Незламна корупція. Зелені потвори продовжують грабувати воюючу країну.

ПОЛІТИКА
23.12.2022, 15:55
Валентин Резніченко
Валентин Резніченко

Колишня фірма подруги голови Дніпропетровської ОВА Резніченка отримала новий контракт на утримання доріг на 16 мільйонів

Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації 19 грудня уклав угоду з ТОВ "Будінвест інжиніринг" на експлуатаційне утримання доріг області вартістю 16,64 млн грн.

Як пишуть "Наші гроші", про це повідомляється в системі "Прозорро".

Це черговий контракт Дніпропетровської ОДА з фірмою, засновницею якої до останнього часу була Яна Хланта – фітнес-тренерка та близька подруга очільника області Валентина Резніченка.

"Будінвест інжиніринг" почав заробляти на підрядах у Дніпропетровській області в 2017 році, коли обладміністрацію вперше очолив Резніченко.

За даними системи Spending, пік заробітків на ремонтах доріг припав на 2021-2022 роки, коли Резніченко вдруге очолив ОДА, а його радник Юрій Голик став консультантом "Великого будівництва".

Незламна корупція. Зелені потвори продовжують грабувати воюючу країну._1

Також фірма отримала найбільше грошей серед усіх фаворитів "Укравтодору" під час вторгнення цього року – 1,6 млрд грн.

Як повідомлялося 2 листопада, із початку повномасштабного вторгнення московії компанія тренерки та близької подруги голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка Яни Хланти отримала 1,5 млрд грн на ремонт і експлуатацію доріг у регіоні.

Уже 9 листопада Хланта вийшла зі складу засновників, зараз основним власником фірми є Павло Чухно. Це віцепрезидент спортклубу "Прометей". Президентом клубу є давній знайомий Резніченка Володимир Дубинський. Він та його брат Леонід розшукуються у США за шахрайство.

В Офісі президента відповіли на скандал повідомленням, що висновки будуть робити тільки за результатами розслідування правоохоронних органів.

14 листопада Володимир Зеленський взяв Валентина Резніченка у свою делегацію для публічного візиту у деокупований Херсона. Того ж дня "Укравтодор" перерахував "Будінвест інжинірингу" 60 млн грн, а через тиждень облдержадміністрація також перерахувала 22 млн грн.

І ось тепер фірма має новий контракт на новий рік.

І ця проблема стала системно.

Укравтодор і місцеві органи влади замовили ремонти шляхів на 1,6 мільярди гривень. При цьому найбільші підряди (786,5 млн грн! )  стосуються ремонту доріг у Рівненській і Полтавській областях, які не були окуповані та де не було значних руйнувань.

Незламна корупція. Зелені потвори продовжують грабувати воюючу країну._3
Незламна корупція. Зелені потвори продовжують грабувати воюючу країну._5

По 16 млн бюджетних грн отримали телеканали «Інтер» та 1+1 на «Послуги зі створення (виробництва) інформаційних аудіовізуальних продуктів, спрямованих на забезпечення захисту національного інформаційного простору та пов’язаних з відсіччю і стримуванням збройної агресії російської федерації проти України та її наслідками» .

А найбільші підряди від держпідприємства Міністерства культури та інформполітики отримало ТОВ «Кінокіт», пов’язане з заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком. Компанії відписали 24,4 млн грн на відео на тему «День захисників і захисниць України» (5 млн грн) та цикли програм про війну з росією (19,5 млн грн).

У той час, коли Володимир Оманський просить у Конгресу США та Джо Байдена військову допомогу для воюючої країни, він та його команда виділяють мільярди на телемарафони та ремонти і утримання доріг. Ці гроші, в рамках "Великого крадівництва", розподіляються серед "незламних корупціонерів" з банкової та друзів Володимира Оманського.

Читайте також:
Політика
Експертиза виявила 300 млн гривень збитків
30 травня, 09:30
Позиція
Полтавські колаборанти під час війни будують не укріплення, а стадіони
13 травня, 11:53
Опінії
Вимагаємо від влади спрямувати бюджетні кошти на будівництво укріплень та інші першочергові потреби фронту
06 березня, 11:30
Політика
Сільську раду Старого Салтова після окупації відновлять за 62 мільйони.
26.06.2023, 08:25
Політика
Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та зміну структури ФДМУ
21.06.2023, 11:31
Політика
Як маніпулюють цінами будматеріалів на "Великому крадівництві"
20.06.2023, 12:05