Окупанти продали вкрадені в Україні картини Айвазовського і Ріпина

МИСТЕЦТВО
20 лютого, 06:07
«Місячна ніч» авторства Івана Айвазовського
«Місячна ніч» авторства Івана Айвазовського

Шедеври світового мистецтва, незаконно привласнені московитами, опиняються за безцінь у приватних колекціях. Українська дипломатія мовчить.

Як вдалося з'ясувати медіаагенції «Останній Бастіон», напередодні у Московському аукціонному домі пустили з молотка твори Івана Айвазовського «Місячна ніч» та Іллі Ріпина «Патріарх Філарет». Першу картину продали за $994 520, а другу — за $318 895.

Імена та прізвища покупців цих шедеврів українських митців кінця XIX — початку XX століть організатори аукціону свідомо не розголошують. Водночас про результати закритих торгів пізно ввечері 18 лютого повідомила пресслужба «Аукціонного холдингу».

Так, картина Айвазовського, написана 1878 року, є полотном із зображенням морського пейзажу Константинополя з вежами. «Патріарха Філарет» Ріпин створив під час так званого московського «передвижницького» періоду між 1877 і 1882 роками.

Тим часом, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», кожного разу, коли хтось буде казати про «вєлікій русскій балєт», літературу, культуру, пам'ятайте про знищені українські музеї Сходу та Півдня. Згадуйте про розграбовану окупантами нашу спадщину.

Читайте також:
Війна
Санкціоновані диктатором Сі Цзіньпіном кадрові зміни у Кремлі становлять загрозу. На жаль, ця загроза поширюється не тільки на Україну.
19 травня, 10:26
Політика
Протистояння між міністерством шойгу та федеральною службою патрушева-бастрикіна посилюється. У бункерного диктатора обмежений вибір.
29 квітня, 19:27
Світ
До Держдуми внесли законопроєкт про право судових приставів стріляти в росіян
26 квітня, 17:24
Війна
Окупант повернувся до рідної Бурятії з війни і побачив, що його будинок пограбували — вкрали навіть унітаз
19 квітня, 11:09
Війна
У Москві жінка написала на власного сина донос у поліцію, через те, що він почав вивчати українську мову.
11 квітня, 16:11