Created with Sketch.

Пентаґон стурбований зростанням впливу КНР і РФ в Арктиці

26.07.2024, 08:28
Фото: Reuters

Рішучих кроків із протидії потугам Пекіна та Москви за Північним полярним колом Вашинґтон не вживатиме; а чому? — Бо боїться!

На це відверто натякають у редакції впливового західного видання Reuters. Зазначається, як РФ та КНР дедалі активніше співпрацюють (посилюють свою присутність) в Арктиці, що може вплинути на регіональну стабільність і баланс сил.

Москва знову відкрила сотні військових об'єктів совєцької доби в Арктиці. Пекін, який називає себе «приарктичною» державою, також має амбіції у цьому регіоні та заявив про намір побудувати власний «полярний шовковий шлях».

Комуністичний режим Китаю розраховує на мінеральні ресурси та нові морські шляхи, оскільки із підвищенням температури крижані масиви відступають (тануть). РФ як васал рішуче сприяє своєму азійському сюзеренові.

«Хоча між Пекіном і Москвою зберігаються значні розбіжності, їхня зростальна взаємодія у регіоні викликає занепокоєння, і [Міністерство оборони США — прим. ред.] продовжує стежити за цією співпрацею. Ми стурбовані тим, як росія і Китаю прагнуть монополізувати Арктику», — йдеться у доповіді Пентаґону.

Арктичні морські шляхи все частіше використовуються для зв'язку великих економік через Тихий та Атлантичний океани, оскільки глобальне потепління скорочує крижаний покрив і збільшує періоди відсутності льоду у морі. КНР і РФ спільно працюють над розвитком арктичних морських шляхів.

Москва прагне постачати більше нафти та газу до свого сюзерена на тлі західних санкцій. Натомість Пекін шукає альтернативний морський шлях, щоб зменшити свою залежність від Малаккської протоки.

«Залежність Китаю від морських шляхів в Індійському океані розглядається як стратегічна вразливість Пекіна, особливо у випадку конфлікту навколо Тайваню. Це дуже злить режим», — додали у Пентаґоні.

У доповіді посадовців  міністерва оборони США також ідеться, що Китай прагне використовувати змінну динаміку в Арктиці задля досягнення більшого впливу і доступу. Пекін воліє скористатися арктичними ресурсами й відігравати більш значну роль у регіональному управлінні.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» радить своїм читачам пригадати, що КНР розраховує стати єдиним господарем Арктики. Полярні регіони стають новими стратегічними рубежами для комуністичного Китаю.

Читайте також
Слабкий Захід планує уникнути неминучої світової війни
Політика
Відсутність реакції на провокації РФ — свідома політика НАТО
Світ
Нові війни сучасності, або до чого має бути готовим людство
Опінії
Україна мусить монополізувати фіно-угорську справу
Опінії
Важливо наближати перемогу України, а не говорити про мир із РФ
Війна
Ворог не просто має ресурси, а й успішно використовує їх проти України
Війна