Не створюйте з народу кумира, але плекайте національну ідею

Опінії
08 липня, 09:23
Не створюйте з народу кумира, але плекайте національну ідею
Фото: Telegram

Трохи думок із приводу скандалу щодо рішення Генштабу "про заборону пересування чоловіків за межі області без дозволу військкомата".

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Яскраво виражена негативна реакція суспільства виявилась дуже показовою. Ще кілька днів тому ми радісно пишалися, що українці найкращі, бо за 2 дні зібрали на 3 "Байрактари".

Але тепер з'ясувалося, що чимало українців зовсім "не найкращі", що викликало хвилю обурення. Насправді ж, ця ситуація лише відображає реальний стан нашого суспільства.

Сутність у тому, що воно є неоднорідним взагалі й у сприйнятті війни зокрема.

Хтось усе віддає фронту, а хтось наживається на війні. Хтось розуміє, що це війна за наше існування як нації, а хтось "втомився" і мріє про мир, байдуже якою ціною, нехай і за рахунок поразки.

Багато хто вже повірив байкам пропагандистів, що у росіян ось-ось закінчаться ракети, люди, танки, а сама РФ із дня на день розвалиться чи капітулює. І чимало осіб, попри палку пропагандистську риторику у власних соцмережах, неготові особисто брати участь у воєнних зусиллях країни, вважаючи, що це справа когось іншого, а не його особисто.

Певною мірою це закономірно, особливо як для країни, з відсутністю державної ідеологіі в принципі. Більшість чомусь думає, що інші люди сприймають події так само, як і ми; звідси розчарування, коли з'ясовується, що це не так.

Оскільки суспільство у нас незріле, то наслідком стають образи всіх і вся. Характерно, що ранньою весною, коли багатьох припікало, бо ворог стояв під Києвом, чимало українців клялися у вічній відданості Валерію Залужному, а в середині літа поливали його брудом за озвучене вище рішення.

Армія – це зріз суспільства, і 4 місяці війни показали, що вона в нас також неоднорідна.

Це не дивно, бо мобілізація йде шаленими темпами. Десь місяць тому урядовці озвучували кількість силовиків в 700 тисяч!

Пару днів тому з'явилася заява Олексія Данилова, що силовиків у нас вже десь 1 мільйон; тобто, ми вже за чисельністю як армія РФ до війни. І вже є оцінки, що через фронт у нас пройдуть мільйони.

Про це днями заявив і речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. Цим він шокував усіх втомлених від війни та адептів перемоги до кінця місяця.

Тому кадровий склад Збройних Сил України сильно розбавлений багатьма випадковими людьми, які в інших обставинах ніколи б не одягнули воєнну форму. І у нас поряд з геройськими бойовими частини є відверто сумнівні підрозділи, члени яких добровільно йшли на службу сподіваючися, що будуть стояти на блокпості на Львівщині та кошмарити машини з гуманітаркою, отримуючи за це 40 тисяч зарплати.

А потім їх раптом відправили на передову, де вони почали записувати плаксиві відео про "голих, босих і ненавчених". Допускаю, що в цій ситуації є і серйозна провина командування.

Воно незавжди адекватно оцінює боєздатність частин, скеровуючи їх у саме пекло. Проте відповідальності з тих військових, зображуючи їх жертвами, теж не варто знімати.

Висновок: не варто ідеалізувати ні наш нарід, ні наше суспільство, ні нашу армію, вони такі які є і інших наразі немає. Ми не гірші, але і не кращі за інші народи.

Війна наочно ілюструє всі вади суспільства, особливо його інфантилізм і недалекість. І одночасно, створює можливості для виправлення наявних суспільних вад, та різкого дорослішання всіх і кожного.

Тільки потрібно все це не проґавити. Інакше знову будемо розводити руками, чого все так хріново навкруги та  "чому навколо нас одні ідіоти".

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Могилізація російського контингенту в Україні відбувається шаленими темпами. Приблизна кількість загиблих перевищила 54 тисячі окупантів.
17 вересня, 09:32
Війна
Російські окупаційно-терористичні сили руками колаборантів і сепаратистів цілеспрямовано зачищають Схід України від корінного населення.
23 серпня, 09:27
Світ
Путінський режим шукає нове "гарматне м'ясо" з-поміж бідних і безробітних жителів Середньої Азії для негайного відрядження на фронт.
26 липня, 20:36
Політика
Освітяни нагадують, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням.
07.07.2020, 14:40
Опінії
Навчити ще один мільйон військовослужбовців неможливо. Бо уже існуючий на папері мільйон толком ніхто не вчить!
13:33
Опінії
Закон про медіа впроваджує цензуру до онлайн видань
10:37