РФ має посунутися: Туреччина видобуватиме газ у Чорному морі

СВІТ
29 липня, 11:27
РФ має посунутися: Туреччина видобуватиме газ у Чорному морі
Фото: Konhaber.com

Анкара планує істотно знизити залежність від імпорту "блакитного палива", а тому розвідуватиме власні газородовища.

Відповідну заяву на своїй публічній сторінці у Twitter зробив турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Напередодні він особисто звернувся по відеозв'язку до учасників церемонії спалювання першого видобутого з тестової свердловини газу на чорноморському шельфі у провінції Бурса.

За словами голови турецької держави, Анкара провела вказані бурові роботи наперекір усім спробам перешкодити цьому за допомогою санкцій, погроз, шантажу та залякуванню, зокрема з боку РФ і ЄС.

«Свердловини, які ми пробурили у Чорному морі, — не перші та не останні. З початком видобутку чорноморського газу найближчим часом ми значно знизимо нашу залежність від закордонних джерел цього палива. Нині ми вперше спалюємо чорноморський газ, який виявили та почали видобувати на глибині у кілька сотень метрів. Це спільна перемога всього турецького народу», — прокоментував ситуацію Реджеп Тайїп Ердоган.

Президент Туреччини підкреслив, що завдяки технічним можливостям, яких його країна досягла за останнє десятиліття у галузі буріння, до 2023 року планується завершити першу фазу інтенсивної розробки чорноморського газового шельфу.

«Раніше ми проводили бурові роботи з міжнародними компаніями по лізинґу; зараз же виконуємо за допомогою власних кораблів і людських ресурсів. Так Туреччина демонструє, що є найсильнішою у політичному та економічному плані країною реґіону, а ті наші партнери, хто до сьогодні приймав простягнуту Туреччиною дружню руку, завжди вигравали», — підсумував Реджеп Тайїп Ердоган.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що кремлівський "залізний щур" націлився на чорноморський острів Зміїний, який має надзвичайно важливе ґеостратегічне значення для України.

вибір редакції
Читайте також:
Понад 70% людей у світі живуть в умовах зростаючої нерівності в доходах і якості життя.
19.07.2020, 09:44
Ліві сили впевнено здобувають перемогу на цьогорічних парламентських виборах у Німеччині.
13:22
Виявляється найпопулярнішу у світі порнографічну платформу можна використовувати не за призначенням, а для власного саморозвитку.
12:53
Багаторічна громадянська війна на території Ємену має всі шанси завершитися за сценаріями, написаними у Тегерані.
07:59
Це вже не перший випадок таких страт
25 вересня, 17:45