У Дніпрі перевидали збірку поезій історика Яворницького

КНИГИ
04.11.2020, 13:17
У Дніпрі перевидали збірку поезій історика Яворницького
Фото: Google

Книгу з віршами видатного дослідника козацтва Дмитра Яворницького презентували у Дніпрі.

Відповідний відеоролик із культурно-просвітницького заходу виклали напередодні в YouTube.

Ініціатором і спонсором перевидання збірки став місцевий меценат та краєзнавець Юрій Якуба.

«Літературно-художній доробок вченого історика до сьогодні лишається майже невідомим. Тому ми вирішили перевидати книгу нашого земляка "Вечірні зорі" з абсолютним збереженням графіки та ілюстрацій, додавши наукові коментарі. Значна частина змісту — це вірші-посвяти друзям з оточення Яворницького. Його постать, справді, різнопланова», — зазначила завідувач меморіального будинку-музею академіка Дмитра Яворницького Яна Тимошенко.

Шанувальники спадщини дослідника козацтва сподіваються, що збірка його віршів "Вечірні зорі" стане справжнім букіністичним скарбом.

Вона має познайомити читачів із раніше невідомою стороною діяльності історика Яворницького.

«Ціна книги надзвичайно висока, але не в матеріальному, а у культурному плані. Перевиданням збірки поезій Яворницького ми хотіли привернути увагу суспільства, наголосивши на тому, в якому занедбаному стані знаходиться вся наша культура. І нікому немає справи до того, як вирішувати цю обурливу ситуацію», — наголосив Юрій Якуба.

Читайте також:
Побачила світ книга «Побутова магія східних слов’ян за археологічними даними. Нариси».
02 квітня, 18:00
Світ побачила книга "Крик кажана", автором якої є науковий співробітник Інституту народознавства НАН України полтавець Костянтин Рахно.
31 березня, 08:01
До кінця поточного року українською мовою побачить світ автобіографія батька сучасної грузинської державності Звіада Гамсахурдії.
21.10.2020, 08:39
Видавництво "Пропала грамота" оголосило про вихід збірки спогадів учасника Кримської війни 1853-1856 років на боці Османської імперії.
02.10.2020, 08:53
В книзі міститься його особисте листування – думки на пожовклих папірцях, щоденники, які писані шифровкою ОУН та історії його родини.
23 березня, 16:47
Доробок художника-баталіста Леоніда Перфецького, який брав участь у Перших і Других визвольних змаганнях, нараховує понад 100 картин.
25 лютого, 07:09