Опонент Ердогана пообіцяв «оперативно затягнути» Туреччину в ЄС

СВІТ
20 березня, 19:27
Опонент Ердогана пообіцяв «оперативно затягнути» Туреччину в ЄС
Фото: Google

Нинішні президентські вибори стануть доленосними як для самих турків, так і всього регіону, де Анкара посунула Москву з Тегераном.

Днями шестипартійна опозиційна коаліція Туреччини оголосила про висування свого спільного єдиного кандидата, щоб протистояти Реджепу Тайїпу Ердогану.

Ним став Кемаль Киличдароглу із лівоцентристської Республіканської народної партії, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Politico".

У передвиборчій програмі головний опонент Ердогана пообіцяв у разі своєї перемоги домогтися "розмороження" переговорів щодо вступу Туреччини до Європейського союзу, покращити відносини з Грецією та знизити енергозалежність від РФ.

Водночас пан Киличдароглу як типовий прозахідний політик по суті використовує момент втоми турків від тривалого правління чинного президента на тлі економічної кризи, шаленої інфляції ліри та масштабної корупції.

Окремо лідер об'єднаних опозиційних сил наголосив на виконанні рішення Європейського суду з прав людини щодо звільнення двох найвідоміших критиків Ердогана, які зараз перебувають у в'язниці – курдського політика Селахаттіна Демірташа і правозахисника Османа Кавалу.

Наразі за даними опитувань громадської думки у Туреччині, Киличдароглу лідирує у президентських перегонах, водночас його блок "Національний альянс" цілком може здобути більшість у парламенті країни.

Утім, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", нещодавня серія землетрусів на південному сході Туреччини розхитує сподівання Ердогана на переобрання.

Читайте також:
Світ
На пост глави держави претендують Реджеп Тайїп Ердоган та Кемаль Киличдароглу
28 травня, 11:11
Політика
"Зелені" змінюють закон так само легко, як "патріоти", "ригі" та "любі друзі".
01 травня, 15:38
Новини
Як відсіяти державних зрадників?
25.10.2022, 15:25
Світ
Представники російської громади, які пропагують кремлівські наративи, змогли пробитися до латвійського Сейму.
10.10.2022, 20:56
Політика
Жаба з гадюкою знову сплелися у несамовитому симбіозі з метою наново росіянізувати східноукраїнський форпост – Харків.
30.09.2021, 10:23
Політика
Вибори до Держдуми РФ розпочалися 17 вересня – в день окупації західної частини України та Польщі.
20.09.2021, 19:25