Пасивна позиція Німеччини, не має заважати трафіку озброєння
«Німеччина не повинна стояти на заваді, коли інші країни вирішують підтримати Україну, незалежно від того, що вирішить Німеччина»
Німеччина прийме рішення про посилання бойових танків Leopard в Україну наступного тижня, оскільки європейські союзники проводять моніторинг, як допомогти уряду в Києві у разі розгортання бойових дій навесні, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на Bloomberg.
За словами двох чиновників, знайомих з думкою уряду, у зв’язку зі збільшенням кількості закликів до Берліна надати важкі танки, Німеччина, швидше за все, вирішить поставити Leopards.
За словами німецького чиновника, знайомого з планами, який побажав залишитися невідомим, оскільки справа є конфіденційною, Берлін прийме рішення до зустрічі високопоставлених чиновників оборони країн-союзників на американській авіабазі в Рамштайні 20 січня. Міністр оборони США Ллойд Остін і його колега з Німеччини Крістін Ламбрехт також зустрінуться в Берліні напередодні.
На зустрічі в Рамштайні Ламбрехт дасть чітке розуміння про Leopards, сказав чиновник. Станом на п'ятницю Берлін все ще не прийняв конкретного рішення, але тиск на Німеччину посилюється, з приводу надання важких танків, за словами іншого європейського чиновника.
Шольц та "Гепард"
Велика Британія готова відправити в Україну власні бойові танки Challenger 2 в рамках спільної угоди з іншими союзниками, сказав чиновник.
Броньована техніка
На канцлера Олафа Шольца посилюється тиск, щоб він дозволив постачання бойових танків в Україну через тиждень після того, як він оголосив, що Німеччина поставить Києву бронетехніку та додаткову повітряну систему Patriot.
Тепер є ознаки того, що Шольц, можливо, буде готовий відмовитися від свого початкового ембарго надсиланню танків Leopard або що він може дозволити таким країнам, як Польща та Фінляндія, реекспортувати свої власні Leopard в Україну, для чого потрібна згода Берліна.
«Німеччина не повинна стояти на заваді, коли інші країни вирішують підтримати Україну, незалежно від того, що вирішить Німеччина», — заявив у четвер віцеканцлер Роберт Хабек щодо запиту Польщі надіслати танки Leopard 2. Міністр юстиції Марко Бушман також заявив в інтерв’ю в п’ятницю, що відряджання танків Leopard 2 «не повинна бути табу».
Прессекретар німецького уряду Кістіане Хоффманн сказала, що польський уряд наразі не надсилав офіційного запиту, і дала зрозуміти, що надання цих танків без дозволу Німеччини буде «незаконним».
«Потрібне схвалення федерального уряду», — сказав Хоффман на черговій урядовій пресконференції в Берліні. «Це правила».
Досі незрозуміло, Німеччина дозволить іншим країнам надсилати тільки танки Leopard, чи вона сама надішле такі танки. Окрім танків Leopard 2, у Німеччині все ще є близько 180 версій старішого Leopard 1. Німецькі офіційні особи зазначають, що Leopard 1, який був створений у 1960-х роках, все ще міг би конкурувати з російськими бойовими танками.