Українські угорці відмовляються бути «заручниками» політики Орбана

ПОЛІТИКА
20 листопада, 20:54
Українські угорці відмовляються бути «заручниками» політики Орбана
Фото: Pénzcentrum

Національна меншина, яка мешкає на Закарпатті, свідомо використовується Будапештом проти Києва і Брюсселя. Ці ігри на руку Москві.

Такі відомості з прикордонного Берегового оприлюднило видання «Радіо Свобода» посилаючися на слова самих мешканців міста. З'ясувалося, що тамтешні угорці бачать себе заручниками Віктора Орбана, який насправді імітує захист одноплемінників.

Угорський прем'єр-міністр всю осінь 2023 року наголошує — його уряд підтримуватиме Україну в жодному міжнародному питанні, доки не скасують освітній і мовний закони. У Будапешті сліпо вважають, що Київ нібито утискає нацменшину у намаганні асимілювати угорців.

Натомість у Берегові та сусідніх селах, де мешкають етнічні угорці, відмахнулися від думки, що їм потрібна влада Орбана, щоби захищати їхні інтереси. Такі заяви, особливо з вуст угорського прем'єра чи міністра закордонних справ Пийтера Сійярто вони назвали відвертою провокацією на користь Кремля.

«Ми живемо в Україні, це наша земля. Тому ми маємо поводитись як громадяни України та брати участь у тих процесах, які є у нашій державі. Тож нехай те, що вони говорять у Будапешті, роблячи з нас об'єкт торгу, вирішують на національному рівні в Києві. Росія не цікава [для нас — прим. ред.] тема, бо це ворог. А ворог є ворогом», — прокоментував ситуацію голова Українсько-угорської демократичної спілки Ласло Зубанич.

Оттило, 26-річний власник кафе та етнічний угорець, вважає за краще не слухати зауважень урядовців кабінету Орбана. Називаючи себе «угорськомовним українцем», він радить не звертати уваги на пустослів'я з Будапешту:

«Україна — моя Батьківщина. Якщо я повинен піти захищати Україну, так і буде. Сотні етнічних угорців воювали або воюють на передовій на Сході та Півдні, поки Орбан Розпинається у фальшивій риториці, яка на руку Москви. Це блюзнірство і плювок на могили закарпатських угорців».

А проте, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», прем'єр-міністр Угорщини вирішив увічнити себе у бронзі. З цією метою витратять кошти, надані Брюсселем для порятунку економіки Будапешта.

Читайте також:
Політика
Поява великого «пожирача» деревини стимулюватиме лісівників активніше рубати карпатські ліси.
вчора, 17:15
Кримінал
Кум Віктора Медведчука Іван Чубірко вимагав неіснуючий борг у місцевого підприємця.
07 жовтня, 13:50
Політика
Замість системної роботи — мультики!
29.09.2020, 12:13
Політика
«Комісія координує роботу 68 дільничних комісій, це більше тисячі людей, більшість з яких жінки».
23.09.2020, 19:31
Опінії
Реалізація плану етнічного районування — ще один крок до знищення України.
10.06.2020, 10:01
Кримінал
Активність силовиків може бути пов'язана з черговою спробою переділу нелегального ринку лісу.
29.04.2020, 14:47