкторським бюро приладобудування імені Шипунова. Це одна з провідних організацій оборонного комплексу Росії, яка розробила і поставила на серійне виробництво для озброєння російської армії більш ніж 150 зразків озброєння і військової техніки.

Там і надалі створюють системи найсучаснішої високоточної зброї, для яких потрібен кремній. А нащо РФ кремній?

Безпосередньо у ракетних технологіях – це вхід і вихід сопла двигуна. Як приклад – тактично-ракетний комплекс "Точка-У", де кремній використовується як антиоксидант.

А ще для формування гільз, капсулів... Воно вимагає надвисоких потужностей, де безпосередньо відбувається навантаження на механічні вузли, з'єднання механічні.

Й у цьому випадку застосування сплаву титан-кремній дозволяє зменшити таке навантаження і збільшити термін роботи цієї виробничої лінії. Зрозуміло сутність проблеми?!

Давайте так, у 2018 році РФ на повну готувалась до повномасштабної війни з Україною, але ми торгували й збагачували ВПК окупанта. Які молодці!

Саме цікаве, що Глухівщину розносять зараз на м'ясо, але РФ донедавна була дуже хороша. Це до питання, як ми докотилися до такої війни; до питання – для того, щоби це рухалося в Україні – кілька тижнів тому людей Дєрипаски цапнули у США.

Читайте також:
Кримінал
Сума завданих бюджету збитків становить понад 157 мільярдів гривень.
23 вересня, 08:23
Блоги
Це яскравий приклад нашої безголовості стосовно розвитку національної економіки.
09 серпня, 11:06
Економіка
Видобувачі та продавці "чорного золота" пішли на радикальний крок. Але замість пазурів Москви варто розгледіти зморщені мацаки Пекіна.
03 квітня, 18:13
Кримінал
Рідкісний будівельний камінь із Рокосовського родовища, загальні запаси якого становлять 42,4 мільйона м³, планували вивозити за кордон.
30.12.2022, 17:01
Економіка
Поки Реджеп Тайїп Ердоган роз'їжджає з "гуманітарними" місіями, його чиновники хизуються розробкою власних газових родовищ.
23.08.2022, 17:36
Економіка
Поки на Сході та Півночі України тривають бойові дії з москалями, на Заході галицькі газовики відкрили чергове родовище.
01.04.2022, 17:51