«Антикорупційний аудит» Олега Синєгубова затягнувся

Виміри
09.01.2020, 13:41

Рівно місяць тому очільник Полтавської ОДА обіцяв корупціонерам «безсонні ночі».

«Аудит, який ми наразі проводимо, викрив вже багато корупційних схем. Гарантую корупціонерам безсонні ночі. Натомість обіцяю полтавцям, що за мого керівництва Полтавщина почне відчувати позитивні зміни. Я прийшов, щоб викорінити корупцію і навести лад», – з бравадою заявляв Олег Васильович на своїй сторінці Facebook.

Впродовж наступного місяця губернатор не переставав роздавати обіцянки.

«Ініціював інвентаризацію усього нерухомого майна, яке перебуває в управлінні Полтавської ОДА… Не секрет, що найбільше зловживань з боку посадових осіб відбувається саме в системі нерухомого майна та фінансів. Тож для наведення порядку пріоритетну увагу ми будемо надавати саме цим сферам», – із не меншою бравадою писав Синєгубов (чи його піарник) 26 грудня.

Того ж дня на сторінці губернатора з’явилася похвала новим висотам кадрової політики:

«Ми переходимо на нову систему оцінювання нашої діяльності. Це ініціатива Президента та Уряду. В Україні вже запроваджена система KPI-оцінки голів обласних державних адміністрацій. Ми робимо наступний крок – запроваджуємо систему оцінки ефективності діяльності профільних підрозділів ОДА. Метою введення в дію такої системи є оцінка ефективності роботи управління чи департаменту, моніторингу основних проблем задля подальшого їх усунення. Утім, діяльність структурних підрозділів ОДА буде оцінюватися не лише на основі KPI, але й з урахуванням експертних висновків, соціологічних моніторингів та відгуків з боку громадянського суспільства».

Трішки раніше, 18 грудня, Синєгубов анонсував нову якісь ремонтних робіт на автошляхах Полтавщини.

Проте гучні заяви не замінять реальних змін. Під дописами у Facebook полтавці періодично запитували Синєгубова про ліквідацію зосереджених в ОДА корупційних схем.

Зокрема – про ситуацію з держпідприємством «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

«Антикорупційний аудит» Олега Синєгубова затягнувся_1

Нагадаємо, що наприкінці грудня практично на всю країну прогримів скандал стосовно договору між Агентством місцевих доріг та підрядником ТОВ «РДС-Полтава» – дочірньою установою цілком дискредитованого ТОВ «Ростдорстрой». Вартість тендеру становить 3,77 млрд грн.

Згаданий договір був підписаний 21 грудня, тобто за дванадцять днів після озвучених Синєгубовим обіцянок «безсонних ночей» для корупціонерів.

Невже глава ОДА ще й досі неквапливо проводить «аудит»?

Ще наприкінці березня 2019 року аудит діяльності ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» здійснили фахівці Рахункової палати.

Майже на кожній зі ста сторінок аудиторського звіту йдеться про масштабні зловживання: нецільове використання коштів, ускладнення тендерних процедур (з метою зробити переможцями «своїх» підрядників) і так далі.

В цілому на основі березневого аудиту можна говорити про завдані державі багатомільйонні збитки.

«Антикорупційний аудит» Олега Синєгубова затягнувся_2
«Антикорупційний аудит» Олега Синєгубова затягнувся_3

Словом, якого саме аудиту не вистачає Синєгубову, – зрозуміти важко.

І тепер, коли пройшов місяць із часу галасливої обіцянки, можна констатувати, що справа не в аудиті, а в умілому перейманні досвіду «попередників».

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Реконструкція школи під дитячий садок обійшлась дешевше очікуваної вартості, зекономлені кошти ДФРР підуть на інший проект.
04.11.2020, 15:45
Нардеп Костянтин Касай обіцяє організувати тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді, якщо питання не вирішиться на рівні області.
29.10.2020, 16:50
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов провів прес-конференцію з приводу перших 100 днів на посаді.
26.02.2020, 20:50