Новий завод на Закарпатті використовуватиме всю деревину області

ПОЛІТИКА
04.12.2023, 17:15
Новий завод на Закарпатті використовуватиме всю деревину області

Поява великого «пожирача» деревини стимулюватиме лісівників активніше рубати карпатські ліси.

У травні 2023 року очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що біля села Батьово розпочалося будівництво нового деревообробного заводу.

Будує компанія «БФ Термінал», бенефіціаром якої є відомий у лісовій сфері Леонід Юрушев − власник Коростенського заводу МДФ.

Будівництво одразу почалося з екологічних порушень: компанія почала роботи незаконно, не пройшовши оцінку впливу на довкілля. Але, як виявилося, це найменша з проблем. Бо нещодавно компанія опублікувала звіт з ОВД.

Як свідчать документи, на заводі планують виробляти МДФ (деревоволокнисті плити). Для цього потрібна деревина − до 94 тисяч кубометрів щомісяця або більше 1,1 мільйона кубометрів на рік! Це понад 32 тисячі лісовозів на рік, або десь 88 лісовозів кожного дня!

Для порівняння, у 2022 році на Закарпатті зрубали приблизно 1,2 мільйона кубометрів деревини. Тобто якщо завод збудують — він зможе споживати всю деревину в області самостійно! 

Звісно, у пріоритеті буде використання саме карпатської деревини, адже вона найближча і найдешевша. Однак у звіті з ОВД компанія жодним чином не оцінила ні соціальні, ні екологічні наслідки будівництва заводу. А наслідки можуть бути значними.

По-перше, поява великого «пожирача» деревини стимулюватиме лісівників активніше рубати — карпатські ліси опиняться під ще більшою загрозою. Для виробництва МДФ годиться деревина будь-якого діаметра. Тож можемо побачити ще більше нищівних санітарних рубок у горах.

По-друге, зараз на Закарпатті деревообробкою займаються малі та середні підприємства, великих заводів немає. Відповідно, будівництво «БФ Термінал» створить проблеми для невеликих деревообробників області, які можуть залишитися без сировини, не витримуючи конкуренції з гігантом. Заяви Віктора Микити про те, що завод споживатиме деревину з інших областей, звучать сумнівно.

Поки що Міндовкілля не прийняло рішення щодо екологічної та соціальної безпеки будівництва заводу. Ми вже направили свої зауваження до проєкту. Але шанс, що будівництво не дозволять, — мінімальний. Настільки мінімальний, що компанія вже почала незаконно будувати, не чекаючи висновку з ОВД. До речі, про це ми також написали в Держекоінспекцію, щоправда, без особливих сподівань.

Автор: Українська Природоохоронна Група - UNCG

Читайте також:
Політика
Національна меншина, яка мешкає на Закарпатті, свідомо використовується Будапештом проти Києва і Брюсселя. Ці ігри на руку Москві.
20.11.2023, 20:54
Кримінал
Кум Віктора Медведчука Іван Чубірко вимагав неіснуючий борг у місцевого підприємця.
07.10.2023, 13:50
Політика
Замість системної роботи — мультики!
29.09.2020, 12:13
Політика
«Комісія координує роботу 68 дільничних комісій, це більше тисячі людей, більшість з яких жінки».
23.09.2020, 19:31
Опінії
Реалізація плану етнічного районування — ще один крок до знищення України.
10.06.2020, 10:01
Кримінал
Активність силовиків може бути пов'язана з черговою спробою переділу нелегального ринку лісу.
29.04.2020, 14:47