Не відцуратися українця Гоголя
Микола Васильович завдав росії зла більше, ніж ворожі армії, але в Україні думають інакше, звинувачуючи його у "малоросійськості".
Можна дивитися вічно на 3 процеси та явища: як горить вогонь; як тече вода; і, як українці сперечаються про Миколу Гоголя. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24.II.2022 ці дискусії стали ще гострішими: Гоголь – це гордість України чи її ганьба?
А як відповідали на це питання його сучасники? – Наприклад берегиня української культури кінця ХІХ століття Олена Пчілка не тільки не цуралася Гоголя, а й особисто перекладала його книжки українською мовою своїм дітям.
Олена Пчілка на цьому не зупинилися. У 1880 і 1881 роках видала друком власні переклади творчості Гоголя, які користувалися популярністю.
Олена Пчілка була видатною меценаткою і дослідницею української культури, вона була надзвичайно принципова українка. Це вона почала впроваджувати моду носити народний стрій не тільки на свята, принципово спілкувалася рідною мовою.
Тому, якщо для неї Микола Гоголь не був табу, то чи може він бути табу для нас, українців з ХХІ-го, а не ХІХ сторіччя? Замисліться над цим!