НАЗЯВО підтвердило наявність плагіату в дисертації Шкарлета

ПОЛІТИКА
27 лютого, 15:43
НАЗЯВО підтвердило наявність плагіату в дисертації Шкарлета

На черзі Ірина Салогуб.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти остаточно вирішило, що у дисертації ексміністра освіти Сергія Шкарлета є плагіат.

НАЗЯВО звернулося до МОН з поданням про позбавлення Шкарлета наукового ступеня доктора економічних наук.

Про це заявив колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов.

Він також опублікував відеозапис засідання агентства.

«Попри всі намагання звинуваченої особи відтягнути цю справу, НАЗЯВО одноголосно проголосувало за те, що в докторській дисертації Сергія Шкарлета є плагіат» – зазначив Смірнов.

Сьогодні ще відбудеться засідання в шостому апеляційному адміністративному суді щодо заборони Нацагентству розглядати справу Шкарлета. Однак аналогічне засідання вже відбувалось після голосування НАЗЯВО.

Спочатку фахівці Нацагентства погодились, що у дисертації є плагіат, а потім суд «заборонив»їм розглядати це питання. Зрештою, суд скасував власне рішення.

Про плагіат Шкарлета заговорили ще у 2020 році. Комітет НАЗЯВО виявив плагіат у чотирьох його роботах, але у квітні 2021 року суд постановив, що факт плагіату шукали незаконно.

Потім до НАЗЯВО знову надійшла скарга щодо ймовірного плагіату у науковій роботі Шкарлета. За словами Олега Смірнова, дисертація Шкарлета за 2008 рік на 24% складається з плагіату російського першоджерела.

Також під час нещодавнього аналізу роботи фахівці знайшли 6 джерел, з якими є великі текстові збіги без посилань та перефразувань. Дисертація також містить «списані» формули, таблиці, рисунки і схеми.

Останній Бастіон нагадує читачам, що 24 червня 2020 року у Полтавській державній аграрній академії відбувся захист дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата економічних наук.

На той час подія привернула увагу громадськості, бо дисертацію цього дня захищала Салогуб Ірина Іванівна, яка до цього часу ще є начальником Управління Північно-східного офісу Державної Аудиторської служби України в Полтавській області.

З’ясувалося, що у порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 року №567 «Про затвердження Порядку присудження наукових ступенів» (в редакції, чинній станом на 26.11.2019 року), наказу Міносвіти України №1220 від 23.09.2019 року, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08.10.2019 року під №1086/34057 «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» «наукові досягнення» Ірини Салогуб взагалі не індексуються  у жодній загальновідомій наукометричній базі, а саме: Google Академія, Scopus, ORCID.  Якщо так є, то взагалі відсутні публікації у періодичних наукових виданнях інших держав.

Отже, наведені Іриною Іванівною  Салогуб, як власні наукові здобутки, статті у наукових фахових виданнях України та у виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз даних напевне, з огляду на пошуки у наукометричних базах, є фейковими публікаціями.

Редакція «Останнього Бастіону», користуючись «правом останнього слова», нагадує Салогуб Ірині Іванівні, яка за межами законодавства «придбала» науковий ступінь «кандидата економічних наук, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2021 року №1197 (у редакції постанови КМУ №502 від 19.05.2023 року «Деякі питання присудження (позбавлення) наукових ступенів» визначено процедуру добровільної відмови від наукового ступеня, де зокрема зазначено: «Особа, яка має науковий ступінь, може добровільно відмовитися від відповідного наукового ступеня, подавши до МОН заяву в довільній формі, засвідчену нотаріально».

Протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви, МОН скасовує рішення відповідної ради та визнає диплом недійсним, про що видається наказ, який розміщується на офіційному веб-сайті МОН».

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Фабрики по штампуванню дисертацій у Полтавському національному педагогічному університеті ім. В. Г. Короленка.
19 липня, 09:01
Позиція
Ірина Салогуб: чергова кандидатка економічних наук із Полтави захистилася на крадених російських текстах ​
18 липня, 09:03
Позиція
Ексочільник Полтавської ОДА Дмитро Лунін потрапив у скандал з плагіатом доцентки «Полтавської політехніки».
15 липня, 18:55
Полтава
Члени НАЗЯВО одноголосно проголосували за те, що визнають факт плагіату у роботі Володимира Онищенка.
04 квітня, 09:32
Позиція
Комітет НАЗЯВО підтвердив плагіат в дисертації ректора Полтавської політехніки Онищенка
25 березня, 20:35
Політика
У 2020 році комітет НАЗЯВО вже виявляв плагіат у чотирьох публікаціях Сергія Шкарлета.
28.12.2023, 14:36