Науковці знайшли в Африці найтемнішу річку у світі

СВІТ
24.10.2023, 06:12
Науковці знайшли в Африці найтемнішу річку у світі
Фото: Phys.org

Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.

Фактично, команда вчених зі Швейцарії, США та Республіки Конґо знайшла одну з найтемніших річок на планеті. Про це йдеться у дослідженні, опублікованого у галузевому виданні Limnology & Oceanography.

Річка Рукі — одна з найбільших в Африці. Науковці відзначають, що коли занурити кінцівку у товщу води, то її практично неможливо розгледіти. У сезон дощів річка досить часто виходить із берегів і затоплює прилеглі джунглі й торфовища.

Притока Конґо виявилася у кілька разів темнішою за річку Ріу-Неґру у басейні Амазонки. Течія Рукі відносно спокійна, що ускладнює викиди вуглецю, проте сполуки впливають на колір води.

«Наша експертиза показала, що вуглець потрапляє у води річки не з прилеглих торфовищ, а ймовірно, це пов'язано з тим, що болота знаходяться під товщею води й не взаємодіють із киснем. Примітно, що до Рукі майже не надходять чисті дощові води», — йдеться у дослідженні.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Від завтра (15 лютого) рибалкам не дозволено виловлювати прісноводного хижака. Заборона триватиме до 31 березня включно.
14 лютого, 21:47
Полтава
Диких звірів виявили напередодні під час проведення обліку у Вороньківському лісництві. Вони рухалися врізнобіч, тікаючи від дронів.
12 лютого, 06:01
Світ
Мікроскопічні залишки комах виявили ірландські студенти під час розкопок у графстві Нортумберленд. Знахідка неабияк здивувала науковців.
06 лютого, 12:23
Життя
Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми Зеленського «Зелена країна»
22 січня, 18:20
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12.11.2023, 15:03
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09.11.2023, 10:12