Німеччина стала третьою економікою світу

ЕКОНОМІКА
15 лютого, 11:05
Німеччина стала третьою економікою світу

Економіка Японії зіткнулася з рецесією.

Економіка Японії несподівано скоротилась в  останньому кварталі минулого року через слабкий внутрішній попит, втративши статус третьої за величиною економіки світу на користь Німеччини.

Про це повідомляє Kyodo News.

Зазначається, що номінальний ВВП Японії, не скоригований на інфляцію, склав 4,21 трлн  дол., що є четвертим за величиною показником у світі після Німеччини (4,46 трлн  дол.), значною мірою через різке падіння єни.

Згідно з урядовими даними у жовтні-грудні 2023 року економіка скоротилася на 0,1% порівняно з попереднім кварталом, або на 0,4% в річному обчисленні.

Два квартали скорочення поспіль означають, що економіка перебуває в технічній рецесії, що є викликом для уряду та Банку Японії, які намагаються досягти зростання, що спирається на внутрішній попит і супроводжується підвищенням заробітної плати.

Крім того, приватне споживання, яке складає більше половини економіки, впало на 0,2%, що стало третім кварталом падіння поспіль, оскільки домогосподарства борються зі зростанням вартості життя і падінням реальних зарплат.

Капітальні видатки також знизились на 0,1%, що є тривожною ознакою того, що японські компанії залишаються обережними щодо нарощування інвестицій, попри їхні амбітні плани.

Попри м'який внутрішній попит, експорт продовжував зростати, збільшившись на 2,6%, чому сприяло відродження в'їзного туризму. Витрати іноземних відвідувачів Японії розглядаються як експорт у даних ВВП.

Додається, що державні інвестиції скоротилися на 0,7 відсотка, знижуючись другий квартал поспіль, свідчать дані.У річному обчисленні економіка Японії зросла на 1,9% в реальному вираженні і на 5,7% в номінальному вираженні.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29 листопада, 21:45
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15 листопада, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30 жовтня, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16 вересня, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09 серпня, 06:02
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25 червня, 19:22