Не відцуратися українця Гоголя

ІСТОРІЯ
26.08.2022, 20:23
Не відцуратися українця Гоголя
Фото: ТСН

Микола Васильович завдав росії зла більше, ніж ворожі армії, але в Україні думають інакше, звинувачуючи його у "малоросійськості".

Можна дивитися вічно на 3 процеси та явища: як горить вогонь; як тече вода; і, як українці сперечаються про Миколу Гоголя. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24.II.2022 ці дискусії стали ще гострішими: Гоголь – це гордість України чи її ганьба?

А як відповідали на це питання його сучасники? – Наприклад берегиня української культури кінця ХІХ століття Олена Пчілка не тільки не цуралася Гоголя, а й особисто перекладала його книжки українською мовою своїм дітям.

Однією з них була і Леся Українка, між іншим, яка зростала на оповідях Миколи Гоголя.

Олена Пчілка на цьому не зупинилися. У 1880 і 1881 роках видала друком власні переклади творчості Гоголя, які користувалися популярністю.

Олена Пчілка була видатною меценаткою і дослідницею української культури, вона була надзвичайно принципова українка. Це вона почала впроваджувати моду носити народний стрій не тільки на свята, принципово спілкувалася рідною мовою.

Тому, якщо для неї Микола Гоголь не був табу, то чи може він бути табу для нас, українців з ХХІ-го, а не ХІХ сторіччя? Замисліться над цим!

ДЖЕРЕЛО

Олена Пчілка (сидить) і Леся Українка
Олена Пчілка (сидить) і Леся Українка
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Він — чудовий приклад для наслідування українськими підлітками. Юний патріот із Краматорська, який кинув виклик московитським окупантам.
14 квітня, 06:03
Життя
Молоді дуби нагадуватимуть мешканцями прифронтового обласного центру про незламний Чин наших оборонців. Дерева уособлюватимуть воїнів ЗСУ.
08 квітня, 12:35
Полтава
Українські діти — майбутнє Української нації та Української держави. Попри свій юний вік малеча вкладається на повну у спільну Перемогу.
05 квітня, 17:39
Політика
Деякі спільноти існують у світі лише задля того, щоби паразитувати користуючись з інших. Українці ж навпаки завжди діють безкорисливо.
28 березня, 06:01
Полтава
Консервовані овочі, одяг, засоби гігієни, кондитерські вироби, м'ясні й молочні продукти, кавомашин і не тільки. Все це отримали фронтовики.
27 березня, 19:24
Полтава
Місто потрібно глибинним полтавцям. «Зеленим ямщикам-денщикам» ніколи цього не зрозуміти, їм байдужі люди та історія.
21 березня, 14:56