Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс

ІСТОРІЯ
23.09.2023, 18:27
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс

Тривалий час науковці вважали, що Дельфійський оракул допоміг сину Філіппа II стати величним полководцем. Однак це не зовсім так...

Після того, як міжнародна група археологів розкопала фракійське поселення Татул у горах Родопі, з'ясувалося, Александр Македонський поклонявся богу виноробства, рослинності та родючості. Саме жертвоприношення і молитви Діонісу, переконують грецькі та болгарські дослідники, забезпечили появу могутньої імперії від Адріатики до Індостану.

Центральне святилище діонісійства доби еллінізму (VI-III століття до Різдва Христового — прим. ред.) було розташоване якраз у Татулі. Туди під посиленою охороною звозили головні трофеї, здобуті військом Александра Македонського у боях проти ворогів, перш за все — персів.

Таким чином, славетний полководець просив у Діоніса продовжувати сприяти перемогам і розширенню імперії. Звісно, що по смерті Александра його побратими — діадохи — майже порівну розділили між собою цю скарбницю у Татулі, а саме святилище невдовзі занепало.

На сьогодні археологи встановили, що місцевість довкола храму Діонісію стала масово заселятися прибулими за 5000 років до Різдва Христового з Подніпров'я племенами. Саме вони й принесли, ймовірно з Гелону, культ бога виноробства.

Згодом там постав Татул — центр ковальства і ювелірів, що вперше набув популярності у бронзову добу. До залізного віку вже існували палац та святилище, яким не було рівних у Фракії за розмірами та багатством оздоблення.

Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_1
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_3
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_5
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_7
Перемогам Александра Македонського сприяв бог Діоніс_9
Читайте також:
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02 червня, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Мистецтво
Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.
05 січня, 21:39
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00