Окупанти обстріляли ЗАЕС

ВІЙНА
20.11.2022, 15:49
Окупанти обстріляли ЗАЕС

росіяни вивели з ладу обладнання для виробництва електрики для України

Ординські окупанти цілий ранок обстрілювали Запорізьку АЕС та вивели з ладу інфраструктуру, необхідну для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України.

Про це повідомляє "Енергоатом", інформує медіа агенція "Останній Бастіон".

Зазначили, що за ранок зафіксовано понад 12 влучань ракет окупантів в об’єкти інфраструктури станції.

Пошкоджено естакади зв‘язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, систему продувки парогенераторів, допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції.

"Характер та перелік пошкодженого обладнання ЗАЕС свідчить про те, що рашисти цілили та вивели з ладу саме ту інфраструктуру, яка була необхідна для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нещодавно "Енергоатом" ухвалив рішення, а Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) надала дозвіл на виведення енергоблоків 5 і 6 на мінімально контрольований рівень потужності.

Водночас ординські військові всіляко намагалися не дати українському персоналу станції запустити енергоблоки.

"Фейковим директором станції від Росатому Романенком, за сприяння російських військових, що захопили ЗАЕС і використовують її як власну військову базу, було заблоковано підготовку енергоблоків для виведення на мінімальний рівень потужності", - зазначено в повідомленні.

20 листопада російські військові обстріляли та пошкодили саме те обладнання, відмова якого унеможливлює будь-які подальші дії щодо запуску енергоблоків ЗАЕС.

"Вчергове звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодару всіх російських військових і повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу!", - закликали в "Енергоатомі".

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Окупанти обстріляли місто-супутник Хмельницької АЕС.
25.10.2023, 12:45
Війна
В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.
25.07.2023, 06:48
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03.07.2023, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01.07.2023, 20:48
Світ
Бундесвер передав Україні пакет дезактиваційних технологій, які необхідні для очищення від радіоактивних, хімічних та біологічних речовин
30.06.2023, 06:56
Війна
Російський ядерний тероризм слід сприймати цілком серйозно, бо після цілеспрямованого знищення Каховської ГЕС у центрі уваги Енергодар.
26.06.2023, 18:16