Пазли складаються: США засвітили ретельно замасковані приготування Путіна до бліцкригу проти України
Росіяни знищили власний супутник, але показали «кузькіну мать» США – можемо діставати усе, що є на орбіті до 600 з гаком км.
На перший погляд, знищення Росією власного супутника прямим ракетним ударом з Землі, засвічування та жорстка (поки що дипломатична) реакція США і НАТО щодо військових приготувань РФ навколо кордонів України, візит глави ЦРУ до Москви, запуск США у квітні 2021 р. надважкої ракети Delta IV Heavy і ракетні випробування Росії на полігоні Сари-Шаган в Казахстані ніяк не пов’язані.
Однак, це не так…
Це у себе на сторінці у ФБ детально роз'яснює Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», головний редактор часопису «Чорноморська безпека» Михайло Гончар текст допису якого ми публікуємо без суттєвих змін (особливості стилістики і мова збережені).
Управління зі зв'язків з громадськістю космічного командування США на базі Космічних сил в штаті Колорадо повідомило, що Росія випробувала протисупутникову ракету прямого удару 15 листопада 2021 року. Вона знищила старий радянський супутник «Космос-1408».
Основний зміст повідомлення зводиться до того, що уламки, створені російським ударом нестимуть загрозу для діяльності в космічному просторі протягом наступних років, піддаючи ризику супутники та космічні місії, і така поведінка просто безвідповідальна.
У Москві підтвердили факт випробування. "Мы действительно испытали успешно перспективную систему. Она ювелирно поразила старый спутник. Никакой угрозы для космической деятельности образовавшиеся фрагменты не представляют", – заявив міністр оборони РФ С. Шойгу.
Тепер про те, чого сторони не повідомили і не повідомлять у своїх офіційних заявах та коментарях.
Росіяни не повідомили, яку «перспективну систему» вони випробували.
Аналіз їхньої активності у цьому напрямку протягом останніх років дозволяє зробити припущення, що це був пуск ракети 14A042 («Нудоль») в рамках новітньої системи ПРО А-235.
Особливість – вона може працювати по космічним цілям, тобто є не тільки протиракетною, але й протисупутниковою зброєю.
(Звісно, можна пригадати, що США мають цілий арсенал засобів ПРО, які можуть «діставати» супутники: GDMB (комплекс наземного базування), Aegis Ballistic Missile Defense System з корабельними ракетами SM-3, мобільний комплекс тактичної ПРО THAAD.)
Чому так сполохались в США?
Тому що це були не зовсім випробування.
Практично це було демонстративне бойове застосування новітнього різновиду зброї, яке може дещо переважати за своїми характеристиками наявне у США.
Однак, суть не тільки в змаганні ТТХ різних ракетних систем.
Тепер поглянемо на згаданий мною запуск 26 квітня 2021 року надважкої ракети Delta IV Heavy з авіабази Ванденберг в Каліфорнії.
Вона відправила на орбіту секретний супутник КН-11-18 Kennan Національного управління військово-космічної розвідки США вагою 19 тон (!).
Його оптика з головним дзеркалом 2,4 м в діаметрі дозволяє отримувати зображення поверхні Землі з дозвільною здатністю до 15 см (!) на пікселі.
Він поповнив американське орбітальне угрупування такого типу супутників до п'яти одиниць.
Погляньте диво запуску унікальної ракети-носія, лінк у першому коментарі.
Новий супутник має на борту своєрідний телескоп «Хабл» на орбіті, який дозволяє заглянути майже будь-куди, зробити фото й передати його відразу на Землю.
Тому супутники цієї серії ще називають «замкóвим отвором», через який можна побачити потаємне, навіть якщо його намагаються ретельно приховати.
В цей же день, в іншому регіоні земної кулі, на полігоні Сари-Шаган (мовою роспропаганди):
«26 апреля произошло событие, чрезвычайно осложнившее вашингтонским ястребам возможность реализации их агрессивных планов в отношении России: выполненный боевыми расчетами Военно-космических сил Российской Федерации на полигоне Сары-Шаган (Республика Казахстан) успешный пуск ракеты А-235 «Нудоль» – боевого элемента перспективной отечественной противоракетной и противокосмической системы».
Практично це було завершення серії випробувань. За іншими даними з російських джерел “в 2020 году серия испытательных пусков А-235 закончилась, и через год — она полностью в строю”.
Отже, удар по супутнику вже був практичним застосуванням комплексу.
Так, росіяни знищили власний супутник, але при цьому показали «кузькіну мать» американцям – можемо діставати усе, що є на орбіті до 600 з гаком км (саме десь на цій орбіті знаходився знищений «Космос-1408»).
Чому саме зараз, чому не потримати в секреті свої нові спроможності та тримати в невизначеності і невіданні більш могутнього, але боязкого, противника, якими є США?
Припускаю, що Путіна-Шойгу-Патрушева надзвичайно розізлило як американці засвітили приховані й ретельно замасковані (як вони вважали) приготування до бліцкригу проти України, який мав би розпочатися невдовзі після завершення прискореної (що вони вважали за можливе) сертифікації та запуску в експлуатацію «Північного потоку-2» і припинення транзиту газу до ЄС через Україну.
А засвітити російські приготування США вдалося за допомогою супутникового угруповання Національного управління військово-космічної розвідки і зокрема, за допомогою всевидячого ока останнього з серії КН-11.
Звісно, що з 15-см роздільною здатністю важко буде розрізнити, що тримає в руках офіцер ЗС РФ – ПМ, АПС чи “Удав”.
А це й не потрібно.
Зате добре видно, що танки Т-72 на залізничних платформах обладнані «антиджевеліновою парасолькою».
І стає зрозумілим, що переміщати їх можуть тільки в одному напрямку – наступ на Україну, і з однією метою – для ведення бойових дій в Україні.
Хоча насправді американські супутники бачать не тільки в оптичному діапазоні.
І не обов’язково це мають бути супутники військово-космічної розвідки.
Знімки, які були опубліковані в американських ЗМІ були зроблені комерційними супутниками.
Про їх роздільну здатність можна судити по цьому знімку з Кабульського аеропорту під час літньої хаотичної евакуації звідти втікачів від талібів.
Річ у тім, що управління військової розвідки США (National Reconnaissance Office) має з 2019 року доступ до даних комерційних платформ BlackSky Global, Maxar Technologies та Planet.
Наприклад, Planet використовує своє угруповання з приблизно 200 (!) супутників для отримання понад 3 мільйонів (!) зображень поверхні Землі щоденно (!).
Звісно, що США не будуть демонструвати знімки зроблені КН-11-18, достатньо показати те, що бачить супутник Maxar.
Що й було зроблено через американські ЗМІ.
Ну а глава ЦРУ У. Бернс, очевидно, мав під час візиту до Москви ще більш вагомі аргументи нищівного характеру.
Ймовірно, США поділились цією інформацією з союзниками і вона була настільки переконливою, що навіть, висловлюючись словами Т. Шевченка, «раби, підніжки, грязь Москви» в Парижі та Берліні не стали вигороджувати Путіна, а навпаки – зробили різкі заяви.
Тому звідси виплеск кремлівської люті у вигляді знищення власного супутника.
Послання Кремля Білому дому читається легко – не лізьте на наші одвірки, бо наступного разу отримаєте в «око» (КН-11-18), він в зоні ураження нашої найновітнішої протисупутникової системи.
Те, що лютування в Москві продовжуються підтверджує і сьогоднішнє повідомлення: «В четверг в Минобороны РФ сообщили, что гиперзвуковая ракета "Циркон", пуск которой выполнен с фрегата Северного флота "Адмирал Горшков", поразила морскую цель в Белом море прямым попаданием.
Глава Минобороны РФ Сергей Шойгу доложил президенту России Владимиру Путину об успешной стрельбе…».
Ну а Лавров за підсумками колегії МЗС за участі Путіна заявив, що в «отношениях с западными странами накапливается очень конфликтный потенциал, прежде всего потому, что Запад категорически не хочет вести дела на равноправной взаимовыгодной основе, не хочет искать баланса интересов».
Отже, Росія не збирається зупинятися в пошуку «балансу інтересів». Кремль просто виявився спійманий на гарячому США, тому лютує.
А отже потрібні не реактивні, а превентивні і асиметричні дії з боку західних партнерів України.
Не чергове поповнення списку осіб, яким заборонено в’їзд до ЄС та США, а удар по щупальцях російського нафтогазового спрута.
Необхідно провести розслідування діяльності низки дочірніх компаній «Газпрому» та «Роснефті» на території ЄС на предмет дотримання законодавства ЄС.
Припинення проєкту «Північного потоку-2» є в котре необхідним кроком, який вже не раз ставав на порядок денний – і в контексті агресії проти України, справ отруєння Скрипалів в Британії та Еміліана Гебрєва в Болгарії, підриву складу боєприпасів у Чехії, отруєння і арешту Навального, репресій на окупованих територіях Криму та Донбасу, кібер-атаки на Colonial Pipeline, цінової ескалації на газовому ринку ЄС, організації атаки ЄС мігрантами на польській ділянці кордону ЄС та Союзної держави Росії і Білорусі.
П. С. В США теж нервують. Недаремно. Адже у РФ завершуються випробування ще однієї ракети для системи А-235 – для високоорбітального перехоплення.
Вона може уражати супутники вже на висотах до 750 км, а це означає, що майже усі розвідувальні супутники США та інших країн НАТО будуть в зоні ураження.
І чим більше доходів буде отримувати путінський режим з європейського енергоринку, тим швидше наростатиме арсенал його зброї та агресивність.
Час діяти. В тому числі українській дипломатії, передусім в конгресі США.