Німеччина стала третьою економікою світу

ЕКОНОМІКА
15 лютого, 11:05
Німеччина стала третьою економікою світу

Економіка Японії зіткнулася з рецесією.

Економіка Японії несподівано скоротилась в  останньому кварталі минулого року через слабкий внутрішній попит, втративши статус третьої за величиною економіки світу на користь Німеччини.

Про це повідомляє Kyodo News.

Зазначається, що номінальний ВВП Японії, не скоригований на інфляцію, склав 4,21 трлн  дол., що є четвертим за величиною показником у світі після Німеччини (4,46 трлн  дол.), значною мірою через різке падіння єни.

Згідно з урядовими даними у жовтні-грудні 2023 року економіка скоротилася на 0,1% порівняно з попереднім кварталом, або на 0,4% в річному обчисленні.

Два квартали скорочення поспіль означають, що економіка перебуває в технічній рецесії, що є викликом для уряду та Банку Японії, які намагаються досягти зростання, що спирається на внутрішній попит і супроводжується підвищенням заробітної плати.

Крім того, приватне споживання, яке складає більше половини економіки, впало на 0,2%, що стало третім кварталом падіння поспіль, оскільки домогосподарства борються зі зростанням вартості життя і падінням реальних зарплат.

Капітальні видатки також знизились на 0,1%, що є тривожною ознакою того, що японські компанії залишаються обережними щодо нарощування інвестицій, попри їхні амбітні плани.

Попри м'який внутрішній попит, експорт продовжував зростати, збільшившись на 2,6%, чому сприяло відродження в'їзного туризму. Витрати іноземних відвідувачів Японії розглядаються як експорт у даних ВВП.

Додається, що державні інвестиції скоротилися на 0,7 відсотка, знижуючись другий квартал поспіль, свідчать дані.У річному обчисленні економіка Японії зросла на 1,9% в реальному вираженні і на 5,7% в номінальному вираженні.

Читайте також:
Економіка
Кіоскери з Офісу пРезидента потужно присмокталися до державного корита. Війна знищила гальма, які обмежували українофобський «Квартал 95».
10 квітня, 08:29
Економіка
Поки в Україні на тлі війни Зе-хабарники грабують награбоване, турки вкладаються у майбутнє. Їхні погляди спрямовані на «чорний континент».
24 січня, 07:19
Економіка
Найбільша частка фінансової допомоги від підприємців зі США опинилася у руках вітчизняних птахівників і виробників зерна. А це — $250 млн.
25.10.2023, 11:23
Економіка
Вітчизняні чиновники мають затямити: західні партнери не лояльні до корупції! Тож відібрані у держави-агресорки кошти спрямують знедоленим.
16.10.2023, 13:21
Економіка
Китайські комуністи міцно прив'язали до себе російських васалів, яким для продовження війни проти України треба багато валюти.
04.09.2023, 18:16
Опінії
Волонтери, видихайте. Національний банк України не збирає інформацію про окремих клієнтів.
05.06.2023, 19:42