Однопартійці Байдена вимагають створити 51-й штат

СВІТ
23.04.2021, 13:03
Однопартійці Байдена вимагають створити 51-й штат
Фото: Crosscut

216 американських конґресменів із лав Демократичної партії США ухвалили закон про перетворення столиці країни на новий штат.

Передбачається, що більша частина Вашинґтону (Округ Колумбія) стане самоврядною одиницею під назвою "Співдружність Дуґласа", передає видання "Reuters".

Головною причиною такого кроку ініціатори адміністративно-територіальних змін назвали збільшення кількості населення міста і його політичні погляди.

Згідно з результатами останніх американських виборів, понад 700 тисяч мешканців Вашинґтону – це прихильники Демократичної партії, які підтримують політичний курс Джозефа Байдена.

«Надання нашій столиці рівноправного з іншими штатами державного статусу дозволить виправити багатовікову кривду. Адже пересічні мешканці Вашинґтону – такі самі американські громадяни, як і мешканці мого рідного Іллінойсу. Вони теж сумлінно сплачують федеральні податки, воюють і вмирають у війнах, що веде наш уряд, працюють в якості присяжних, але при цьому не мають права голосу у Сенаті та Палаті представників. Фактично, їх визискують фінансово без політичного представництва у найвищому законодавчому органі нашої країни», ​– прокоментувала ситуацію конґресвумен-демократка Дженіс Шекаускі.

Натомість серед членів Республіканської партії немає одностайної підтримки вказаного закону, адже його остаточне затвердження похитне наявну політичну рівновагу (de facto усталену двопартійну систему – прим. Ред.) у США.

Станом на тепер відомо, що повна назва ймовірного 51-го штату буде звучати як "Вашинґтон, Співдружність Дуґласа", чим прив'яже до імені президента Джорджа Вашинґтона ім'я чорношкірого аболіціоніста Фредеріка Дуґласа.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", для Байдена трансґендери важливіші за хворих на COVID-19 американців.

Читайте також:
Підозра у “вугільній справі" підписана за статтями про державну зраду та сприяння діяльності терористичних організацій.
20.12.2021, 19:56
Психічнохворий народний депутат від проросійської партії ОПЗЖ намагався провести в Полтаві партійну конференцію.
18.12.2021, 13:15
ОАСК змінив свою позицію після сварки Ахметова і Зеленського
03.12.2021, 15:45
До річниці вбивства Сергія Мироновича Кірова 1 грудня 1934 року
30.11.2021, 08:45
Але і Чорт повертається
05.11.2021, 12:15