Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові

СВІТ
10.06.2021, 07:59
Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові
Фото: Deutsche Welle

Нині доля Придністров'я, як всієї Молдови, залежить від того, хто отримає більшість після цьогорічних парламентських виборів.

Таку думку в етері "Радіо Свобода" висловив відомий політичний аналітик із Кишинева Йон Тебирце.

Він певен, що процес врегулювання придністровського конфлікту недієздатний з кінця 2018 року, коли оліґарх Влад Плахотнюк, який мав тісний контакт із сепаратистами у Тирасполі, повністю втратив контроль над ситуацією у Молдові.

Натомість ініціативу швидко захопив президент Ігор Додон, котрий був готовий виконувати будь-які забаганки Кремля, включно з федералізацією Молдови.

«Дворічна політична нестабільність зіграла на руку Додону — він відчув себе повноправним гравцем, який справді вирішує долю країни. Президент неодноразово відвідував Москву, де спілкувався з Дмітрієм Козаком стосовно внутрішньо молдавського порядку денного, йшлося там і про Придністров'я. Практично Додон став керувати політичними процесами у країні без огляду на парламент, але втрутилася пандемія. І з цієї точки зору, я вважаю, коронавірус допоміг нам кардинально змінити ситуацію», — зазначив Йон Тебирце.

Також політичний аналітик додає, що поширення COVID-19 і запровадження карантинних обмежень значно послабили зв'язок між Кишиневом і підконтрольним Москві Тирасполем, де поки не бажають відновлювати діалог.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Ігор Додон відразу після інавґурації своєї конкурентки на останніх виборах президента Молдови — Маї Санду — відбув до столиці РФ.

Читайте також:
Політика
Не лише Нарва — «нестабільна точка», інші подібні «міста-детонатори» вже існують у Міжмор'ї. В ЄС їх бачать, але не збираються упереджувати.
22 червня, 17:30
Війна
Таллінн має цілком реальні плани надіслати обмежений контингент на поміч Києву. Остаточне рішення все ж за парламентарями й урядовцями.
09 червня, 19:00
Світ
У портовому місті Раума спустили на воду корабель із проєкту «Pohjanmaa». Він поповнив склад Військово-морських сил Фінляндської республіки.
23 травня, 14:56
Політика
Столиця «найщасливішої країни світу» тхне смородом блюзнірства і популізму. Місцева влада не сваритиметься з РФ, а вигідно торгуватиме.
22 травня, 21:42
Політика
Маленька балтійська держава вимушено говорити гучно гострі слова, але діяти сама боїться. Союзники не поспішають підставляти своє плече.
20 травня, 21:40
Політика
У війні проти РФ ніде в Європі не буде безпечно. Захід давно мусив прокинутися й переозброюватися, але досі показово не зробив цього.
19 травня, 14:52