Орбан переміг ?

СВІТ
31.05.2022, 11:36
Орбан переміг ?

Угорщину звільнили від ембарго на нафту з росії, - Politico

Лідери ЄС капітулювали перед прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, погодившись на його вимоги й надавши Угорщині звільнення від нового ембарго на ординську нафту.

Про це повідомляє Politico.

Колективна «перемога» над Орбаном, який провів 26 днів, перешкоджаючи запропонованій забороні, дозволив главам держав і урядів ЄС заявити про введення шостого пакету санкцій для покарання московії за вторгнення в Україну, і це позбавило Брюссель жалюгідного стану через нездатність запровадити ембарго, яке очікувалося.

Водночас чиновники та дипломати визнали, що Орбан зумів домогтися свого, поставивши інтереси Угорщини вище, ніж спроби перешкодити кремлівському бункерному щуру володимиру путіну.

«Якщо ви подивитеся на цілий місяць, — сказав дипломат ЄС про перешкоджання Орбану, — так, він отримав багато — і всіх тримав у заручниках».

Сам Орбан опублікував у Facebook коротку злорадну заяву : «Угода була досягнута. Угорщина звільнена від нафтового ембарго!»


Президент Європейської ради Шарль Мішель та інші високопоставлені чиновники заявили, що ембарго зупинить 90% експорту московитської нафти до країн ЄС до кінця року, позбавивши кремль важливих доходів для фінансування війни.

Пакет включає інші жорсткі санкції, зокрема відсторонення "Сбєрбанку", найбільшого в росії споживчого банку, від міжнародної платіжної системи SWIFT. Нові санкції також спрямовані проти ФСБшника Володимира Гундяєва (оперативний псевдонім - Патріарх Кирило), лідера ординської секти та близького соратника путіна, який дав святе схвалення війні, а також ординських військових, відповідальних за звірства в Бучі та інших містах, які були окуповані військами орди.

Заходи все ще мають бути викладені юридичною мовою та офіційно затверджені Радою ЄС — формальності, які, за словами чиновників, відбудуться пізніше цього тижня.

«Ми хочемо зупинити російську військову машину та припинити фінансування російського військового потенціалу», – сказав Шарль Мішель рано вранці у вівторок на пресконференції, де до нього приєдналася президент Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Фон дер Ляєн, яка поїхала до Будапешта для переговорів з Орбаном і чий офіс керував більшою частиною переговорів, минулого тижня передбачила, що глави держав і урядів не зможуть досягти згоди на саміті цього тижня. Вона висловила задоволення, що все склалося інакше.

«Я дуже рада, що лідери змогли в принципі домовитися щодо шостого пакету санкцій», – сказала фон дер Ляєн на пресконференції. «Завдяки цьому Рада тепер зможе завершити заборону на майже 90% усього імпорту російської нафти до кінця року».

Вона зазначила, що нові санкції також заборонять страхування та перестрахування ординських кораблів компаніями ЄС і призупинять мовлення в ЄС трьох контрольованих росією ЗМІ, які використовувалися для поширення кремлівської пропаганди.

Шарль Мішель, Урсула фон дер Ляєн та деякі національні лідери наполягали на тому, що Європейська Рада «якнайшвидше» розгляне найважливіше для Угорщини — дозвіл ординській нафті продовжувати текти через південну ділянку нафтопроводу «Дружба».

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте навіть заявив, що глави держав і урядів знову розглянуть це питання на своєму наступному саміті, наприкінці червня.

Однак, хоча технічно виняток стосується всієї трубопровідної нафти, чиновники заявили, що Німеччина та Польща добровільно погодилися припинити всі закупівлі російської нафти до кінця року, фактично припинивши поставки з північної частини нафтопроводу «Дружба».

Шарль Мішель заявив, що чистим результатом буде відносно швидка заборона близько 70% експорту ординської нафти до ЄС, при цьому близько 90% буде припинено до кінця року. І навіть коли він вітав угоду як тріумф, він також визнав важкі виклики, з якими зіткнулися країни ЄС, уклавши угоду.

«Ми не недооцінюємо всіх труднощів», – сказав Шарль Мішель на пресконференції. «Ми знаємо, що нам знадобилося кілька тижнів, перш ніж ми змогли прийняти таке рішення. Але я думаю, що це дуже сильний сигнал, який ми надіслали сьогодні, тому що в останні години, останні дні були припущення про ризик відсутності єдності, єдності Європейського Союзу».

Шарль Мішель продовжив: «Я думаю, що, як ніколи, важливо показати, що ми здатні бути сильними, що ми здатні бути твердими, що ми здатні бути жорсткими, щоб мати можливість захищати наші цінності, захищати наші інтереси».

Чиновники заявили, що працюватимуть над покращенням інфраструктури, яка дозволить Угорщині отримувати більше нафти через альтернативний нафтопровід з Хорватії, після чого виняток для Будапешта може бути скасовано.

Коли поставили під сумнів справедливість того, що одна країна ЄС фактично не бере участь у забороні, чиновники наполягали на тому, що Угорщина стикається з особливими проблемами «безпеки поставок», оскільки у неї немає морських портів, через що вона не може приймати нафту танкерами, а також тому, що південна труба «Дружба» проходить через Україну, що робить її вразливою до саботажу або пошкодження від війни.

Щоб врахувати цей фактор, лідери ЄС у своїх письмових висновках погодилися , що «у разі раптових перерв у постачанні будуть введені надзвичайні заходи для забезпечення безпеки постачання». Це означає, що Угорщина може закуповувати додаткову нафту, якщо її звичайні поставки трубопроводів будуть припинені.

Навіть без тиску Угорщини ембарго було розроблено, щоб дати країнам, які давно залежать від поставок ординської нафти, час адаптуватися. Нафтопродукти мають бути виведені з виробництва протягом шести місяців, а продукти нафтопереробки – до кінця року.

Угорщина була не єдиною країною, яка висловила заперечення, хоча і була найсильнішою у своїх вимогах. Словаччина та Болгарія також вимагали поступок. Чехії надано 18-місячний виняток із забороною на перепродаж нафтопродуктів.

Замучений процес досягнення політичної угоди щодо ембарго підкреслив зростаючі труднощі, з якими стикається ЄС у покаранні росії за війну. Про плани заборони нафти Урсула фон дер Ляєн вперше оголосила у промові в Європарламенті 4 травня і передбачила ухвалення її за кілька днів. Натомість це зайняло майже місяць.

Чиновники та дипломати заявили, що припинення закупівлі ЄС ординського природного газу буде ще складніше. Але Шарль Мішель сказав, що глави держав і урядів ЄС віддані виконанню своїх зобов’язань, прийнятих на саміті у Версалі в березні, щодо припинення їхньої десятилітньої залежності від російської енергії.

Марк Рютте зазначив, що лідери підійдуть до наступного раунду санкцій по-іншому, щоб не застрягти. «Сьогодні ввечері я та інші благали, що коли ми працюватимемо над сьомим пакетом, - сказав Рютте. - Ми повинні заздалегідь обговорити всі технічні моменти, перш ніж почати обговорювати, як виглядатимуть фактичні санкції».

Читайте також:
Опінії
Мюнхенська помилка не має повторитися знову. Потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа із путіним приховує загрози не лише для України.
14 січня, 21:40
Світ
Опозиція заявляє, що не хоче, аби премʼєр «відвів Словаччину на схід» , оскільки він не має повноважень на це.
14 січня, 16:55
Світ
Ніґерія і комуністичний Китай розширюють взаємовигідну співпрацю. Сторони домовилися зміцнити взаємини в енергетиці та обороні.
12 січня, 08:18
Політика
Влада наголосила, що це неофіційний візит.
07 січня, 10:36
Війна
Ердоган назвав пріоритетом Туреччини у 2025 році припинення війни в Україні.
31.12.2024, 16:05
Опінії
Іран має намір опинитися під «ядерною парасолькою» ресурсної федерації. Агресивна ж росія готова надати режиму аятол свій захист.
26.12.2024, 06:00