Не забувайте про війну, бо вона не забула про вас

Опінії
06 травня, 17:00
Не забувайте про війну, бо вона не забула про вас
Фото: Facebook

Війна намагається сховатися, зменшитися, але стати ще лютішою, ніж була до цього. Готуйтеся жити з нею, навіть далеко за лінією фронту.

Український політичний діяч, блогер, публіцист

Момент, коли мені було страшніше за все на цій війні – в Ірпені на "Жирафі" вночі, втікаючи від обстрілу, я залетів у наш підвал і на останній сходинці у темряві наступив на триногу собаку. Вона заволала так, що я, мабуть, посивів ще на якийсь відсоток.

Момент, за який мені страшно зараз: те, що війна стане непомітною. Зараз війна відповзає туди, де майже немає зв'язку.

Туди, де не працює 4G... Туди, де на відміну від Києва чи Харкова, не живуть мільйони людей...

А ще, там немає часу на відео обстрілів, там, де соцмережі є лише інколи та ефемерно. Там, куди не доїде зірковий десант, аби зробити пару селфі, які мають підвищити шанси на переобрання.

Війна відходить на другий план для тих, хто повертається у понівечені міста і намагається облаштувати своє життя наново. Я не засуджую і вам не раджу – я констатую. 

Війна відходить, відповзає нібито у тінь. Це відбувається поступово – але це відбувається, під розповіді про те, що війна закінчиться от-от.

Однак вона не закінчиться от-от. Попереду ще багато всього: багато руйнувань, багато смертей.

А ще, багато номерів, які ніколи не візьмуть слухавку, багато пожеж, багато крові та багато днів і місяців боїв. Будуть палати танки та буде палати степ, будуть горіти ворожі кораблі та душі українських солдатів.

Буде все і багато всього.

Ми, звичайно, переможемо – це зрозуміло і нам, і всьому світу. Але буде важко, вже важко.

Війна намагається сховатися, зменшитися, але стати ще більш лютою, ніж була до цього. Війна мерзенна, підступна, голодна.

Не забувайте про війну! Навіть, якщо у вашому місті сьогодні тихо, бо вона не забула про вас.

Вона вишкірюється уламками домівок Чернігова, світиться очима Бучі, шкребе кігтями "Азовсталі". Війна тут, поряд, не забувайте про це!

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
На Ринковій площі Львова створили народний меморіал із дипломів, що мали отримати українські студенти-добровольці.
13 серпня, 19:34
Війна
Мужність і відданість справі українських воїнів на українській землі вражає, бо їм вдалося стримати багатотисячну навалу окупантів із РФ.
13 серпня, 08:00
Політика
Саме завдяки людям, котрі зуміли не миритися зі злом, яким була комуністична диктатура, у нас тепер інша, вільна та демократична країна.
11 серпня, 19:09
Війна
Російські терористичні сили хотіли компенсувати втрату окупованої території в іншому місці, але знов неочікувано для себе спіймали облизня.
10 серпня, 08:00
Історія
6 серпня 1996 року невеликий підрозділ чеченської армії (всього 850 вояків) увійшов у Джохар (Грозний) – росіянам влаштували пекло.
06 серпня, 20:34