Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові

СВІТ
10.06.2021, 07:59
Пандемія COVID-19 завадила Ігорю Додону узурпувати владу у Молдові
Фото: Deutsche Welle

Нині доля Придністров'я, як всієї Молдови, залежить від того, хто отримає більшість після цьогорічних парламентських виборів.

Таку думку в етері "Радіо Свобода" висловив відомий політичний аналітик із Кишинева Йон Тебирце.

Він певен, що процес врегулювання придністровського конфлікту недієздатний з кінця 2018 року, коли оліґарх Влад Плахотнюк, який мав тісний контакт із сепаратистами у Тирасполі, повністю втратив контроль над ситуацією у Молдові.

Натомість ініціативу швидко захопив президент Ігор Додон, котрий був готовий виконувати будь-які забаганки Кремля, включно з федералізацією Молдови.

«Дворічна політична нестабільність зіграла на руку Додону — він відчув себе повноправним гравцем, який справді вирішує долю країни. Президент неодноразово відвідував Москву, де спілкувався з Дмітрієм Козаком стосовно внутрішньо молдавського порядку денного, йшлося там і про Придністров'я. Практично Додон став керувати політичними процесами у країні без огляду на парламент, але втрутилася пандемія. І з цієї точки зору, я вважаю, коронавірус допоміг нам кардинально змінити ситуацію», — зазначив Йон Тебирце.

Також політичний аналітик додає, що поширення COVID-19 і запровадження карантинних обмежень значно послабили зв'язок між Кишиневом і підконтрольним Москві Тирасполем, де поки не бажають відновлювати діалог.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Ігор Додон відразу після інавґурації своєї конкурентки на останніх виборах президента Молдови — Маї Санду — відбув до столиці РФ.

Читайте також:
Війна
Попри нестачу боєприпасів, особливо для артилерії, безпосередня небезпека нашій країні зараз не загрожує. Але Європа має поспішити.
16 квітня, 19:57
Економіка
Польські підприємці не підтримують протестувальників, але і не заважають блокувати кордон. Ця критична ситуація вбиває бізнес обох країн.
05 квітня, 19:17
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38