Норвегія завдала удару по «Північному потоку-2»

СВІТ
28.10.2021, 12:38
Норвегія завдала удару по «Північному потоку-2»
Фото: Google

Справжній приклад країни з притомною владою.

Поки Кремль і його європейські маріонетки намагаються легалізувати газогін "Nord Stream 2", уряд Норвегії дав дозвіл розкрутити всі вентилі.

Таку заяву напередодні під час пресконференції зробив генеральний директор норвезької державної нафтогазової компанії "Equinor" Андерс Опедал, інформує видання "Reuters".

Він наголосив, що в Осло розуміють нагальну потребу Європейського союзу у блакитному паливі, тому вирішили допомогти своїм газом.

«Станом на сьогодні рівень постачання газу з Норвегії до Європи досяг 330 млн м³ на добу. Це на 60 млн м³ більше, ніж ще рік тому. Фактично, ми вирішили заполонити газосховища Європи нашим газом, аби подивитися, чи зможемо і надалі видобувати та експортувати більше блакитного палива не тільки для себе, а й наших сусідів», – прокоментував ситуацію гендиректор компанії "Equinor".

Андерс Опедал також додає, що поточні світові ціни на газ сприяють зростанню прибутків його компанії, проте вони навряд чи будуть постійними й тривалими, але завдадуть чималого удару монополії "Газпрому".

«Не будемо лукавити, російська державна газова корпорація зараз посилено займається "Північним потоком-2", але поки що запустити його так і не вдалося. Ми зі свого боку просто вирішили скористатися ситуацією, що природно в умовах ринкової системи», – підсумував очільник норвезької корпорації "Equinor".

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Туреччина планує істотно знизити залежність від імпорту "блакитного палива", а тому розвідуватиме власні газородовища у Чорному морі.

Читайте також:
Економіка
Улан-Батор погодився стати газовим транзитером-"прокладкою" між Москвою та Пекіном, які запланували спорудити аналог "Північного потоку".
21 липня, 08:12
Світ
Об'єднана енергетична державна компанія "Gasum" активно закуповує скраплений природний газ у російського агресора.
23 квітня, 10:34
Економіка
Росія постачає близько 40% природного газу в Європі
16 лютого, 15:09
Економіка
Це має послабити залежність Німеччини та Центральної Європи від газу РФ
07 лютого, 12:18
Економіка
На відміну від нафти, світовий ринок газу не володіє значним обсягом вільних потужностей
03 лютого, 13:29
Економіка
Провладним посадовцям - прибутки. Нам – підвищують тарифи
02 лютого, 16:49