Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові

СВІТ
10 червня, 07:59
Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові
Фото: Deutsche Welle

Нині доля Придністров'я, як всієї Молдови, залежить від того, хто отримає більшість після цьогорічних парламентських виборів.

Таку думку в етері "Радіо Свобода" висловив відомий політичний аналітик із Кишинева Йон Тебирце.

Він певен, що процес врегулювання придністровського конфлікту недієздатний з кінця 2018 року, коли оліґарх Влад Плахотнюк, який мав тісний контакт із сепаратистами у Тирасполі, повністю втратив контроль над ситуацією у Молдові.

Натомість ініціативу швидко захопив президент Ігор Додон, котрий був готовий виконувати будь-які забаганки Кремля, включно з федералізацією Молдови.

«Дворічна політична нестабільність зіграла на руку Додону — він відчув себе повноправним гравцем, який справді вирішує долю країни. Президент неодноразово відвідував Москву, де спілкувався з Дмітрієм Козаком стосовно внутрішньо молдавського порядку денного, йшлося там і про Придністров'я. Практично Додон став керувати політичними процесами у країні без огляду на парламент, але втрутилася пандемія. І з цієї точки зору, я вважаю, коронавірус допоміг нам кардинально змінити ситуацію», — зазначив Йон Тебирце.

Також політичний аналітик додає, що поширення COVID-19 і запровадження карантинних обмежень значно послабили зв'язок між Кишиневом і підконтрольним Москві Тирасполем, де поки не бажають відновлювати діалог.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Ігор Додон відразу після інавґурації своєї конкурентки на останніх виборах президента Молдови — Маї Санду — відбув до столиці РФ.

Читайте також:
Литовський міністр закордонних справ Ґабріелюс Ландсберґіс звернувся до білоруського диктатора з вимогою припинити репресії.
02 червня, 13:58
Головний литовський дипломат Лінас Лінкявічюс просить союзників по НАТО розвивати тісні відносини з Києвом і Тбілісі.
05.12.2020, 17:06
Польський Сейм працює над доповненням так званого «Антикризового щита».
08.04.2020, 09:45
«Північний потік-2» несе загрозу європейській солідарності та енергетичній безпеці.
13.03.2020, 07:07
Не існує жодних підстав для зміни політики Польщі щодо Росії.
12.03.2020, 07:09
У Польщі на офіційному рівні пройшло вшанування учасників антикомуністичного підпілля.
03.03.2020, 06:46