Пам'ять урядовця УНР Володимира Самійленка вшанували на Київщині

ІСТОРІЯ
06.02.2021, 18:04
Пам'ять урядовця УНР Володимира Самійленка вшанували на Київщині
Фото: Facebook

До 157-річчя з дня народження письменника Володимира Самійленка громадські активісти та мешканці Боярки провели пам'ятний захід.

Відповідний фотозвіт на своїй сторінці у Facebook оприлюднив історик Андрій Ковальов.

До місця поховання відомого культурного і державного діяча принесли квіти, а поряд із могилою встановили синьо-жовтий прапор.

«Цього року за міський кошт Самійленку встановлять великий кам’яний хрест. Вже дуже давно триває узгодження у пам’яткоохороні, бо його могила є пам’яткою. Без погоджень органів культури та пам’яткоохорони теоретично там нічого не можна встановити», ‒ прокоментував ситуацію Андрій Ковальов.

Зауважимо, що Володимир Самійленко народився 3 лютого 1864 році у Великих Сорочинцях на Полтавщині; за часів Української Народної Республіки служив у міністерствах освіти та фінансів; помер у Боярці 12 серпня 1925 року від підірваного роками поневірянь здоров'я.

Його творча спадщина включає ліричні й сатиричні поезії, зокрема вірш "Ельдорадо" про справжню сутність більшовицького окупаційного режиму, а також переклади творів зарубіжної класики.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Дніпрі перевидали збірку поезій історика Дмитра Яворницького.

Пам'ять урядовця УНР Володимира Самійленка вшанували на Київщині_1
Читайте також:
Світ
Міграційна криза, спровокована кремлівським бункерним щуром, зазнала поразки, як і його сумнозвісна "військова спецоперація" проти України.
06 травня, 07:17
Війна
Тривалі перемовини з командуванням російських окупаційно-терористичних сил у Маріуполі дали позитивний результат для оточених містян.
01 травня, 18:21
Світ
Російська діаспора планує з розмахом відсвяткувати у німецькій столиці так званий "День перемоги", згадавши "подвиг" дідів-червоноармійців.
15 квітня, 20:59
Виміри
ТРО Полтави зупинила Юрія Руденка, який перебував за кермом автомобіля у стані сильного алкогольного сп'яніння
18 березня, 13:10
Війна
У Запорізькій і Херсонській областях ситуація тривожна, але контрольована.
25 лютого, 11:06
Політика
Грантожери в Україні ніяк не заспокояться, адже попри воєнний шантаж кремлівського "бункерного щура", – провокують новий Майдан.
15 лютого, 07:42