Ослаблена РФ поступається енергетичним і залізничним бажанням КНР

ЕКОНОМІКА
03 січня, 19:29
Ослаблена РФ поступається енергетичним і залізничним бажанням КНР
Фото: Останній Бастіон

Сі Цзіньпін розглядає транссибірську магістраль конкурентом нового китайського «шовкового шляху». Пекін орієнтується на Середню Азію.

Ресурсна федерація московії пішла на важливі компроміси із комуністичним Китаєм. Як сповістило видання Asia Times, путін погодився із будівництвом нової залізниці у Кирґизстані Казахстані та Узбекистані, а також змінив маршрут газогону «Сила Сибіру-2» на прохання Сі Цзіньпіна в обхід Монґолії.

Вперше проєкт залізниці Пекін-Бішкек-Алмати-Ташкент було запропоновано ще в 1990-х роках. Хоча лідери КНР, Кирґизстану, Казахстану й Узбекистану підписали меморандум про взаєморозуміння з цього питання, але з того часу не було жодного прогресу, бо РФ постійно заважала.

Спершу єльцинська, потім путінська РФ блокувала всі намагання своїх азійських партнерів унезалежнитися у транспортно-логістичній галузі. Москва воліла бути монополістом у перевезенні на Захід казахстанської нафти та узбецької бавовни, але тільки Сі Цзіньпін поклав край цим амбіціям.

Транзитні збори та контроль Кремля за зовнішньою торгівлею середньоазійського регіону перейняв Пекін. Залежність російської економіки від КНР зменшило можливості Москви диктувати свої умови південним сусідам, чим не промайнули скористатися у Казахстані, Узбекистані та Кирґизстані.

27-річну перешкоду, пов'язану із залізницею, тепер усунуто — новий «шовковий шлях» поєднає китайські порти Жовтого моря із казахстанськими на Каспійському і далі проляже на Кавказ. Ще один компроміс РФ і КНР стосується угоди про будівництво «Сили Сибіру-2» в обхід Монґолії.

Улан-Батор, залежний одночасно від Пекіна та Москви, не лише втратить сотні мільйонів доларів США на транзитних зборах через зміну маршруту, а й шанс залучити інвестиції в інфраструктуру. Таким робом, Сі Цзіньпін прагне ще більше прив'язати Монґолію до КНР.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», китайська авіація захоплює російський Далекий Схід. Поки кремлівський бункерний дід зайнятий українським питанням, Сі Цзіньпін поступово опановує Сибір; фактично, путін втрачає частину РФ.

Читайте також:
Економіка
Уряд Казахстану запускає президентську програму для навернення потенційних інвесторів. Подібний крок раніше здійснив американський лідер.
01 травня, 17:58
Світ
Напружена ситуація на кордоні з Індією змушує турецьку владу проявити акт солідарності. Пакистан не самотній у боротьбі за свій суверенітет.
01 травня, 11:52
Світ
Острівна країна висхідного сонця повертається до колишнього мілітаризму. Станом на тепер поки у галузі переозброєння своїх захисників.
01 травня, 08:29
Економіка
Астана і Кабул узгодили план двосторонньої взаємодії на найближче десятиліття. Середньоазійські країни збудують єдину залізничну мережу.
24 квітня, 20:33
Політика
Султан Хайтем бін Тарік аль-Саїд навідався до кремлівського бункерного діда путіна. Так, один азійський деспот вирішив пошанувати іншого.
24 квітня, 08:28
Світ
Дешеві кредити для придбання сучасної зброї пропонує Нью-Делі, орієнтуючись на традиційних покупців Москви. Перший у переліку — Єреван.
17 квітня, 19:24