Печерська лавра повертається додому

ПОЛІТИКА
03.12.2022, 07:45
Печерська лавра повертається додому
Фото: Google

Колишнім тимчасовим орендарям слід пакувати валізи з сухарями, або готуватися до землі, як колись радив Віталій Кличко.

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру нарешті зареєстрували як монастир у складі канонічної автокефальної Православної Церкви України.

Відомості про цю юридичну особу у складі внесено 2 грудня до Єдиного державного реєстру, поінформувала вітчизняна аналітична система для комплаєнсу "YouControl".

Прикметно, що чиновники декілька місяців блокували процес, але зареєстрували того ж дня, коли оголосили про комплекс заходів проти колаборантів з "Української Православної Церкви" Московського патріархату.

Водночас слід наголосити, вказаний крок ще не означає, що всю столичну Лавру остаточно передали ієрархам ПЦУ; скоріше, просто виділять один із храмів для Богослужінь.

«З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра".

Тоді ж Синод доручив Блаженнішому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності. Митрополит Київський і всієї України за посадою є священноархімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженніший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу», – прокоментував подію заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на тижні Служба безпеки України завітала до закарпатських антихристів із лав Московського чекістського патріархату і провела ґрунтовні обшуки.

Читайте також:
Світ
Посеред гірської пустелі в історичній єменській провінції Гадрамаут розташована унікальна пам'ятка архітектури під назвою Шибам.
14 вересня, 18:17
Кримінал
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
10 серпня, 12:24
Історія
Археологічна експедиція Інституту археології НАН України та Центру Балтійської та Скандинавської археології продовжує свою роботу.
31 липня, 13:18
Мистецтво
Раніше Carol for Charity вже отримала бронзу найпрестижнішого фестивалю США The One Show
21 червня, 06:44
Політика
Верховний суд відхилив касаційну скаргу "кримських музеїв"
09 червня, 12:45
Світ
Торії – добре впізнавані червоні ворота. Вони майже завжди стоять перед входом до шінтоїстських храмів і популярні серед туристів.
04 червня, 21:38