Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс

ІСТОРІЯ
23 вересня, 18:27
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс

Тривалий час науковці вважали, що Дельфійський оракул допоміг сину Філіппа II стати величним полководцем. Однак це не зовсім так...

Після того, як міжнародна група археологів розкопала фракійське поселення Татул у горах Родопі, з'ясувалося, Александр Македонський поклонявся богу виноробства, рослинності та родючості. Саме жертвоприношення і молитви Діонісу, переконують грецькі та болгарські дослідники, забезпечили появу могутньої імперії від Адріатики до Індостану.

Центральне святилище діонісійства доби еллінізму (VI-III століття до Різдва Христового — прим. ред.) було розташоване якраз у Татулі. Туди під посиленою охороною звозили головні трофеї, здобуті військом Александра Македонського у боях проти ворогів, перш за все — персів.

Таким чином, славетний полководець просив у Діоніса продовжувати сприяти перемогам і розширенню імперії. Звісно, що по смерті Александра його побратими — діадохи — майже порівну розділили між собою цю скарбницю у Татулі, а саме святилище невдовзі занепало.

На сьогодні археологи встановили, що місцевість довкола храму Діонісію стала масово заселятися прибулими за 5000 років до Різдва Христового з Подніпров'я племенами. Саме вони й принесли, ймовірно з Гелону, культ бога виноробства.

Згодом там постав Татул — центр ковальства і ювелірів, що вперше набув популярності у бронзову добу. До залізного віку вже існували палац та святилище, яким не було рівних у Фракії за розмірами та багатством оздоблення.

Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_1
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_3
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_5
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_7
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_9
Читайте також:
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08 листопада, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26 жовтня, 06:21
Життя
Виявилося, дурість сама по собі набагато небезпечніша, ніж ми звикли про неї думати... На цьому наполягає відомий італійський науковець!
17 жовтня, 13:31
Світ
За минулі десятиліття у різних частинах світу було виявлено кілька «спірних» рукописів. Академічна наука намагається їх свідомо уникати.
15 жовтня, 16:07
Світ
Найвища верхівка Альпійського хребта і всієї Західної Європи стала нижчою. Станом на сьогодні висота гори Монблан становить 4805,59 метра.
06 жовтня, 15:59
Історія
Найрозумніший грек античності став легендою ще за життя і перейняв знання з Месопотамії. Без перебільшення, Піфагор наслідував вавилонян!
04 жовтня, 19:15