Дива природи, або чому вовки вірні один одному до загину

05.03.2023, 21:29
Дива природи, або чому вовки вірні один одному до загину
Фото: New Scientist

А чи знали ви, що в індіанських культурах Америки вовк – провідна тотемна істота, як, до слова, й у тюркських народів Євразії.

Вовка є символом більшого захисту, особливо під час далекої подорожі, покращення природних інстинктів і міцніших стосунків у вашому житті.

Так, у міфології саха-якутів, оґузів та давніх куманів вовча сім'я уособлює сталий родинний зв'язок, який триває і після переходу душі у потойбіччя.

Коли вовчиця знаходить свого супутника життя, вона живе з ним все життя, не зраджує і навіть не змінює його по його смерті.

Своєю чергою, вовк-самець не пов'язує стосунки з іншою самкою, коли має, так би мовити, дружини, щоб його потомство не загубилося і не розсіялося; у цьому він обережніший, ніж навіть людина.

До всього молоді вовки ніколи не залишають своїх старих, особливо батьків, які вже не можуть добути собі їжу: молоді вовки полюють і приносять здобич у свої барлоги, де вони діляться зі старшими та дитинчатами.

Уявіть, бедуїни Аравійської та Сахарської пустель, окремо одні від одного називають вовків "нащадками королів" (араб. أحفاد الملوك), а чому?!

Перш за все тому, що вовк як незалежна дика тварина не їсть падаль, навіть, якщо дуже голодний; він повинен полювати на свою здобич живцем.

Крім того, вовку-самцю не спадає на думку одружитися з матір'ю або сестрою (взагалі кровноспорідненим родичем – прим. ред.), як іншим тваринам.

Власне, вірність вовка не має собі рівних, тобто, він обирає тільки одну вовчицю на все життя і не зраджує їй, так само і самка не зраджує самцю й обидва вони знають своє численне потомство.

Стародавні жителі Палестини позаочі називали вовка "праведним сином" (івр. בן צדיק), тому що це – єдина тварина, яка: шанує своїх батьків, особливо, коли вони досягають старості, бо не можуть наздогнати здобич під час полювання.

За чисельними спостереженнями зоологів відомо, старі вовки та вовчиці залишаються у барлозі, а їхні діти полюють замість них, аби затим нагодувати й віддячити за приведення у цей світ.

Цілком очевидно, що істотам із виду Homo Sapiens Sapiens, які самовпевнено вважають себе "особливою найвищою ланкою в еволюційному процесі", варто було б взяти за приклад наведені раніше звички вовка, а саме: відвагу, вірність, самоповагу і шанування батьків, – бо іноді тварини людяніші за самих людей.

Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що виявляється, ведмеді взагалі не впадають у сплячку, тá й лапу не смокчуть, як нам із дитинства втовкмачують дорослі чи різнорідні казкарі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...
08 лютого, 20:25
Життя
Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами
02.08.2023, 09:05
Життя
Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.
23.06.2023, 16:00
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19