Пам'ять урядовця УНР Володимира Самійленка вшанували на Київщині

ІСТОРІЯ
06 лютого, 18:04
Пам'ять урядовця УНР Володимира Самійленка вшанували на Київщині
Фото: Facebook

До 157-річчя з дня народження письменника Володимира Самійленка громадські активісти та мешканці Боярки провели пам'ятний захід.

Відповідний фотозвіт на своїй сторінці у Facebook оприлюднив історик Андрій Ковальов.

До місця поховання відомого культурного і державного діяча принесли квіти, а поряд із могилою встановили синьо-жовтий прапор.

«Цього року за міський кошт Самійленку встановлять великий кам’яний хрест. Вже дуже давно триває узгодження у пам’яткоохороні, бо його могила є пам’яткою. Без погоджень органів культури та пам’яткоохорони теоретично там нічого не можна встановити», ‒ прокоментував ситуацію Андрій Ковальов.

Зауважимо, що Володимир Самійленко народився 3 лютого 1864 році у Великих Сорочинцях на Полтавщині; за часів Української Народної Республіки служив у міністерствах освіти та фінансів; помер у Боярці 12 серпня 1925 року від підірваного роками поневірянь здоров'я.

Його творча спадщина включає ліричні й сатиричні поезії, зокрема вірш "Ельдорадо" про справжню сутність більшовицького окупаційного режиму, а також переклади творів зарубіжної класики.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Дніпрі перевидали збірку поезій історика Дмитра Яворницького.

Пам'ять урядовця УНР Володимира Самійленка вшанували на Київщині_1
Читайте також:
Ймовірно він згорів в будинку охопленому вогнем.
30 березня, 22:04
Торговці "чорним золотом" на світовому ринку занепокоєні ситуацією, що виникла з контейнерним судном "Ever Given" в Єгипті.
29 березня, 08:01
Налякані російські війська в окупованому Криму вже готуються привести у стан повної бойової готовності.
20 березня, 15:15
Нещодавня сейсмічна активність на далекому острові на півночі Атлантичного океану очікувано призвела до виверження вулкану.
20 березня, 13:26
Чоловік святкуючи день народження стріляв з автомата по дротах електроенергії.
14 березня, 14:54