Пасивна позиція Німеччини, не має заважати трафіку озброєння

СВІТ
15.01.2023, 17:53
Ілюстративне фото: дітище німецького інженерного генія
Ілюстративне фото: дітище німецького інженерного генія

«Німеччина не повинна стояти на заваді, коли інші країни вирішують підтримати Україну, незалежно від того, що вирішить Німеччина»

Німеччина прийме рішення про посилання бойових танків Leopard в Україну наступного тижня, оскільки європейські союзники проводять моніторинг, як допомогти уряду в Києві у разі розгортання бойових дій навесні, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на Bloomberg.

За словами двох чиновників, знайомих з думкою уряду, у зв’язку зі збільшенням кількості закликів до Берліна надати важкі танки, Німеччина, швидше за все, вирішить поставити Leopards.    

За словами німецького чиновника, знайомого з планами, який побажав залишитися невідомим, оскільки справа є конфіденційною, Берлін прийме рішення до зустрічі високопоставлених чиновників оборони країн-союзників на американській авіабазі в Рамштайні 20 січня. Міністр оборони США Ллойд Остін і його колега з Німеччини Крістін Ламбрехт також зустрінуться в Берліні напередодні.  

На зустрічі в Рамштайні Ламбрехт дасть чітке розуміння про Leopards, сказав чиновник. Станом на п'ятницю Берлін все ще не прийняв конкретного рішення, але тиск на Німеччину посилюється, з приводу надання важких танків, за словами іншого європейського чиновника.   

Пасивна позиція Німеччини, не має заважати трафіку озброєння_1
Шольц та "Гепард"

Велика Британія готова відправити в Україну власні бойові танки Challenger 2 в рамках спільної угоди з іншими союзниками, сказав чиновник.

Броньована техніка

На канцлера Олафа Шольца посилюється тиск, щоб він дозволив постачання бойових танків в Україну через тиждень після того, як він оголосив, що Німеччина поставить Києву бронетехніку та додаткову повітряну систему Patriot.

Тепер є ознаки того, що Шольц, можливо, буде готовий відмовитися від свого початкового ембарго надсиланню танків Leopard або що він може дозволити таким країнам, як Польща та Фінляндія, реекспортувати свої власні Leopard в Україну, для чого потрібна згода Берліна. 

«Німеччина не повинна стояти на заваді, коли інші країни вирішують підтримати Україну, незалежно від того, що вирішить Німеччина», — заявив у четвер віцеканцлер Роберт Хабек щодо запиту Польщі надіслати танки Leopard 2. Міністр юстиції Марко Бушман також заявив в інтерв’ю в п’ятницю, що відряджання танків Leopard 2 «не повинна бути табу».

Прессекретар німецького уряду Кістіане Хоффманн сказала, що польський уряд наразі не надсилав офіційного запиту, і дала зрозуміти, що надання цих танків без дозволу Німеччини буде «незаконним».

«Потрібне схвалення федерального уряду», — сказав Хоффман на черговій урядовій пресконференції в Берліні. «Це правила». 

Досі незрозуміло, Німеччина дозволить іншим країнам надсилати тільки танки Leopard, чи вона сама надішле такі танки. Окрім танків Leopard 2, у Німеччині все ще є близько 180 версій старішого Leopard 1. Німецькі офіційні особи зазначають, що Leopard 1, який був створений у 1960-х роках, все ще міг би конкурувати з російськими бойовими танками.  

Читайте також:
Війна
Військова допомога буде відправлена впродовж наступних годин
вчора, 18:08
Війна
Носіями авіабомби є західні винищувачі, але в України вже є досвід інтеграції JDAM чи Hammer на радянські літаки.
вчора, 15:08
Війна
Велика Британія виділяє 500 млн фунтів додаткового військового фінансування
23 квітня, 12:11
Війна
Сенат у вівторок розгляне законопроєкт про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки, що включає допомогу Україні
23 квітня, 09:35
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
20 квітня, 21:12
Війна
Спікер Палати представників Майк Джонсон опублікував текст ініціативи щодо фінансування допомоги Україні. Що отримає Україна?
17 квітня, 21:18