Останній Бастіон: У випадку з Макухівським сміттєзвалищем все вийшло так, наче досі ніхто нічого не знав!

Виміри
11.07.2014, 07:24

Цікава вийшла штука. Сморід від макухівського сміттєзвалища, яке міська влада все ще чомусь називає «полігоном твердих відходів», дійшов не лише до владних кабінетів, але й вдарив у носа місцевим партійним бонзам, змусив шморгнути носами місцевих громадських активістів, поширився сторінками міських, обласних і навіть всеукраїнських газет, «запахтив» в Інтернеті… І всі в один голос зарепетували: «Та що ж це таке!? Як ми могли таке допустити? Ганьба!».

Але, яка кажуть, це було б смішно, як би не було так сумно…

Отже, давайте по порядку. З міською владою жителі села Макухівки Полтавського району воюють уже не перше десятиліття, оскільки саме міська рада Полтави перетворила це прекрасне колись село у сміттєзвалище. Конституційне право «дихати чистим повітрям» обіцяв макухівцям ще Анатолій Кукоба, який фактично «три строки» був міським головою. Естафету обіцянок прийняв Андрій Матковський, який теж обіцяв селянам «світле майбутнє» без сміття і смороду, побудову сміттєпереробного заводу і перетворення Макухівки на Нью-Макухівку. Де тепер Матковський з його обіцянками? Пролетів на виборах як фанера над макухівським сміттєзвалищем!

І ось тепер Мамай…

У цього, щоправда, інша тактика. Цей ховається від проблем з таким ентузіазмом і вигадливістю, що навіть у Октябрському суді Полтави ніяк не можуть його спапашити, аби «віддати належне по закону» за корупційні діяння з землею міської громади. Так що йому жителі нещасної Макухівки? Мамаєві навіть обласна влада не указ, бо навіть на одну з останніх нарад щодо проблеми міського сміттєзвалища він прислав свого заступника.

Але повернемося до того, з чого почали.

Донедавна все йшло за звичним сценарієм: сміттєвози їздили на Макухівку, люди мовчали, а начальство раділо з того, що все «шито-крито»…

Однак так думали не всі. Зневірившись у всіх попередніх потугах, жителі села місяць тому звернулися до «Останнього Бастіона». У Макухівці висадився наш екодесант, а на сайті з’явилася серія критичних матеріалів на цю тему.

І почалося!

Навіть чиновники раптом прозріли: от, добре, мовляв, що ви нам підказали! А ми, бач, і не знали…

Цікаво, що після нашого візиту до Макухівки, буквально наступного дня примчали туди й голова обласної ради Петро Ворона та голова районної ради Василь Степенко. Ходили, дивились… Так наче вперше бачать такий бедлам. Навіть нараду в обласній раді через кілька днів скликали, на якій «розглянуто питання функціонування міського сміттєзвалища, розташованого у с. Макухівка Полтавського району, та будівництва сміттєпереробного комплексу».

У нараді, яку вів сам Петро Ворона, брали участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, народний депутат України Юрій Бублик, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства Степан Бульба, голова Полтавської районної ради Василь Степенко, заступник Полтавського міського голови Юрій Кропивка, в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Полтавській області Василь Храмов, представник Громадської Ради при облдержадміністрації Олексій Шаманенко, голова профільної комісії Полтавської районної ради Олексій Сердюков, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради.

Як бачимо, представництво було серйозним. До речі, міський голова Олександр Мамай «не удосужився» побувати на такому серйозному заході, а прислав свого заступника. Ну, це вже так, для інформації, бо ж усі знають: мерові ніколи займатися справами – він то від суду ховається, то на лікарняному… А ще якби у Макухівку поїхав та дихнув… Здоров’я ж і так підірване!

Помчали у Макухівку пізніше і представники обласної державної адміністрації, «ощасливили» сміттєзвалише своєю увагою і народні депутати, ціла ватага депутатів обласної та районної рад…

А що ж у результаті?

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло на засіданні робочої групи з вирішення проблем, пов`язаних із переробкою твердих побутових відходів, цими днями заявив, що дії Полтавської міськради можна розцінювати як опір у наведенні ладу на Макухівському сміттєзвалищі.

Опір! Саботаж!

«Є обласна програма поводження з твердими побутовими відходами на виконання якої досі не розроблена міська, а це унеможливлює створення умов для інвесторів, які є, і готові вкладати гроші у переробку сміття. Я просто прошу, щоб ви вникли в ситуацію. Я думаю, що ви до кінця ще не вникли», – зазначив Пругло, звертаючись до заступника Полтавського міського голови Юрія Кропивки. (Як бачимо, Олександр Мамай і цього разу «ухилився»).

«Програми немає взагалі і я не розумію куди ми рухаємось, ось в чому проблема. І куди ми рухаємось незрозуміло»,- додав Пругло.

А тим часом мешканці Макухівки знову збираються перекривати дорогу до сміттєзвалища. Навіть з датою уже визначилися.

А от Мамай усе ніяк не визначиться!

Хоча буквально сьогодні сайт «Полтавщина» знову потішив публіку якоюсь абсолютно незрозумілою інформацією. «Анонімний» депутат міськради заявив тут, що «міський голова Полтави надасть усіляку і повну допомогу будь-якому інвестору, який готовий вкласти кошти у побудову сміттєпереробного заводу. Нехай нова влада, нардепи Бублик та Каплін приносять у місто кошти, а не роблять так, щоб коштів навпаки не було, бо їм особисто не подобається Мамай».

При цьому депутат чомусь просив не називати його, щоб «не полоскали моє ім’я в коментарях». Анонімність на сміттєзвалищі? Це щось новеньке!

Тим часом «Останній Бастіон» продовжує роботу, аби допомогти жителям Макухівки. Доки чиновники «визначаються», громадська організація замовила підготовку відповідних аналізів щодо Макухівського сміттєзвалише, підключаємо науковців, які б усебічно вивчили усі ймовірні ризики щодо загрози людям і екології загалом, аби можна було пред’явити конкретні звинувачення конкретним чиновникам у злочинній бездіяльності. Саме у злочинній – підтверджують і самі жителі Макухівки, для яких бездіяльність «мамайської адміністрації» - це вже питання життя і смерті.

Павло ГЕРЦИК.

"Останній Бастіон"

Читайте також:
Чи варто взагалі забороняти традиційну символіку прикриваючись «боротьбою з нацизмом»?
вчора, 09:17
Масова зрада є чорною плямою на репутації спецслужби.
21 травня, 13:56
Чому мовчать ягнята зі служб, у яких обов’язок боротися з систематичними розкраданнями державного та місцевих бюджетів?
18 травня, 21:16