Очільника Тульчинської прокуратури звільнили через пів року після отримання хабаря

КРИМІНАЛ
23 серпня, 11:07
Очільника Тульчинської прокуратури звільнили через пів року після отримання хабаря

У лютому 2024 року Пилипа Хоменка та його заступника Михайла Мургу затримали під час отримання хабаря.

Очільника Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області Пилипа Хоменка, котрого зловили на хабарі пів року тому, звільнили, бо його дії псують авторитет прокуратури.

Про це повідомляє КДКП.

Причиною подання скарги на прокурора став корупційний скандал у лютому 2024 року. Тоді працівники ДБР затримали через підозру в отриманні хабаря Пилипа Хоменка та його заступника Михайла Мургу. За даними слідства, у серпні 2023 року поліцейські під час патрулювання виявили на узбіччі дороги два вантажні автомобілі з незаконно зрубаним лісом. Цей транспорт належить підприємству «Тульчинський райагроліс».

Правоохоронці відкрили кримінальну справу, процесуальним керівництвом якої займалась група прокурорів, яку назначив Пилип Хоменко. На думку правоохоронців, у вересні 2023 року Хоменко почав реалізовувати схему з отримання хабаря: чоловік хотів закрити кримінальну справу та зняти арешт з вантажівок.

До схеми Хоменко долучив свого заступника Михайла Мургу, який мав приятельські стосунки  з очільником «Тульчинського райагролісу». Хоменко просив за свої послуги 4 тисячі доларів.

«Передача неправомірної вигоди здійснювалась у два етапи: 2 тисячі доларів США авансом та ще 2 тисячі доларів США після формування прокурором підстав для закриття провадження та досягнення домовленості із місцевими слідчими суддями про скасування арештів на майно, вилучене у кримінальному провадженні», — пишуть прокурори.

Мургу та Хоменка затримали одразу ж після отримання останньої частини хабаря, коли чоловіки ділили гроші.

За ухвалою Печерського районного суду зараз Хоменко перебуває під вартою та є відстороненим від своєї роботи. Хоменка підозрюють у отриманні неправомірної вигоди у великому розмірі за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Хоч у справі Хоменка не винесли вирок, але КДКП може незалежно від цього надавати оцінку дій прокурора. Там вважають, що дії Хоменка псують авторитет прокуратури в суспільстві та піддають сумнівам непідкупність прокурорів під час виконання своєї роботи.

Сам Хоменко не приєднався до засідання, щоб заперечити висновки та рішення КДКП. Попри це, у підозрюваного в корупції чиновника ще є можливість оскаржити своє звільнення в суді.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Його дружина отримала понад 200 тисяч грошової допомоги. Водночас подружжя зберігає готівкою 22 тисячі доларів та 300 тисяч гривень.
28 серпня, 16:18
Політика
П'ятизіркові готелі та люксові бренди. Звідки гроші у доньки спійманого на хабарі прокурора Гунька?
19 липня, 16:15
Політика
Найскладніше для прокурорських пройдисвітів – це вибрати тему дисертації, щоб щось варнякати під час її захисту.
16 липня, 17:34
Політика
Сам прокурор став власником квартири в Києві вартістю понад 800 тис. гривень.
03 липня, 15:33
Кримінал
Одеський прокурор-рейдер Євген Антощук став адвокатом
19 червня, 10:05
Політика
Прокурор спочатку переоформлював своє майно на родичів, а надалі – це та інше майно, отримував від них в безоплатне користування.
17 червня, 10:43