Пара чорних лелек «відремонтувала» гніздо на Чернігівщині та висиджує пташенят

09 червня, 11:23
Пара чорних лелек «відремонтувала» гніздо на Чернігівщині та висиджує пташенят

Таємничі гості лісу: як живуть чорні лелеки в Міжрічинському парку.

Для жителів Чернігівщини білі лелеки — не дивина. Водночас чорні лелеки — це рідкісні й занесені до Червоної книги птахи, які ведуть більш потаємний спосіб життя.

На Чернігівщині чорні лелеки після зимівлі традиційно прилітають до КЗ РЛП «Міжрічинський». Зокрема, працівники парку спостерігають за однією такою пташиною парою, яка повернулася до свого гнізда, пошкодженого торішнім буревієм.

Ірина Мехед, провідна фахівчиня з екологічної освіти КЗ РЛП «Міжрічинський», розповіла, що в парку чорних лелек небагато, але час від часу вони потрапляють на очі працівникам.

Пара чорних лелек «відремонтувала» гніздо на Чернігівщині та висиджує пташенят_1

«У нас є три охоронні зони навколо гнізд. І до деяких з них немає доступу, бо ми не можемо туди ходити. Тож здалеку спостерігаємо за однією парою. Їх якось довго не було, а потім прилетіли.

Але справа в тому, що ми не маємо ані фотопастки, ані інших технічних приладів. Тож працівники просто приходять і спостерігають за ними. Зокрема, продовжать спостереження, коли виведуться пташенята», — зазначила Ірина Мехед.

Торік більше місяця подружжя насиджувало яйця.

Після вилуплення пташенят ще досить довго один з батьків залишався біля них, а другий літав по їжу. Чорні лелеки — турботливі батьки.

Пташенята залишалися в гнізді до 64–65-денного віку, але остаточно покидають його лише на 74–75-й день.

«Після вильоту молоді птахи триматимуться разом з дорослими, які ще близько двох тижнів годуватимуть їх, приносячи їжу в гніздо», — повідомляли тоді співробітники парку.

Автор : Вікторія Слободенюк
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Птахи здатні на довготривалі дружні стосунки без родинних зв’язків.
27 травня, 16:54
Життя
Найвищий ризик поширення небезпечної хвороби наразі у прифронтових містах. Це пов'язано насамперед із наслідками повномасштабної агресії РФ.
08:21
Життя
Влада оголосила найвищий рівень небезпеки
вчора, 17:09
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02
Життя
У заповіднику живуть болотяні черепахи.
16 червня, 10:23
Життя
Космічний апарат «Solar Orbiter» передав перші в історії чіткі знімки нашої зірки. Пристрій належить Європейському космічному агентству.
15 червня, 18:41