Нелегальні добувачі піску залишили мешканців Зеленківки на Полтавщині без води

ПОЛТАВА
29.10.2020, 16:50
Євген Греков та Костянтин Касай
Євген Греков та Костянтин Касай

Нардеп Костянтин Касай обіцяє організувати тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді, якщо питання не вирішиться на рівні області.

Зникнення води у колодязях с.Зеленківка Чутівського району стало центральним на засіданні профільної комісії ОДА. Питання порушив нардеп Костянтин Касай, який взяв участь у засіданні постійно діючої комісії облдержадміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відновлення природних ресурсів, – передає пресцентр Полтавської ОДА.

«Коли ми приїхали на місце, вони почали розповідати, що поряд є певний кар’єр, де, на їхню думку, відбувається незаконний видобуток піску. Зазначили, що через це і зникла вода. Ми ознайомилися з документами, які надав сільський голова. Виявилося, що на 22 гектарах за документами орної землі погоджений проєкт поліпшення сільгоспугідь. Але я там побачив видобуток піску з вивозом.», – сказав Костянтин Касай.

За словами нардепа, поліція вже порушила кримінальне провадження. Але у перспективі необхідно розглянути питання будівництва водогону і свердловини.

Голова Чутівської райдержадміністрації Тетяна Данільченко розповіла, що на місце події з представниками РДА виїжджали двічі. Під час першого виїзду зафіксували, що відбувається зняття верхнього шару ґрунту й одержали пояснення, що це рекультивація. Правоохоронці повідомили, що проєктом вона передбачена й дозволи є. Приїхавши на місце вдруге, провели фото-, відеозйомку, щоб зафіксувати порушення.

«Було очевидно, що там проводиться не рекультивація ґрунтів, а видобуток піску. Туди насипана щебенем дорога, звідти постійно вивозять пісок на машинах. … Наразі на об’єкті роботи не припиняються, відбувається забір піску», – поінформувала Тетяна Данільченко.

Голова Чутівської РДА додала, що до поліції Чутівська райдержадміністрація також зверталася, направляла тематичний лист у липні поточного року з проханням провести перевірку на наявність дозвільних документів для розробки кар’єру чи проведення будь-яких робіт на території Зеленківської сільської ради. Правоохоронці повідомили, що за поясненнями власника ділянки, на останній здійснюються роботи з поліпшення сільськогосподарських угідь та рекультивації порушених земель. Тоді порушень екології чи охорони навколишнього середовища працівники поліції не побачили, кримінальне провадження не відкривали.

Тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрій Вергелес розповів, що Департаментом відповідні робочі проєкти землеустрою погоджуються лише за умови дотримання певних вимог, вони прописуються у висновку.

«Замовник таких проєктів має суворо дотримуватися всіх вимог. Якщо нині вбачається висока імовірність порушення цих умов, то доцільно провести захід-контроль, який виявить правомірність дій власника земельної ділянки. Екологічна інспекція дасть оцінку проведення цих робіт», – повідомив Андрій Вергелес.

Заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування ГУ Держгеокадастру у Полтавській області Оксана Лещенко повідомила, що заходи з контролю щодо зазначених земельних ділянок не проводили, дозволи на зняття й перенесення родючого шару ґрунту не видавали й будь-яких звернень щодо отримання цих дозволів до установи не надходило. Було погодження робочих проєктів щодо поліпшення та рекультивації земельних ділянок відділом Держгеокадастру в Чутівському районі.

«Відповідно до статті 64 Закону України «Про землеустрій» авторський нагляд за виконанням умов, зазначених у технічній документації – проєктах землеустрою, зобов’язані здійснювати розробники цієї документації, які мають відповідне кваліфікаційне свідоцтво», – додала Оксана Лещенко.

Екологічна комісія ОДА рекомендувала Державній екологічній інспекції Центрального округу та Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області провести спільну перевірку фактів, зазначених у зверненні народного депутата України Костянтина Касая, а також у зверненнях й інформації, які надійшли від Чутівської райдержадміністрації.

«Заходи контролю, крім авторського нагляду, лежать у межах повноважень екологічної інспекції та Держгеокадастру. Після підтвердження фактів порушення проведення будь-яких робіт на цих землях, що призводять до зниження родючості чи порушення ґрунтового покрову без відповідних дозволів, нараховуватимуться відповідні штрафні санкції. Крім останніх, екологічна інспекція нараховує збитки, – підсумував Євген Греков. – Також потрібно вивчити ситуацію зі зникненням води в колодязях у жителів Зеленківки і подати пропозиції щодо забезпечення населення питною водою».

Костянтин Касай зазначив, якщо екологічна комісія буде не в силах вирішити ситуацію, він ініціюватиме створення у Верховній Раді України тимчасової слідчої комісії.

Читайте також:
Реконструкція школи під дитячий садок обійшлась дешевше очікуваної вартості, зекономлені кошти ДФРР підуть на інший проект.
04.11.2020, 15:45
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов провів прес-конференцію з приводу перших 100 днів на посаді.
26.02.2020, 20:50
Рівно місяць тому очільник Полтавської ОДА обіцяв корупціонерам «безсонні ночі».
09.01.2020, 13:41
27 грудня відбулася конкурсна комісія з обрання керівника комунального підприємства «Полтавафарм».
27.12.2019, 18:20
Упродовж наступної доби на території кількох східних і центральних областей спостерігатиметься погіршення метеоролоґічної видимості.
вчора, 11:46
Полтавці вкотре вшанували пам'ять В.Г. Короленка в автобіографічній виставі нагадавши про його неоціненний вклад.
17 червня, 15:59