Науковці розкрили таємницю єґипетської «крикливої мумії»
Майже століття знадобилося археологам і антропологам, щоби з'ясувати таємниці минулого. Команда єґиптологів може святкувати успіх.
Приголомшливі відомості озвучили у прямому етері американського телеканалу CNN. Зазначається, як 1935 року у гробниці Сенмута у долині між містами Ґіза та Карнак археологи виявили мумію із виразом обличчя, ніби застиглим у крику.
Це — тіло жінки, яке лежало у дерев'яній труні, а не позолоченому чи коштовному саркофазі, вдягненої у чорну перуку, срібні та золоті каблучки на пальцях обох рук. Деякі дослідники припускали, що бальзамувальники могли забути закрити рот мумії.
Однак ймовірніше, що на її обличчі позначилися сліди передсмертної агонії, що й підтвердило нове дослідження, під час якого єґиптологи вивчили тіло за допомогою комп'ютерної томографії, електронної мікроскопії та рентгенівського дифракційного аналізу. У результаті встановлено:
- жінка благородного походження страждати від трупного спазму, рідкісної форми м'язового скорочення під час смертельної агонії;
- бальзамувальники, можливо, фізично не змогли закрити її рота, тож лишили все так, як є;
- хімічний аналіз шкіри показав, що її бальзамували із використанням ароматичної смоли ладану та олії ягід ялівцю — речовин дорогих, які привозили із Месопотамії та Індії.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як в Єґипті розкопали 5000-річні глеки із вином фараонів. Ніким незаймані скарби виявили у місті Абідос, де активно працює міжнародна археологічна команда.