Не відцуратися українця Гоголя

ІСТОРІЯ
26 серпня, 20:23
Не відцуратися українця Гоголя
Фото: ТСН

Микола Васильович завдав росії зла більше, ніж ворожі армії, але в Україні думають інакше, звинувачуючи його у "малоросійськості".

Можна дивитися вічно на 3 процеси та явища: як горить вогонь; як тече вода; і, як українці сперечаються про Миколу Гоголя. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24.II.2022 ці дискусії стали ще гострішими: Гоголь – це гордість України чи її ганьба?

А як відповідали на це питання його сучасники? – Наприклад берегиня української культури кінця ХІХ століття Олена Пчілка не тільки не цуралася Гоголя, а й особисто перекладала його книжки українською мовою своїм дітям.

Однією з них була і Леся Українка, між іншим, яка зростала на оповідях Миколи Гоголя.

Олена Пчілка на цьому не зупинилися. У 1880 і 1881 роках видала друком власні переклади творчості Гоголя, які користувалися популярністю.

Олена Пчілка була видатною меценаткою і дослідницею української культури, вона була надзвичайно принципова українка. Це вона почала впроваджувати моду носити народний стрій не тільки на свята, принципово спілкувалася рідною мовою.

Тому, якщо для неї Микола Гоголь не був табу, то чи може він бути табу для нас, українців з ХХІ-го, а не ХІХ сторіччя? Замисліться над цим!

ДЖЕРЕЛО

Олена Пчілка (сидить) і Леся Українка
Олена Пчілка (сидить) і Леся Українка
Читайте також:
Політика
Роками діяльність правих організацій засуджували безрідні пацифісти всіх мастей і калібрів. Таким чином вони наближали поразку України.
22 листопада, 16:00
Життя
Наша мова входить до тридцятки найпоширеніших мов світу.
09 листопада, 10:07
Опінії
Ось чого нам, українцям не вистачало століттями. Так, згайте, століттями все йшло по колу.
06 листопада, 18:34
Війна
З-поміж ключових чинників перемоги різні "експерти" та пропаганда всіх видів виділяє: кількість особового складу і сучасність озброєння.
01 листопада, 18:09
Війна
Захист України – це не лише про землі та людей. Це ще і захист цінностей, які зробили нас такими, що коли прийшла біда.
30 жовтня, 18:18
Війна
5 батальйонам 110 Окремої бригади ТрО, які прямо зараз боронять український Південь від російських загарбників, нададуть почесні назви.
15 жовтня, 17:23