Дива природи, або чому вовки вірні один одному до загину

05 березня, 21:29
Дива природи, або чому вовки вірні один одному до загину
Фото: New Scientist

А чи знали ви, що в індіанських культурах Америки вовк – провідна тотемна істота, як, до слова, й у тюркських народів Євразії.

Вовка є символом більшого захисту, особливо під час далекої подорожі, покращення природних інстинктів і міцніших стосунків у вашому житті.

Так, у міфології саха-якутів, оґузів та давніх куманів вовча сім'я уособлює сталий родинний зв'язок, який триває і після переходу душі у потойбіччя.

Коли вовчиця знаходить свого супутника життя, вона живе з ним все життя, не зраджує і навіть не змінює його по його смерті.

Своєю чергою, вовк-самець не пов'язує стосунки з іншою самкою, коли має, так би мовити, дружини, щоб його потомство не загубилося і не розсіялося; у цьому він обережніший, ніж навіть людина.

До всього молоді вовки ніколи не залишають своїх старих, особливо батьків, які вже не можуть добути собі їжу: молоді вовки полюють і приносять здобич у свої барлоги, де вони діляться зі старшими та дитинчатами.

Уявіть, бедуїни Аравійської та Сахарської пустель, окремо одні від одного називають вовків "нащадками королів" (араб. أحفاد الملوك), а чому?!

Перш за все тому, що вовк як незалежна дика тварина не їсть падаль, навіть, якщо дуже голодний; він повинен полювати на свою здобич живцем.

Крім того, вовку-самцю не спадає на думку одружитися з матір'ю або сестрою (взагалі кровноспорідненим родичем – прим. ред.), як іншим тваринам.

Власне, вірність вовка не має собі рівних, тобто, він обирає тільки одну вовчицю на все життя і не зраджує їй, так само і самка не зраджує самцю й обидва вони знають своє численне потомство.

Стародавні жителі Палестини позаочі називали вовка "праведним сином" (івр. בן צדיק), тому що це – єдина тварина, яка: шанує своїх батьків, особливо, коли вони досягають старості, бо не можуть наздогнати здобич під час полювання.

За чисельними спостереженнями зоологів відомо, старі вовки та вовчиці залишаються у барлозі, а їхні діти полюють замість них, аби затим нагодувати й віддячити за приведення у цей світ.

Цілком очевидно, що істотам із виду Homo Sapiens Sapiens, які самовпевнено вважають себе "особливою найвищою ланкою в еволюційному процесі", варто було б взяти за приклад наведені раніше звички вовка, а саме: відвагу, вірність, самоповагу і шанування батьків, – бо іноді тварини людяніші за самих людей.

Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що виявляється, ведмеді взагалі не впадають у сплячку, тá й лапу не смокчуть, як нам із дитинства втовкмачують дорослі чи різнорідні казкарі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Пара, яка пірнала біля узбережжя Японського моря, зробила рідкісні зображення гігантського кальмара.
16 січня, 17:28
Світ
Здебільшого тварин використовували для виявлення мін, тепер навчають пошуково-рятувальним операціям
24.12.2021, 07:04
Життя
Звірі дуже гостро відчувають наближення свого кінця на цьому світі, особливо, якщо він настає не з їхньої власної волі.
14.10.2021, 10:25
Життя
На початку минулого століття популяція виду скоротилася до 50-200 особин
15.06.2021, 14:45
Життя
Співробітники Міжнародного союзу охорони природи б'ють на сполох через зменшення популяції слонів на "чорному континенті".
03.04.2021, 08:01