Перемога України до 2025 року можлива за посилення західної підтримки - британський генерал

ВІЙНА
03.09.2023, 12:24
Перемога України до 2025 року можлива за посилення західної підтримки - британський генерал

Так вважає відставний британський генерал Річард Берронс, який раніше командував Об’єднаними силами королівства.

Україна не може перемогти Московію зараз, але перемога до 2025 року можлива за посилення західної підтримки. Так вважає відставний британський генерал Річард Берронс, який раніше командував Об’єднаними силами королівства.

Про це він пише у колонці для Financial Times.

"Нинішній контрнаступ України не витіснить Московія - хоча ніхто цього і не очікував. Малоймовірно також скорочення площі окупації вдвічі до настання зими, що могло б бути однією з найбільш оптимістичних цілей", - пише Берронс.

Прогрес ЗСУ на півдні він називає "скромним" і пише, що він становить близько восьми миль (12 кілометрів). До виходу до моря залишилося пройти ще 55 миль (88 кілометрів) через три лінії оборони (тут, ймовірно, генерал вказав шлях прямою до найближчої точки на Азовському морі).

На його думку, є низка проблем, які не дозволять цього року закінчити розпочате.

"В України достатньо ППО, щоб прикрити лише близько третини території країни. Питання нестачі артилерійських боєприпасів було вирішено лише тимчасово - за рахунок постачання касетних снарядів США. Україні знадобиться час до середини 2024 року, щоб відновити досить потужні військово-повітряні сили, і їй дуже не вистачає ключового обладнання, необхідного для розмінування. Виправлення всього цього перенесе війну щонайменше наступного року", - вважає Берронс.

Також, на його думку, Київ зараз має берегти резерви.

"Було б катастрофою дозволити тому, що залишилося від 10-го корпусу, незадіяного резерву України, бути розбитим на шматки на російській обороні через поспішні терміни", - пише генерал.

Тому, на його думку, "Київ не повинен наполягати на суттєвому успіху на полі бою доти, доки не з’являться кошти для його досягнення".

Він пропонує чотири пункти української тактики найближчим часом.

1. У холоди дотримуватися принципу "кусай і тримай", прив’язуючи російських солдатів до фронту і діючи "короткими стрибками", щоб знизити втрати.

"Якщо моральний дух червоної армії вже поганий, зробіть його ще гіршим", - заявив він (зазначимо, що червона армія називалася за часів Другої світової війни, коли Британія була союзницею СРСР).

2. Україна має наголосити на контрбатарейній боротьбі та знищенні російського військового потенціалу "швидше, ніж він може бути замінений, що зробить його нездатним протистояти сильнішому майбутньому українському наступу".

У тому числі Київ "має застосувати свою винахідливість і сміливість, щоб завдати рішучого удару за межами своїх кордонів".

3. Російський Чорноморський флот "має бути нейтралізований як двигун руйнівних ударів Москви крилатими ракетами і як ключова перешкода на шляху експорту зерна".

"Ракетні удари України і потенціал морських безпілотників, що швидко розширюється, можуть пошкодити російські кораблі швидше, ніж вони будуть замінені. До весни 2024 року Чорноморський флот не повинен відігравати істотної ролі в цій війні", - вважає генерал.

4. Берронс припускає, що Захід почне посилені поставки боєприпасів до середини 2024 року, і "це має стати важливим поворотним моментом у наступальних можливостях Києва".

На його думку, перемога України "займе більше часу і коштуватиме більше, ніж ми сподівалися".

"Захід тепер повинен взяти на себе зобов’язання провести більш жорстку кампанію або приректи Україну на боротьбу без перспективи перемоги", - сказав генерал.
 

Читайте також:
Політика
Експерт попередив про незворотний процес в Україні
10:27
Війна
Окупанти можуть спробувати штурмувати Харків
13 квітня, 18:39
Війна
Проблема нового російського наступу на Харків у відсутності у Кремля півмільйона штиків. «Гарматне м'ясо» звісно є, бракує зброї та техніки.
11 квітня, 08:20
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36
Війна
Рейтинг мільярдерів від Forbes показав, що 37 з 55 підсанкційних путінських олігархів торік наростили статки.
09 квітня, 10:15
Історія
«Тисячолітня історія» теперішньої ресурсної федерації — просто божевільний міф. Його слід спростовувати, перш за все для західної аудиторії!
07 квітня, 15:31