У Дніпрі перевидали збірку поезій історика Яворницького

КНИГИ
04 листопада, 13:17
У Дніпрі перевидали збірку поезій історика Яворницького
Фото: Google

Книгу з віршами видатного дослідника козацтва Дмитра Яворницького презентували у Дніпрі.

Відповідний відеоролик із культурно-просвітницького заходу виклали напередодні в YouTube.

Ініціатором і спонсором перевидання збірки став місцевий меценат та краєзнавець Юрій Якуба.

«Літературно-художній доробок вченого історика до сьогодні лишається майже невідомим. Тому ми вирішили перевидати книгу нашого земляка "Вечірні зорі" з абсолютним збереженням графіки та ілюстрацій, додавши наукові коментарі. Значна частина змісту — це вірші-посвяти друзям з оточення Яворницького. Його постать, справді, різнопланова», — зазначила завідувач меморіального будинку-музею академіка Дмитра Яворницького Яна Тимошенко.

Шанувальники спадщини дослідника козацтва сподіваються, що збірка його віршів "Вечірні зорі" стане справжнім букіністичним скарбом.

Вона має познайомити читачів із раніше невідомою стороною діяльності історика Яворницького.

«Ціна книги надзвичайно висока, але не в матеріальному, а у культурному плані. Перевиданням збірки поезій Яворницького ми хотіли привернути увагу суспільства, наголосивши на тому, в якому занедбаному стані знаходиться вся наша культура. І нікому немає справи до того, як вирішувати цю обурливу ситуацію», — наголосив Юрій Якуба.

Читайте також:
До кінця поточного року українською мовою побачить світ автобіографія батька сучасної грузинської державності Звіада Гамсахурдії.
21 жовтня, 08:39
Видавництво "Пропала грамота" оголосило про вихід збірки спогадів учасника Кримської війни 1853-1856 років на боці Османської імперії.
02 жовтня, 08:53
Військовий журналіст і учасник бойових дій на Сході України Михайло Ухман презентував книгу "Люди волі: шляхи на війну".
31 жовтня, 13:26
Перемоги українського війська 100-річної давнини досі є темою для спекуляцій політиків під час виборчої кампанії.
24 жовтня, 09:42
Провідні аналітики Фінляндської Республіки у сфері оборони застерігають європейців від загравання з Кремлем.
20 жовтня, 12:15
Біографії понад 500 українок, які віддали своє життя у боротьбі з більшовицькими окупантами, стали доступними поціновувачам історії.
23 вересня, 08:51