Окупанти обстріляли ЗАЕС

ВІЙНА
20.11.2022, 15:49
Окупанти обстріляли ЗАЕС

росіяни вивели з ладу обладнання для виробництва електрики для України

Ординські окупанти цілий ранок обстрілювали Запорізьку АЕС та вивели з ладу інфраструктуру, необхідну для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України.

Про це повідомляє "Енергоатом", інформує медіа агенція "Останній Бастіон".

Зазначили, що за ранок зафіксовано понад 12 влучань ракет окупантів в об’єкти інфраструктури станції.

Пошкоджено естакади зв‘язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, систему продувки парогенераторів, допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції.

"Характер та перелік пошкодженого обладнання ЗАЕС свідчить про те, що рашисти цілили та вивели з ладу саме ту інфраструктуру, яка була необхідна для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нещодавно "Енергоатом" ухвалив рішення, а Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) надала дозвіл на виведення енергоблоків 5 і 6 на мінімально контрольований рівень потужності.

Водночас ординські військові всіляко намагалися не дати українському персоналу станції запустити енергоблоки.

"Фейковим директором станції від Росатому Романенком, за сприяння російських військових, що захопили ЗАЕС і використовують її як власну військову базу, було заблоковано підготовку енергоблоків для виведення на мінімальний рівень потужності", - зазначено в повідомленні.

20 листопада російські військові обстріляли та пошкодили саме те обладнання, відмова якого унеможливлює будь-які подальші дії щодо запуску енергоблоків ЗАЕС.

"Вчергове звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодару всіх російських військових і повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу!", - закликали в "Енергоатомі".

Читайте також:
Опінії
Окупована росіянами Запорізька атомна електростанція отримує електроживлення тільки з України. Ризик ядерної катастрофи зростає.
19 січня, 17:48
Війна
Західні союзники не повинні остерігатися постачати Україні зброю, вважає експерт
08 січня, 18:47
Війна
"російські загарбники продовжують психологічний та фізичний тиск на цивільне населення".
07 січня, 09:57
Війна
Раніше "Росатом" почав впровадження власної моніторингової системи на території захопленої ЗАЕС
03 січня, 20:07
Війна
Диктатор думає над зміною військової доктрини рф
10.12.2022, 13:10
Війна
Одна зі збитих учора над Києвом ракета була з імітатором ядерної боєголовки, - Defence Express
18.11.2022, 10:35