ОЗУ Бубликів, Капустянів та Гнітьків продовжує розкрадати надра на Полтавщині

20.07.2023, 12:25
ОЗУ Бубликів, Капустянів та Гнітьків продовжує розкрадати надра на Полтавщині

ОЗУ братів Бубликів продовжує незаконно видобувати пісок у Ковалівській громаді

Учора поблизу с. Макухівка, що під Полтавою, на березі річки Коломак здійснювався продаж незаконно видобутого піску. 

Про це повідомив Ігор Кобець на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

ТОВ «СТЕЛЛА КОМЕРЦ» (код ЄДРПОУ 43211779) здійснює незаконний намив піску та його продаж з місця.

Покупцем є ТОВ «ШРБУ-48» (код ЄДРПОУ 39835082).

Жодних дозвільних документів на здійснення даної діяльності у ТОВ «СТЕЛЛА КОМЕРЦ»  немає. Дана компанія з орбіти родини Капустян та Едуарда Гнітька, які за повного сприяння поліції  Полтавщини та її керівника Євгена Рогачова та Керівника Полтавської обласної прокуратури Гладій Євгена без спеціального дозволу намили кількасот тисяч метрів кубічних піску та продають його віддаючи 40 грн/м3 з проданого піску Рогачову та Гладію.

Станом на  сьогодні звернення ТОВ «СТЕЛЛА КОМЕРЦ» до Держгеонадр щодо погодження дозвільних документів відсутні.

Деякий час назад за фактом незаконного видобутку піску на даній ділянці було внесено в ЄРДР 12023170440000546, але розслідування відсутні оскільки все здійснюється під "кришуванням" Національної поліції Полтавської області та Полтавської обласної прокуратури.


"Останній Бастіон" кілька років пише про корупційні оборудки братів Бубликів, родини Капустян, Едуарда Гнітька, Олександра Торбіна та інших членів ОЗУ.

Бублики і Ко вже намили та реалізували близько 480 тис. кубометрів піску.

За приблизними підрахунками Бублики встигли виручити за незаконно видобутий пісок понад 2 400 000 доларів США.

Брати Бублики, за повного сприяння поліції  Полтавщини та її керівника Євгена Рогачова, без спеціального дозволу намили кількасот тисяч метрів кубічних піщано-глейової суміші, та продали її  турецькому Онуру та іншим підприємствам залученим до корупційної схеми Володимира Зеленського "Велике крадівництво", не сплачуючи ані податків, ані ренти, ані інших платежів.

Нам вдалося встановити, що незаконний видобуток був налагоджений шляхом укладення договору між Ковалівською сільською радою в особі голови Олександра Бублика та Товариством з обмеженою відповідальністю «Статут ЛО».

Як вдалося з’ясувати «Останньому Бастіону», правоохоронці розслідують налагоджений таким чином видобуток піску за статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), хоча мали розслідувати за ч. 2 ст. 240 та ч. 4 ст. 191, та ч. 3 ст. 209 КК України. При цьому у справі фігурує не лише сільський голова Олександр Бублик, але і його брат Юрій, який, імовірно, і налагодив схему разом Юрієм Капустяном, Едуардом Гнітьком та Олександром Торбіним.

Після виходу розслідувань Останнього Бастіону Полтавська облдержадміністрація звернула увагу на факт незаконного видобутку піску.

Далі колишній нардеп Юрій Бублик визнав причетність до організації незаконного видобутку. Бублик заявив, що він та його брат Олександр (голова Ковалівської сільради) насправді не організовували видобуток піску, а всього лише налагодили «очищення русла річки Коломак».

Викрадений у громади пісок, без жодних супровідних документів, вивозиться на будівництво об'єкту в Щербанях Полтавського району, що фінансується з бюджетних коштів.

Перевезенням викраденого у громади піску займаються:

  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЖК-ТРАНС"
  •  ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КАРАВАН 2020"
  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНЕЙ 2021"
  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МІЛАН 2019"
  • ФОП МИРОНЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
  •  ПРИВАТНА БАГАТОПРОФІЛЬНА ФІРМА "ФЕРРІТ"

ТОВ "ШРБУ-48" наразі намагається сформувати податковий кредит, за рахунок отриманого від ОЗУ бублика краденого піску.

Даний пісок використовується ТОВ "ШРБУ-48" для будівництва фортифікаційних споруд та реконструкції об'єкта критичної інфраструктури на Полтавщині.

У 2023 році підприємство підписало два договори зі Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області на загальну суму 2 мільярди 600 мільйонів гривень.

Цього спритним ділкам виявилося замало, і вони за рахунок краденого у держави піску вирішили сформувати податковий кредит, та ще раз вкрасти гроші з бюджету воюючої країни.

Але Державна податкова служба на це не реагує. Хоча раніше підприємство вже було фігурантом кримінального провадження № 42021252140000021 та підозрювалось у заволодінні коштами державного бюджету шляхом завищення вартості виконаних робіт.

Втрутитися в ситуацію може Полтавська обласна прокуратура, але в ситуації з ОЗУ Братів Бубликів прокурори не поспішають відправляти Бубликів, Капустяна, Гнітька та інших членів ОЗУ до СІЗО.

Читайте також:
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
вчора, 11:31
Політика
Українські перевізники опублікували спільну заяву щодо спроб вплинути на функціонування системи є-Черга.
вчора, 09:13
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
19 квітня, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38