РФ має посунутися: Туреччина видобуватиме газ у Чорному морі

СВІТ
29.07.2021, 11:27
РФ має посунутися: Туреччина видобуватиме газ у Чорному морі
Фото: Konhaber.com

Анкара планує істотно знизити залежність від імпорту "блакитного палива", а тому розвідуватиме власні газородовища.

Відповідну заяву на своїй публічній сторінці у Twitter зробив турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Напередодні він особисто звернувся по відеозв'язку до учасників церемонії спалювання першого видобутого з тестової свердловини газу на чорноморському шельфі у провінції Бурса.

За словами голови турецької держави, Анкара провела вказані бурові роботи наперекір усім спробам перешкодити цьому за допомогою санкцій, погроз, шантажу та залякуванню, зокрема з боку РФ і ЄС.

«Свердловини, які ми пробурили у Чорному морі, — не перші та не останні. З початком видобутку чорноморського газу найближчим часом ми значно знизимо нашу залежність від закордонних джерел цього палива. Нині ми вперше спалюємо чорноморський газ, який виявили та почали видобувати на глибині у кілька сотень метрів. Це спільна перемога всього турецького народу», — прокоментував ситуацію Реджеп Тайїп Ердоган.

Президент Туреччини підкреслив, що завдяки технічним можливостям, яких його країна досягла за останнє десятиліття у галузі буріння, до 2023 року планується завершити першу фазу інтенсивної розробки чорноморського газового шельфу.

«Раніше ми проводили бурові роботи з міжнародними компаніями по лізинґу; зараз же виконуємо за допомогою власних кораблів і людських ресурсів. Так Туреччина демонструє, що є найсильнішою у політичному та економічному плані країною реґіону, а ті наші партнери, хто до сьогодні приймав простягнуту Туреччиною дружню руку, завжди вигравали», — підсумував Реджеп Тайїп Ердоган.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що кремлівський "залізний щур" націлився на чорноморський острів Зміїний, який має надзвичайно важливе ґеостратегічне значення для України.

Читайте також:
Економіка
У разі, якщо Брюссель змилується, Москва готова відкрити на повну свої крани на трубах. Газогонами на захід потечуть дешеві вуглеводні.
27.12.2024, 07:10
Світ
Видобуток корисних копалин у космосі став ближчим до реальності. Підприємливі мешканці країни вихідного сонця серед першопрохідців.
16.12.2024, 06:03
Економіка
Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
05.08.2024, 21:40
Світ
Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.
01.08.2024, 06:01
Життя
Глибоководні частини Світового океану приховують незліченні багатства. Одне із них — залізомарганцеві конкреції та бентосні відкладення.
26.07.2024, 06:00
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14.06.2024, 12:38