Неприступна фортеця для міністра

ПОЛТАВА
28.07.2018, 04:17

Щороку на цей об'єкт виділяють мільйони гривень із держбюджету. Кажуть, тут мешкає VIP-гість. Лише за шість місяців цього року МВС замовило послуг для цього об'єкта щонайменше на 6 мільйонів 381 тисячу гривень!

Тут облаштовують озеро, встановлюють камери відеоспостереження, будують височезні огорожі, дбають про особисту охорону... Усе —за наші з вами гроші. І як гадаєте, заради кого?

...Околиця Києва. Вулиця Вишгородська, 85-А. Тут височезним муром обгороджено майже 70 гектарів лісу. Це —комплекс спеціальних об'єктів МВС України під гордою назвою "Фортеця".

Як йдеться у відкритих джерелах, на території цього комплексу є спеціальний адміністративний об’єкт —будинок, у якому розташований запасний пункт управління підрозділами МВС. Звідси є доступ до урядового спецзв’язку. Тут працює комплекс технічного захисту інформації.Як переконують у МВС, гектари соснового лісу використовують для тимчасового проживання колишніх правоохоронців і родин бійців АТО.

Майже дев'ять років тому столична влада надала міністерству69,8 гектара лісу в постійне користування. На сайті Київської міськради знаходжу рішення від 27 листопада 2009 року №750/2819 "Про надання земельної ділянки комплексу спеціальних об'єктів "Фортеця" МВС України для обслуговування та експлуатації комплексу спеціальних об'єктів "Фортеця" МВС України (реабілітаційний комплекс) на вул. Вишгородській, 85-а в Оболонському районі м. Києва".

Реабілітаційний комплекс, кажете? Спробуємо влаштувати у "Фортецю" родичів бійців АТО. Та от дивина! Єдиний стаціонарний телефон "Фортеці", номер якого вдається знайти, не відповідає. А на офіційному сайті МВС жодним словом не сказано, куди і які документи подавати родинам бійців АТО, аби потрапити до "Фортеці".

Проте з відкритих джерел дізнаємося, що тут мешкає VIP-гість. І відколи він оселився, комплекс стрімко стали облаштовувати. Коштомплатників податків.

Мільйони за мовчання охорони

Передусім на мурованій огорожі "Фортеці "виростає" ще декілька метрів. Активісти, які приїздили сюди з пікетами, кажуть: через мур не перелізеш, навіть якщо стати на плечі іншій людині.

Проаналізувавши тендери, які проводять для "Фортеці" на офіційному сайті державних закупівель ProZorro, бачимо, що у 2016 році послуг тут замовили щонайменше на 1 мільйон 616 тисяч гривень. Переважно витрати стосувалися комунальних послуг та придбання техніки для прибирання.У 2017-му витрати на цей об'єкт стрімко зростають —сягають позначки 5 мільйонів 500 тисяч! Видно, "Фортецю" беруться ретельно марафетити. Купують морозильну камеру (за 17 тисяч гривень) та холодильник (за 15 тисяч),замовляють "послуги з охорони об’єктів та особистої охорони" на суму 1 мільйон 200 тисяч гривень.Як вказано у тендерній документації, особиста охорона має бути цілодобовою і вміти берегти таємниці.

"Виконавець повинен вживати заходів по недопущенню на територію сторонніх осіб; не розголошувати відомості про особисте і сімейне життя фізичних осіб, які стали відомі Учаснику. А в разі необхідності тимчасового посилення постів —виставляти додаткові пости", —зазначено в тендерних вимогах до конкурсу.

Нині особисту охорону комплексу покладено на працівників Управління поліції охорони з фізичної безпеки в місті Києві, яке і стало переможцем торгів.

У 2018-му витрати ще більші. Лише за шість місяців цього року МВС замовив послуг для "Фортеці" щонайменше на 6 мільйонів 381 тисячу гривень. На 1 мільйон 488 тисяч 648 гривень знову провели капільний ремонт огорожі. А за надсучасну систему відеоспостереження заплатили 1 мільйон 101 тисячу гривень.

Витрати на приватну охорону зросли до 2 мільйонів 439 тисяч 749 гривень. До слова, знову перемогло в тендері Управління поліції охорони з фізичної безпеки в м. Києві. Інші учасники називають такі закупівлі проведеними "для галочки", —мовляв, і так відомо, що переможуть "свої".

"У Додатку 2 до тендерної документації вказано, що у працівників повинна бути табельна вогнепальна (нарізна) зброя, —заявив один з учасників тендеру у системі ProZorro. —Ця вимога є дискримінаційною і такою, що обмежує коло учасників. Відповідно до чинного законодавства, право на носіння вогнепальної зброї мають лише працівники державних силових органів. Прописуючи вимогу щодо наявності нарізної вогнепальної зброї, ви обмежуєте коло потенційних учасників —адже тоді участь у процедурі закупівлі зможуть взяти тільки правоохоронні органи". Проте це зауваження в МВС відхилили. І знову забезпечили "Фортеці" "свою" охорону.

Аваков, виходь!

Для кого все це? Невже так ретельно охороняють родичів учасників АТО та колишніх правоохоронців?

"У будинку так званого комплексу "Фортеця" живе міністр МВС Арсен Аваков, —розповідає представник Автомайдану Олег Пушак. —Ми проводили під огорожею "Фортеці" одну зі своїх акцій. Сам пан Аваков до нас не вийшов, але ніхто не заперечив, що він там мешкає".

Коли автомайданівці поїхали, журналісти українського телеканалу зафіксували на камеру, як працівники МВС взялися знімати відбитки пальців активістів, що клеїли на паркані "Фортеці" плакати з вимогою відставки Арсена Авакова.А кортеж міністра МВС, який виїздить уранці та повертається пізно ввечері на закриту територію "Фортеці", зафіксували журналісти ще одного українського телеканалу.

У самій "Фортеці" відповідати на запитання, яким правом міністр МВС орендує державне житло, не захотіли. Скерували нас до міністерства. Ми надіслали запит. Та підлеглим пана Аваковане вистачило п'яти днів, передбачених Законом "Про доступ до публічної інформації", аби порахувати, скільки грошей виділяють на "Фортецю" і скільки квадратних метрів у ній "орендує" чинний міністр.

До слова, очільникові МВС офіційно належать три квартири. Так, у декларації про доходи за 2017 рік Арсен Аваков вказує, що є власником двох квартир у Харкові площею 70,90 кв. м та 657,90 кв. м, а ще квартири в Чугуєві (Харківська область) площею 55,40 кв. м.Крім того, пан міністр і його дружина володіють двома земельними ділянками у селі Коробочкине (Харківщина) площею 1200 квадратних метрів кожна.

...Тим часом ми чекаємо від МВС відповіді на наш запит.


Читайте також:
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
09:18
Громадяни, які відбувають покарання у Державній установі "Центр пробації" в Полтавській області, сприяють сільському благоустрою.
вчора, 12:56
Кременчуцькі комунальні служби проводять поточне оновлення покриття внутрішньоквартальних доріг, які давно потребували ремонту.
вчора, 08:59
Вогнеборці локалізували та ліквідували займання сухої трави на відкритій території поряд із селом Піски-Удайські.
30 червня, 10:03
Мешканці Петрівсько-Роменської об'єднаної територіальної громади віднині мають нову зону для відпочинку.
30 червня, 09:12