Забезпечення безпеки населення у надзвичайній ситуації – завдання й самого населення

ПОЛТАВА
30.04.2014, 08:21
Забезпечення безпеки населення у надзвичайній ситуації – завдання й самого населення

 «Забезпечення безпеки населення під час надзвичайних ситуацій і техногенних катастроф» - тема засідання круглого столу, що відбувся в облдержадміністрації. Участь  в засіданні взяли представники ОДА, навчальних закладів, медичної та рятувальної служби, не обійшлось і без представників громадськості.

Результат засідання: вирішено розробити детальний план конкретних дій на випадок непередбачених ситуацій і в коротші терміни донести його до населення. Чому подібного плану не має й досі, та чому засідання, на якому представники Громадської ради наполягали більше місяця відбулось лише зараз – питання без відповідей.

Дивна ситуація у нашому місті, адже громадськість каже, що пересічні громадяни не мають навіть уявлення як себе поводити під час надзвичайної ситуації, а держслужбовці, представники від навчальних закладів та держслужб цивільного захисту наполягають, аби подібний інструктаж все ж таки проводиться. Кому вірити?

Невеличке опитування, що ми провели сьогодні зранку свідчить, що з півсотні людей, лише 3 мають  чіткий план дій у випадку техногенної, природньої чи соціальної катастрофи, а про «інструкції»  щодо таких ситуацій – чув лише один, 20 років тому під час навчання у середній школі.

- У разі катастрофи? Заберу доньок зі школи та поїдемо за місто, що ще залишається? - говорить пан Віктор, один із опитуваних. Сподіватись на сховища, чи на захист влади – цілковите безглуздя, вони лише про себе турбуються.

Неабияке обурення викликали у в.о. начальника управління з надзвичайних ситуацій ОДА Віктора Стеблянка і питання про звіти держслужбовців щодо подібних ситуації, він звинуватив громадськість у нагнітанні обстановки, залякуванні населення і поширенні масової істерії.

Напевно, ми повинні примружити очі, і не читати, і не чути, і не бачити того, що відбувається зараз у східних областях нашої України.

За словами пана Стеблянко, під час надзвичайної ситуації люди повинні адекватно реагувати на сигнал «Увага, всім!», почувши який треба вмикати радіо або телевізор і виконувати інструкції, адже Полтавщина оснащена майже 500 сиренами сповіщення і близько 300 з них працюють у автономному режимі.

Що до «бомбосховищ», то майже 70% - не готові виконувати функцію захисту населення, 25% - готові частково і лише 7% - готові повністю.

 

Читайте також:
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
11:45
Полтава
Небайдужі українці прагнуть не просто наблизити мир, а й усіляко звільнити наші землі від ворога. Тому передають на передову різну допомогу.
07:01
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
13 грудня, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06