Печерська лавра повертається додому

ПОЛІТИКА
03.12.2022, 07:45
Печерська лавра повертається додому
Фото: Google

Колишнім тимчасовим орендарям слід пакувати валізи з сухарями, або готуватися до землі, як колись радив Віталій Кличко.

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру нарешті зареєстрували як монастир у складі канонічної автокефальної Православної Церкви України.

Відомості про цю юридичну особу у складі внесено 2 грудня до Єдиного державного реєстру, поінформувала вітчизняна аналітична система для комплаєнсу "YouControl".

Прикметно, що чиновники декілька місяців блокували процес, але зареєстрували того ж дня, коли оголосили про комплекс заходів проти колаборантів з "Української Православної Церкви" Московського патріархату.

Водночас слід наголосити, вказаний крок ще не означає, що всю столичну Лавру остаточно передали ієрархам ПЦУ; скоріше, просто виділять один із храмів для Богослужінь.

«З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра".

Тоді ж Синод доручив Блаженнішому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності. Митрополит Київський і всієї України за посадою є священноархімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженніший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу», – прокоментував подію заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на тижні Служба безпеки України завітала до закарпатських антихристів із лав Московського чекістського патріархату і провела ґрунтовні обшуки.

Читайте також:
Політика
Один із найбільших науково-природничих музеїв світу заявив про відсутність фінансування та субсидій на оплату комунальних платежів.
24.11.2023, 12:30
Історія
В історичному центрі Полтави почалися археологічні розкопки з метою збереження та вивчення культурної спадщини.
15.11.2023, 09:10
Мистецтво
Нова стратегія розвитку кіно в Україні загрожує ліквідацією кіноархіву Довженко-Центру.
02.11.2023, 08:35
Історія
Історико-культурна спадщина України занепадає не лише через російську агресію. Вітчизняні чиновники теж доклалися до руйнації.
30.10.2023, 09:01
Світ
Посеред гірської пустелі в історичній єменській провінції Гадрамаут розташована унікальна пам'ятка архітектури під назвою Шибам.
14.09.2023, 18:17
Кримінал
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
10.08.2023, 12:24