Передвиборчий тур Голови держави Андрія Єрмака та Володимира Зеленського

19.04.2023, 11:35
Передвиборчий тур Голови держави Андрія Єрмака та Володимира Зеленського

Полтаву відвідали Голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський, який грає роль президента

В рамках передвиборчого туру областями України, вчора Голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський, який грає роль президента України, побували у Полтаві.

Як повідомляється на сайті "Офісу преЗедента" обговорювалися питання безпеки та соціально-економічна ситуація у регіоні, готовність військових підрозділів до виконання завдань.

У своєму черговому відеозверненні Зеленський повідомив, що на Полтавщині під час наради обговорив важливі питання: безпеку та соціально-економічну ситуацію у регіоні, готовність військових підрозділів до виконання завдань. Заслухав інформацію про оперативну ситуацію у регіоні.

Є рішення щодо відновлення енергетики – генерації та мереж. Є різні доручення робочого рівня – те, чим маємо підтримати Полтавщину. І обов’язково це зробимо", – сказав Зеленський.

Варто зауважити, що своїм візитом Андрій Єрмак та Володимир Зеленський не виправдали сподівання мешканців Полтавщини.

На Полтавщині Єрмак і Зеленський провели нараду за участі т.в.о. голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна.

Нагадаємо читачам, що парламентська ТСК встановила, що керівництво Полтавської обласної військової адміністрації  Зеленського причетне до розкрадання гуманітарної допомоги, вартість якої була занижена.

Як стало відомо, виконувач обов'язків голови Полтавської ОВА Дмитро Лунін зі своєю бандою чиновників свідомо не проводили бухгалтерський облік і не складали звітність при отриманні гуманітарного вантажу.

Зокрема, парламентарі з'ясували, що впродовж 24.II.-31.VIII.2022. обласне керівництво порушило Бюджетний кодекс, а це на пряму «виразилося у заниженій в обліку вартості активів на суму 89 мільйонів 743 тисячі 174 гривні».

Відтак члени ТСК скерували до правоохоронних органів відповідні звернення щодо фактів, які стали відомі у результаті неналежної фінансово-господарської діяльності Полтавської ОВА і можуть свідчити про вчинення правопорушень на підставі частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

«Начальник Полтавської ОВА відмовився надавати інформацію щодо майна, яке було примусово вилучене. Зазначимо, що окремими обласними військовими адміністраціями інформація з вказаного питання на звернення Комісії не надавалася, зокрема, згідно з листом за підписом начальника Полтавської ОВА Луніна Д. (без дати та вихідного номеру такого листа), як вважає підписант, питання примусового вилучення, відчуження майна не стосуються предмета розслідування Тимчасової слідчої комісії», – йдеться у звіті парламентської ТСК.

Серед інших висновків комісії — недостатня робота правоохоронців стосовно надання дозволів на виїзд чоловіків призовного віку через систему «Шлях».

Слідчим відділом Управління СБУ в Полтавській області відомості щодо порушення законодавства у сфері поводження з гуманітарною та іншою благодійною допомогою, а також за фактами організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України з використанням системи «Шлях», в т.ч. можливого зловживання окремими посадовими особами своїх службових повноважень при внесенні відомостей щодо осіб до вказаної системи, до ЄРДР не вносились.

Крім того, варто зазначити, що правоохоронними органами не перевірялася слідчим шляхом і інформація стосовно виїзду чоловіків призовного віку через дозволи системи «Шлях», хоча за офіційною інформацією в Полтавській області один із найбільших відсотків неповернутих чоловіків, який становить понад 15%.

Голова парламентської ТСК Сергій Козир повідомив, що Полтавською військовою адміністрацією було видано менше всього дозволів на виїзд чоловіків за кордон. Проте Полтавщина має найбільший відсоток неповернень — 15%.

Тож не дивно, що суспільство очікувало звільнення Дмитра Луніна з займаної посади та призначення нового, компетентного, очільника ОВА.

Враховуючи, що у "Кварталі" комедіанта Зеленського з компетентністю складно, Андрій Єрмак та Володимир Зеленський продовжують толерувати корупцію, розкрадання та мародерство під час війни.

Жодних кадрових рішень не було прийнято і щодо правоохоронців, які саботують розслідування кримінальних проваджень щодо керівництва області.

І ситуація на Полтавщині не поодинока. Подібні приклади ми бачимо на Дніпропетровщині, Сумщині та у Запоріжжі.

Очільник Запорізької ОВА Олександр Старух та інші чиновники Запорізької ОВА підозрюються у розкраданні 22 морських контейнерів, 389 залізничних вагонів та 220 вантажних автомобілів гуманітарної допомоги.

У березні 2022 року Володимир Зеленський нагородив Олександра Старуха орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Одночасно була нагороджена і Злата Некрасова, вона отримала орден княгині Ольги ІІІ ступеня.

У серпні 2022 року Служба безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро проводили низку обшуків у Запоріжжі через  незаконне привласнення гуманітарної допомоги топпосадовцями.

Про це повідомляли пресслужби СБУ та НАБУ.

У Запоріжжі провели понад 20 обшуків, зокрема у приміщеннях міськради, обласної військової обладміністрації, складських приміщеннях та у житлових приміщеннях можливих причетних до злочину осіб.

Підозри висуваються голові Запорізької ОВА Олександру Старуху, його заступнику Златі Некрасовій, секретареві Запорізької міськради Анатолію Куртєву та депутату Запорізької міськради Віктору Щербині.

Попри це, до січня 2023 року Старух продовжував очолювати Запорізьку ОВА, та був звільнений через пів року після виявлення фактів розкрадань. Але до кримінальної відповідальності він не притягнутий досі.

Його помічниця Злата Некрасова також продовжувала працювати в ОВА, та зустріла Новий рік у фешенебельному готелі Таїланду.

Разом зі Старухом Володимир Зеленський звільнив і очільника Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка.

 Валентин Резніченко та Кирило Тимошенко
Валентин Резніченко та Кирило Тимошенко

26 грудня НАБУ проводило обшуки у Дніпрі щодо діяльності Яни Хланти, яка пов’язана з головою Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком. Її фірма "Будінвест інжиніринг" лише під час повномасштабного вторгнення рф отримала 1,5 млрд гривень на ремонт доріг в області.

Детективи НАБУ провели обшук також у робочому кабінеті Валентина Резніченка та у низці профільних департаментів Дніпропетровської ОВА.

Слідчі дії проводилися за низкою інших адрес, які фігурують у цій кримінальній справі, розпочатій за статтями "зловживання владою або службовим становищем", та "легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом".

Крім того, НАБУ проводило обшуки у координатора «Великого крадівництва» з офісу президента Юрія Голика.

"Будінвест інжиніринг" почав заробляти на підрядах у Дніпропетровській області у 2017 році, коли обладміністрацію вперше очолив Резніченко.

За даними системи Spending, пік заробітків на ремонтах доріг припав на 2021-2022 роки, коли Резніченко вдруге очолив ОДА, а його радник Юрій Голик став консультантом "Великого будівництва".

Передвиборчий тур Голови держави Андрія Єрмака та Володимира Зеленського_3

2 листопада, після початку повномасштабного вторгнення московії компанія тренерки та близької подруги голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка Яни Хланти отримала 1,5 млрд грн на ремонт і експлуатацію доріг у регіоні.

9 листопада Хланта вийшла зі складу засновників, зараз основним власником фірми є Павло Чухно. Це віцепрезидент спортклубу "Прометей". Президентом клубу є давній знайомий Резніченка Володимир Дубинський. Він та його брат Леонід розшукуються у США за шахрайство.

14 листопада Володимир Зеленський взяв Валентина Резніченка у свою делегацію для публічного візиту у деокупований Херсон. Того ж дня "Укравтодор" перерахував "Будінвест інжинірингу" 60 млн грн, а через тиждень облдержадміністрація також перерахувала 22 млн грн.

11 лютого 2023 року про результати роботи парламентської ТСК на Дніпропетровщині повідомив народний депутат Сергій Козир:

Тимчасова слідча комісія повернулась на Дніпропетровщину, щоб зробити остаточні висновки та дати оцінку роботи посадовців та правоохоронних органів після нашого останнього візиту.

Робота НЕЗАДОВІЛЬНА і викликає багато нових запитань.

Отже, за 4 місяці, результат не змінний.

Станом на сьогодні:

  • Заступник голови Дніпропетровської ОВА продовжує стверджувати, що ОВА не є отримувачем гуманітарної допомоги, а виконує тільки координаційні та консультативні послуги, а вся допомога йшла на громади. Тоді виникає логічне питання: навіщо військовій адміністрації був потрібен склад для зберігання допомоги, оренда якого обійшлась бюджету 42 млн грн? Крім того, за інформацією АТ «Укрзалізниця», на ОВА все ж таки заходило більше 1000 вагонів гуманітарних вантажів.
  • Не зрозумілим залишилось й рішення керівництва області, які своїм наказом вилучили більше 200 вагонів зерна у підприємств та передали його на користь «Дніпромлина». Тим більше – ми маємо офіційну відповідь від Генштабу, в який говориться, що ніяких доручень щодо вилучення майна Дніпропетровській ОВА не надходило.
  • Також ми бачимо халатність в діях представників «Укрзалізниці», які не тільки знали, що керівник адміністрації не може вилучати майно, а й по добрій волі, без підписання актів прийому-передачі, здійснили перевезення вантажу.

В результаті ми маємо низку підприємств, у яких незаконно вилучили зерно, і до сьогодні вони не можуть його повернути.

Крім того, у парламентській ТСК побачили злочинні дії під час надання дозволів для виїзду за кордон через систему «Шлях». Особливу увагу звернули на 2 прізвища – юриста «Дніпромлина» та наближеної особи до Дніпропетровської ОВА, які не тільки виїжджали за кордон, а й повернулись без ЖОДНОГО задекларованого гуманітарного вантажу.

Взагалі система «Шлях» має на меті саме роботу для забезпечення допомоги нашій країні в гуманітарному напрямку.

Окремо у комісії звернули увагу на роботу правоохоронних органів, яких не дуже цікавить діяльність військової адміністрації, та які приховали від Комісії провадження проти «Дніпромлина» під час першого виїзного засідання.

Тож, за результатами повторного засідання, ми звернулись до поліції, прокуратури та СБУ Дніпропетровської області щодо проведення необхідних слідчих дій та надання всій запитуванної інформації членам ТСК до березня.

"А вже в березні ми розглянемо результати їх роботи разом з їх безпосередніми керівниками", - зазначив Сергій Козир.

Тільки після цього голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський вирішили звільнити Валентина Резніченка. Але він досі перебуває на волі, до кримінальної відповідальності його не притягнуто.

Разом з Резніченком та Старухом було звільнено і очільника Сумської ОВА Дмитра Живицького.

Дмитро Живицький
Дмитро Живицький

У січні стало відомо, що радник очільника Сумської ОВА Олександр Безніс вимагав від директора держпідприємства «Дороги Сумщини» Мирослава Завального внести в тендерну документацію заточки, щоб мати можливість «знести по безпрєдєлу» небажаних конкурентів. І наголошував на «відсутності проблем з погонами». Ця розмова була записана та оприлюднена місцевими журналістами.

Після оприлюднення запису стало відомо, що голова Сумської ОВА Дмитро Живицький підписав розпорядження про виїзд за кордон декількох громадян. Серед них — радник Живицького Олександр Безніс.

9 січня поліція Сумщини відкрила кримінальне провадження через тендерний скандал, в якому фігурував радник Живицького.

Після свого звільнення Живицький хутко зник, подейкують, що він якимось чином виїхав за кордон.

Андрій Єрмак та Володимир Зеленський звільнили частину корумпованих очільників ОВА лиш після того, як діяльність цього ОЗУ стала основою кримінальних проваджень НАБУ, хоча про «Велике крадівництво» та корупцію Кирила Тимошенка і Ко "Останній Бастіон" писав з 2019 року.

Не варто забувати, що основними бенефіціарами всіх корупційних схем в Україні були і залишаються Володимир Зеленський, голова держави Андрій Єрмак та заступник керівника ОП Олег Татаров.

Як бачимо, ситуація з Дмитром Луніним не є унікальною. Але навіть після невтішних висновків парламентської ТСК його залишають на посаді.

Голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський вчора обговорили з Луніним готовність військових підрозділів до виконання бойових завдань.

Тут варто нагадати, що тимчасовий очільник Полтавщини опинився на посаді не випадково рівно за 2 місяці до повномасштабного вторгнення росіян і за цей час ніяк не посприяв обороноздатності Області.

Як стверджують близькі до керівництва ОВА джерела, Лунін, як і міський голова Олександр Мамай, міг саботувати ініціативи військовиків щодо посилення безпекових заходів напередодні 24.02.2022, особливо у прилеглих до Сумщини громадах.

Крім того, варто нагадати про те, що численні смерті воїнів 116 Окремої бригади Сил Територіальної оборони – безпосередньо на руках Луніна і комбрига Олександра Чахлова, а тому постійно повертатимемося до викриття цього злочину, аби пам'ятати, хто винен у загибелі наших земляків на фронті.

Чахлов і Лунін досі лишаються на своїх посадах, тож про яку  готовність військових підрозділів до виконання бойових завдань можна говорити ?

Зеленський заявив, що у нього є рішення щодо відновлення енергетики – генерації та мереж.

І про це рішення "Останній Бастіон" вже писав. Воно навряд задовільнить звичайних громадян, для яких Зеленський і Єрмак хочуть підвищити тарифи під час війни.

Соціально-економічна ситуація у регіоні, яку також вчора обговорювали, щоденно погіршується і цьому сприяє некомпетентне керівництво чиновників та депутатів, які під час війни вирішили забрати останнє у громадян.

Нагадаємо, що у лютому ціни на газ у Європі впали більш ніж на 80% до 450 доларів за тисячу кубометрів порівняно із серпневим піком (понад 3500 доларів за тисячу кубометрів).

Але "Полтаватеплоенерго" з 2014 року відмовляється від проведення аудиторської перевірки, що дає можливість безпідставного маніпулювання тарифами на послуги теплопостачання для населення.

Враховуючи ще й перереєстрацію підприємства у Решетилівці, де місцево-луганський царьок Олександр Біленький на псевдо "Ворішка", створив передвиборчо-агітаційну дільницю з метою подальшої експансії з грабунку обласного і місцевих бюджетів представниками лугансько-київських кримінальних кіл, стає зрозумілим, чому, під час війни, вартість послуг Полтаватеплоенерго злетіла до небес.

Цинізм у бажанні "Ворішки" та очільників  теплогенеруючої організації стати ще й девелоперами за гроші платників податків вражає.

У той час, коли блакитне паливо в Європі торгується за ціною нижче 500 доларів за 1000 м³, Решетилівсько-полтавське теплоенерго продовжує своїм споживачам продавати теплову енергію за цінами, в яких вартість газу не менше 3000 доларів США.

Але ставленик Єрмака-Зеленського Дмитро Лунін воліє не помічати підривну діяльність Олександра Біленького, який обкрадає громадян та руйнує комунальні підприємства.

Ми не побачили звільнення корумпованих чиновників та правоохоронців, натомість ми побачили кортеж Єрмака-Зеленського, від якого він обіцяв відмовитися.

Передвиборчий тур Голови держави Андрія Єрмака та Володимира Зеленського_7

Замість обіцяних 4000 доларів зарплат, вчителі скоро отримають платіжки з новими тарифами.

Тож українцям слід задуматися над тим, кого вони обирають у владу. Україною мають керувати ті, кому вона потрібна, а не ті, хто її обкрадає та намагався здати ворогам. Україну мають очолювати ті, хто воював за її незалежність.

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців.

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу. 

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Масове талановите відволікання уваги суспільства створює ілюзію, ніби на проблеми можна не зважати.
10:23
Політика
Коли «Слуги народу» підуть на фронт? Арахамія зробив заяву .
09:05
Опінії
За мотивами наїзду на «Українську Правду» і ненависті пересидента Голоборотька до редакції через доволі просте питання про Олега Татарова...
11 жовтня, 20:34
Політика
За рішенням зеленськогоєрмака, генеральний прокурор Костін може покинути свою посаду, перейшовши на роботу послом у Нідерландах.
10 жовтня, 11:45
Політика
Кудрицький у вересні отримав понад 17 мільйонів гривень заробітної плати.
10 жовтня, 10:00
Опінії
Бикотека Зеленського і засмальцьоване хакі Єрмака стає проблемою.
28 вересня, 17:36