Нині існує 6 варіантів закінчення війни в Україні, – The Times
Станом на лютий 2023 року ніхто не знає, як завершиться російська агресія проти України. Але очевидно, РФ уже зазнала стратегічної поразки.
На цьому наполягає відома британський воєнний кореспондент Кетрін Філп, передає медіаагенція "Останній Бастіон". У своєму матеріалі на шпальтах видання "The Times" журналістка пропонує замислитись над 6 потенційними сценаріями.
Найперший варіант розвитку подій – укладання мирної угоди на умовах Росії. Але досягти навіть словесної згоди на проведення перемовин від України – "найскладніше завдання", причому не тільки для агресора, а й для наших західних партнерів.
Другий варіант – ведення тривалої "війни на виснаження". Мається на увазі, допоки в однієї зі сторін не вичерпаються ресурси: фінансово-економічні, військові, технічні, соціально-демографічні.
Третій варіант передбачає припинення вогню та "заморожування" конфлікту. Проте пані Філп не уточнює, на який часовий проміжок ситуація може перейти з активної фази у відносно пасивну, тобто тієї, що була у березні 2015 – лютого 2022 років.
Четвертий варіант – повноцінне виведення російських військ із нашої території та перемога України. Але що саме розуміти під перемогою, британський воєнний кореспондент не деталізує.
П'ятий, і малоймовірний з усібіч, варіант – перемога Росії та крах української державності. У цьому випадку, розмірковує пані Філп, Україна або припинить існування, або втратить більшу частину найважливіших територій (конкретніше, все Лівобережжя – прим. ред.).
Зрештою, шостий варіант – застосування ядерної зброї та втручання Північноатлантичного альянсу у конфлікт. Філп вважає, що пряма участь НАТО у війні на боці України можлива лише у тому випадку, якщо РФ усе ж таки наважиться застосувати свою ядерну зброю сумнівної якості для розгрому України.
Втім, навіть зараз очевидно, що багато залежатиме від того, наскільки далеко колективний Захід готовий зайти у своїх планах щодо підтримки України. Адже наші захисники не просто боронять Батьківщину, щоденно втрачаючи цвіт Нації, вони стоять на варті всієї Європи, котра досі вагається.
Політичні зміни там відбуваються повільно і, певно, не можуть одномоментно призвести до припинення підтримки України. Цього доволі палко бажають на Московії.
Будьмо відвертими, кремлівський режим марить "афґанським сценарієм", коли влітку 2020 року контингент США і союзників поспішно залишив середньоазійську країну на поталу рухові "Талібан", призвівши до миттєвого краху прозахідного кабульського уряду. Але цього сценарію росіянам ні ми, ні наші партнери точно не подарують.
Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, що через рік російсько-український конфлікт спричинив глибокі зміни в Європі. Фінал бойовища може виглядати неочікуваним.